Budit ke kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.09 16:05
Budit ke kojení?

Zdravím všechny maminky, prosím o radu..mám 6denní miminko a kojíme. Většinou chce každou chvíli( po hodině..), ale někdy vydrží spinkat i 4-5 hodin. Mám ji budit ke kojení nebo nechat vyspat, až si sama řekne?? :nevim: Moc děkuji za každou radu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
radúna
Extra třída :D 12041 příspěvků 21.12.09 16:08

Nebudit.
Nech ji spinkat, když ti tak krásně spí, byl by to hřích…

hašlerka
Závislačka 3119 příspěvků 21.12.09 16:24

Ahoj, já jsem taky nechávala tak dlouho spát. Pokud nemá vyloženě problémy s přibýváním tak bych ji nebudila.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 21.12.09 16:46

Taky bych nebudila, dítě má svůj rytmus a ten bych nenarušovala. Předpokládám, že normálně prospívá.

Ondrasek
Stálice 52 příspěvků 21.12.09 16:55

Ahoj.Nebudit.Malý mi v nemocnici první dva dny spinkal krásně a pak mě sestry nutily ho budit co 2 hodiny a od té doby nespal a budil se často až do dnes a to máme 7 měsiců.Takže já jsem proto nebudit.Miminko si řekne samo,kdy má hlad a bude plakat,že to poznáš…

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 21.12.09 17:06

Jestli přibývá a nemá třeba žloutenku, tak nebudit, šak ona se ozve :wink:

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.09 18:36

No právě, že nám taky v porodnici říkali budit, no ale nechám ji spinkat :-P Děkuji

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 21.12.09 21:11

Kapi důležité je jestli přibývá. Malá byla hodně spavá a nepřibívala takže jsme budili co 3 hodiny, ale v noci jsem také nechávala spát 6 hodin, ale i tak jsem si musela řídit budíka. Oni mimča, který nepřibývají tak jsou spavější a slabší a na jídlo se nevzbudí. TAk jen na to bacha, aby mimčo mělo dost počůraných plínek jinak by to mělo být v pohodě a užívej si že spinká. :wink:

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 21.12.09 21:19
Ondrasek píše:
Ahoj.Nebudit.Malý mi v nemocnici první dva dny spinkal krásně a pak mě sestry nutily ho budit co 2 hodiny a od té doby nespal a budil se často až do dnes a to máme 7 měsiců.Takže já jsem proto nebudit.Miminko si řekne samo,kdy má hlad a bude plakat,že to poznáš…

Souhlasím, taky mě sestry nutily v porodce budit, až když jsem se přestěhovala na nadstandart, tak jsem od sester měla klid a malej mi krásně spinká pořád a budí se cca. po těch 4 hodinách na papání sám… :wink: Takže nebudit!

jana_m
Závislačka 4972 příspěvků 21.12.09 21:32

Taky bych nebudila. Mě malá od návratu z porodnice taky vydrží spinkat i 5 hodin (dokonce jsem se asi dvakrát nebo třikrát probudila já po 7 hodinách a to už jsem jí teda vzbudila), roste a hladově rozhodně nevypadá.. Když jsem jí zkoušela během noci budit, tak stejně nechtěla pít, tak jsem to vzdala.. :lol:

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 21.12.09 22:01

Taky bych nebudila.
V porodnici do mě hustili že musím budit a co to jsem zamatku že ji nechám spát i třeba jenom o deset minut.
Tak já jak blb jsme ji budil přesně po třech hodinách :roll: malá byla nevrlá chtěla ještě spát.pak nemohla usnout.Po týdnu jsem se na to vyprdla a byl pokoj.Hned začala v noci spát skoro celou noc a byl klid.

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 24.12.09 00:54

Nebudit. V porodnici prudí, aby se vidělo, jak miminko zpracovává potravu. Já v porodnici taky budila každé dvě hodiny ( hlavně aby přibrala a mohli jsme jít domů) . Pak jsem se na to vyděšeně ptala ještě v porodnici sestřenky a to si mám jako nařizovat budíka každé tři hodiny 8-o . ťukala si na čelo :-D . Je fakt, že v porodnici občas umí vyděsit..
Stejně doma pracovala jako hodinky každé tři hodiny se budila(pápá dříve nekonečnému spánku :lol: ) Měla jsem CS, neny mliko :-P takže krmím od narození nutrilonem..
Ted mi spí třeba od půl 8 do třičtvrtě na devět do druhého dne.. :-P
(a to není žádná hubeňourka ve 3. měsících a jednom týdnu 6 700g a 63 cm :mrgreen: takže ani při dlouhém nočním spánku rozhodně nestrádá :mrgreen:

Lena007
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 04.03.12 15:53
Mám ji přes den budit na kojení, když trpí na prdíky?

Ahoj, maminky, potřebuji radu, jak je zřejmé z položené otázky. Naše 11ti denní holčička docela trpí na prdíky. Vzhledem k tomu, že téměř nic nejím emoticon, abych ji zbytečně nenadýmala (tohle berte s rezervou, jasně, že jím + beru vitamíny), řekla bych, že je to hladvně tím, jak jí. Je to hrozný hltavec, hamty hamty hamty, hlavně ať je toho hodně a rychle, takže se dle mého naloká dost vzduchu. I když při kojení nějaké přisávání vzduchu neslyším, ale možná špatně poslouchám. Říkala jsem si, že možná hltá proto, že má velký hlad (když pije, tak úplně slyším, jak jí to mlíko padá do prázdného žaludku), protože přes den spí klidně 4 udit hodiny, někdy i déle, takže jí vytráví.
Původně jsem ji na kojení budit nechtěla, ať si sama řekne, kdy chce jíst, ale teď jsem na vážkách - možná by vážně pomohlo ji budit po 3 (???) hodinách, ať nemá úplně vlčí hlad? Co vy na to, myslíte, že by to mohlo pomoci?

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 04.03.12 16:25

:nevim: mozna jo. to chce vyzkouset.
ale nekdo proste na ty prdiky trpi, a kdyby ses stavela na hlavu neudelas s tim nic.. 100% pomuze cas, az se zacne vice hybat, bude to OK, muzes pomoct i ty, cvic s nozickama

Příspěvek upraven 04.03.12 v 16:27

anoli30
Generální žvanilka 23856 příspěvků 04.03.12 16:26

Já mám dvě děti a obě jedli hltavě a to jsem jim dávala kdykoliv chtěli. Miminka to prostě asi tak dělají. Já bych jí nebudila myslím že se to brzy upraví.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >