Kočárek Bugaboo Cameleon – zkušenosti

Fotoalbum tématu (41) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beetree
Závislačka 2596 příspěvků 24.11.08 15:32
Bugaboo Cameleon

Ahojky všem! Minulý týden jsem založila novou diskusi na srovnání Peg Perega GT3 a Mutsy, ale o víkendu jsme s partnerem na netu objevili Bugaboo Cameleon, Bee se nám do hor kvůli malým kolečkům příliš nezamlouvá, i když vzhled má úžasný :srdce: . Tak co na Cameleona říkají ti, kteří už s ním mají nějakou zkušenost, mě moc zajímá. Pro ty, kteří ho ještě neznají: http://www.babytrader.eu/…blue_27L.jpg , tady se zimními kolečky: http://daddytypes.com/…ow_tires.jpg, a tady včetně korby v nádherné zelené: http://www.kidslandusa.com/…nd-green.jpg ;-) Jinak jsem pročítala diskusi o Bugaboo, je tam spousta zajímavých postřehů, hlavně ohledně polohy ve sporťáku, ale pro nás je rozhodující jízda v terénu a ve sněhu, jestli není problematická se zimními koly, když jsou"napevno"?

Jak maminky hodnotí Bugaboo Cameleon

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »
Reakce:
rybička
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 24.11.08 18:43

Ahojky,
já Bugaboo nemám, takže s koly neporadím, ale je to taková moje tajná láska :oops: . Jediné, co mi na něm vadí je systém sedačky u sporťáku, já tomu říkám sklopná židle. To je hlavní důvod, proč jsem si jej nekoupila (i když teď mi budou maminy oponovat, jak je to super, já si to nemyslím). Takže bohužel zůstalo pouze u tajné lásky… Jinak mám doma PP GT3 :lol: a jsem spokojena, má vše, co jsem od kočárku vyžadovala.....
Dobře vyber.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 24.11.08 19:16

Bugaboo je překrásný designový kousek, nádhera pro oči, ovšem uživatelsky pro dítě nic moc. Má jej kamarádka. Korbička malá, takže v 5-ti měsících se jí tam dcera ve fusaku v zimě nevešla, sporťák nejde dát úplně do lehu a navíc ten systém sklopné židle, kdy mimino spí s nohama nahoře … Nevím, který designer vymyslel, že má dítě např. 2 hod spát s nohama nahoře. Dopadlo to tak, že si kupovala nový kočár, protože tu 5-ti měsíční holčičku do sporťáku opravdu nedala. Používala jej, až když byla starší.

Martina

Beetree
Závislačka 2596 příspěvků 24.11.08 21:01

No jo, když ono je to hrozně těžké najít „ideál“. Na každém kočárku jsou negativa, ostatní zase píší, jak je korba veliká a hluboká, jiní, jak jim ve sporťáku dítko krásně spinká;-) Pojedeme se na něj podívat, pak Vám rozhodně sdělím svoje pocity :wink: . Ale souhlasím s Vámi, je to rozhodně „srdeční záležitost“, ještě žádný mě vzhledově tolik neokouzlil :-)

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.11.08 09:43

To je fakt, žádný kočárek není ideální. Ale rozhodně bych nešla na úkor pohodlí miminka. Proto jsem vybrala pro děti ten nejpohodlnější (odlehčenou kombinaci s dlouhým lehem) a na designově hezké a moderní kočárky jako Quinny, Casual Play se jen dívám …

Martina

Beetree
Závislačka 2596 příspěvků 25.11.08 11:06

Ach jo, těžká volba, nejvíc se bojím polohování sportovní sedačky, tak jestli budou číst tuto diskusi maminky, kterým tato sedačka nevyhovovala, nebo naopak vyhovovala, prosím napište příspěvek, pomůže to jistě mnoha budoucím maminkám ve správném výběru.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.11.08 11:37

No, já jsem zkusila syna jedno uspat v Quinny Buzz, kde je tenhle systém taky a ječel jak prokopnutej. Přeložila jsem ho do vlastního kočárku na rovné a během pár sekund spal … Jsou děti, které usnou v jakékoliv poloze a děti, které musí mít to své.
Až kočárek pojedete omrknout, tak nejlépe s nějakou kamarádkou, která půjčí dítě. Je rozdíl se na ně dívat jen tak, pak se tam položí mimino a všechno je jinak …

Martina

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.08 07:05
cameleon

Zdravím nastávající maminky, my Cameleona máme, co se týče hluboké korby, říká se o ní a i já mám tu zkušenost, že je jedna z největších, má holčička je pořádný cvalda a spinkala v ní ještě v sedmi měsících :), ze sportovní sedačky, přiznám se, jsem měla také obavu, ale nemohu ji nic vytknout, kola do sněhu máme, ale doposud jsme s ním neměli tu čest, super je letní stříška a sluneční clona. Pro mě je nevýhodou, že je to opravdu městský kočár, my převážnou část roku trávíme na horách (zde máme Mutsy), takže jej vůbec nevyužijeme. Proto jsem se rozhodla ho prodat, má-li některá nastávající maminka zájem, písněte na 1pianistka@sez­nam.cz

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.09 00:32
cameleon

zdravim, mame cameleon uz skoro tri roky a postupne v nem jezdily obe deti. Korbicka je opravdu velka, vetsi nez u rady jinych kocarku. sportak taky nema chybu, detem nijak nevadilo spat s nohama nahoru (sklapela jsem je, az kdyz usnuly). ale hlavne se bajecne ridi, klidne jednou rukou, otoci se na miste, je lehkej, dobre se sklada. prvni ditko spalo pres den jen kdyz se jelo, takze jsem s nim najezdila opravdu stovky kilometru i mimo zpevnene cesty. byli jsme s nim i v lete v alpach a sjizdeli sjezdovky - staci prehodit rukojet a jet velkyma kolama napred. mohu jen doporucit.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.09 13:47
bugaboo

Jo, ale s přehozenou rukojetí se zhorší ovladatelnost kočárku, protože ty malá kola jsou do terénu na nic. Sice přední projedou sníh, ale na trase nesmí být moc hrboly. Tedy nijak hrozný terén. V okamžiku, kdy je potřeba kočár přizvednout na zadní kola (a těch situací je v terénu mraky, ve městě to bývá v situacích, kdy se jede přes koleje a zprohýbané kočičí hlavy a najíždí se na obrubník), je to dost nepohodlné. Takže pokud se nepočítá s ničím horším, než s jízdou po městě a občas na nějakou lesní pěšinku nebo na sjezdovky, kde se jen potlačí kočár po zasněžených cestách kousek do hotelu, tak to stačí. Jinak se užije hlavně v obchoďácích a ve městě, kdy nabízí podvozek lehkou ovladatelnost a zároveň má ta malá kolečka dobře odpružená a když jsou někde víc rozbité chodníky nebo napadne sníh, tak se přehodí rukojeť. Do přírody a do terénu je na běžné ježdění nevhodný. Je to vyloženě městský kočárek.

Pokud jde o pohodlí dítěte, tak korba dlouhá je. Ale aby byl kočár co nejlehčí a nebyl narušen jeho design, tak chybí vychytávky typu polohování zad, otevíratelné větrání apod. Takže když mimi v 5 měsících odmítá ležet a ječí, tak ne každý by ho chtěl dát do BGB sporťáku. Hlavně v zimě. Zadeček v ďolíku a nijak nekryté nožky. V korbě se udělá daleko větší teplo. S fusakem to pak vypadá jak housenka na prkně. Toto mi na BGB vadí. Ovladatelnost supr, váha supr, skladnost též, ale vychytávky nula. Přehazovací rukojeť se využije, ale do přírody to není. Na nezpevněný terén se vjet dá, když je potřeba, to ale lze s většinou kočárků. :wink:
 Elen

derida
Extra třída :D 13114 příspěvků 21.01.09 16:33

Ahoj, tak si myslím, co člověk, to jiný názor, hlavně na sportovní sedačku. Moje kamarádka tento kočárek má a je nadmíru spokojená. Je pravda, že hluboká korbička je ve srovnání s jinýma kočárama docela velká. A ve sportáku jí holčička spinká i tři hodiny. Poslední dobou přibývá kočárků, kde zádíčka nejdou polohovat a polohuje se celý sporták, takže si myslím, že kdyby to bylo pro dítko tak nevyhovující, jak některé maminky píšou, tak se určitě tyto kočárky nevyrábí. Záleží na každé mamince, jak se rozhodne.

nat77
Kecalka 461 příspěvků 02.02.09 23:29

Mám Cameleona, jsem naprosto spokojená, dcera (porodní váha 4,20) se do hlubokého kočáru - korbičky krásně vešla do 8 měsíce i ve fusaku, takže nevím, paní má asi extrémně velký dítě :-) Polohování sporťáku není zase nic tragického, nožky ve zvýšené poloze jsou zdravé, dcera ve sporťáku sklopená krásně chrupká, i 4 hodiny. Tolik za mě :-)

iluse
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.10 23:14
Bugaboo

Mám Bugaboo Cameleon a nedám na něj dopustit, malý se narodil v červenci a v hluboké korbě byl v pohodě až do jara. Sportovní korbu mohu vřele doporučit, u staršího kluka sem měla sporťák I¨coo, tak mohu porovnávat, když mi kluk usnul v Icoo, musela sem polohovat záda, pak ještě nožičky a kolikrát se mi při těchto manévrech vzbudil, v Bugaboo je to otázka vteřiny. Malý má přes dva roky a já už měla cukání koupit golfky, přijela kamarádka, která má Plika a já si vyzkoušela rozdíl jízdy s golfkama a Bugaboo(a to jsem PP Pliko u staršího 1,5r měla!).jediný co mi vadí je madlo, který se hůř sundavá,ale to je asi jediný, ale když malý chodí, není problém držet ho za ruku a současně vést kočárek, on spíš jede sám. :-)

Paps
Kecalka 182 příspěvků 19.09.10 13:48

my taky mame bugaboo a jsme moc spokojeni :-)

chtela bych se zaptat ostatnich maminek jaky pouzivate, nebo se chystate pouzivat fusak do bugaboo? :think:

iluse
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.10 22:30

Já mám fusak Bugaboo, protože se horní část navlékne na zádovou opěrku,nemůže spadávat dolů, jako u ostatních fusaků.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >