Bývalá chůva - zaplatit dluh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janett27
Kecalka 153 příspěvků 24.10.14 17:34
bývalá chúva

Ahoj, mala som holku na hlídaní vchod vedla nás. Chodila mi pro malou když jsem potřebovala celý minulý rok. Teraz po prázdninách mi malou hlídala podle dohody za 50na hodku ale brala malu od 16:15 ze školky a o 17té mi ji vodila domu, když jsem stíhla tak som jej o 15:45 napsala že si malou vemu. Školku máme cca 5 minut od baraku tak ako ona. Teraz nemohla hlídat tam mi prišla ukázat kamošku. Tá kamoška hlídala malou cca 4 krát. Hlídala ji včera a dnes ji mala taky hlidat ale situace se zmenila a ja som jej zabudla oznámit že nemá pro malou jit. Tak mi volala tak ked som našla zmeškaný hovor tak som jej zavolala že se omlouvám nejak som zabudla že malá je dnes doma lebo som bola u doktory s nou a zostala proto doma. Z práce vi volal šéf taky tak o 16té že nemám už chodit do práce že si hledá nekoho jiného bola som na dohodu. Takže holka hovorí že ok pride si pro peníze. A az potom som si pozrela sms že ako si to predstavujem že ona išla do školky a že tam malá neni a že si príde pro peníze aj za dnes. Normálne mi vynadala. Takže ked prišla pro prachy som sa spýtala čo to má znamenat tak sa do mna pustila že sa im to i s tou druhou holkou nelíbí že už nechteji pro mne pracovat. Normálne sa do mna pustila tak som sa nahnevala zavrela jej pred nosom. Nedala som jej žádny prachy. Ne žebych jej jich nechtela dát i za dnes ale nečekala som že sa takto do mna pusti. Celkovo je to 50tka za včera 50tka za dnes. Premýšlam o tom či mi jej ich mám dát či by som jej tým nemala dat za vyučenou, ohovárat mne bude na rozdíl od toho či jej ty peníze dám nebo ne. Co mám udelat?? Jak by jste to vyřešili??

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 24.10.14 17:39

Takže ty jsi udělala chybu a jí chceš dávat za vyučenou? 8o Zaplatila bych jí oba dny bez keců a omluvila se, nedivím se že ji to naštvalo

evill
Závislačka 3775 příspěvků 24.10.14 17:39

Peníze bych ji dala za včera i za dnes sama od sebe kdybych udělala chybu. 50 Kč je nic

Karleon
Kelišová 5552 příspěvků 24.10.14 17:39

Já bych jí tu stovku dala a pak se rozloučila.

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 24.10.14 17:41

Taky to chápu tak, že dlužís stovku a omluvu.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 24.10.14 17:41
@janett27 píše: …a ja som jej zabudla oznámit že nemá pro malou jit. …

Svojí chůvě bych zaplatila. Resp. za 7 let, co mi chodí pomáhat, se mi tato situace nestala, že bych jí změnu neohlásila. 8)

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 24.10.14 17:41

Tak ona ale ztratila čas jen proto, žes jí nedala vědět.. myslím že je to Tvá vina a blbost, žes zapomněla dát vědět a holka tam šla zbytečně.. slušnost by byla jí zaplatit, to že se do tebe pustila je už jen důsledek cos čekala?..a to že ti volal šéf tak tomu vůbec nerozumím jak to s tím souvisí? :think:

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 17:42

Tak tu sms poslala pred tim, nez jste si volali a vyjasnili situaci, ne? Nechapu proc si se pak do ni pustila. Ona ztratila svuj cas a mela by dostat zaplaceno

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 24.10.14 17:42

Ještě dodatek, taky už bych pro tebe nechtěla dělat 8)

Petra Z
Hvězda diskuse 52496 příspěvků 24.10.14 17:43

Zapomělas, že je malá doma??? to jde???
staraly se ti o dítě, kdykoliv bylo třeba a když není, nejsi ani schopná napsat sms
já být na jejím místě, tak bych byla naštvaná…
ještě ta první místo toho, aby tě v tom nechala, sehnala za sebe kamarádku, mělas to bez práce a sama ani nenapíšeš---holka není ve školce :roll:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 24.10.14 17:43
@jdukolem píše: …slušnost by byla jí zaplatit, to že se do tebe pustila je už jen důsledek cos čekala?…

Jak jsem psala, já bych jí zaplatila. Ale kdyby se do mě takto pustila, tak by to byly asi i poslední peníze, které by ode mě viděla. Už by chodit nemusela, našla bych si někoho jiného. 8)

SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 24.10.14 17:44

Samozřejmě bych jí peníze dala a omluvila se, tvoje chyba. Její reakce byla přehnaná, ale to ta tvoje taky, nemáte si co vyčítat

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 24.10.14 17:45
@jdukolem píše:
Ještě dodatek, taky už bych pro tebe nechtěla dělat 8)

To je taky pravda. Oboustranně nevyhovujíc spolupráce. :mrgreen:

elpiska
Závislačka 2619 příspěvků 24.10.14 17:45

Je tvoje chyba, že zapomínáš včas odvolat hlídání. Půlhodina před je pozdě. Ty holky s hlídáním počítaly, mohly ten čas strávit jinak a je jedno, že bydlí vedle. A že se holčina ozvala, je jedině dobře. Ta nespolehlivá jsi v tomto vztahu ty. Měla bys za ní zajít s penězi a čokoládou.

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 24.10.14 17:45
@Wiolla píše:
Jak jsem psala, já bych jí zaplatila. Ale kdyby se do mě takto pustila, tak by to byly asi i poslední peníze, které by ode mě viděla. Už by chodit nemusela, našla bych si někoho jiného. 8)

tak pokud někam poctivě jdeš, ztratíš čas a zaměstnavatel ti řekne že ti to nezaplatí ač se to stalo jeho vinou tak u mladé holky je asi celkem logické že si pustila pusu na špacír a nedala se, nemá ty zkušenosti jako zakladatelka ta je počítám dospělá? :think:

Příspěvek upraven 24.10.14 v 17:46

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >