Jak komunikovat s úřady?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 17:14
Jak komunikovat s úřady

Potřebuju poradit ve věci, která je pro většinu z vás naprosto banální. Přesto prosím o zachování anonymity.

potřebuji ohlásit stavebnímu úřadu, že začínám stavět. Jak, aniž bych tam musela osobně? Doporučeným dopisem? Emailem? Nebo jsem na stránkách města našla elektronickou podatelnu Městského úřadu. Je to emailová adresa, tak na tu to poslat? Nebo přímo email tomu člověku, co to vyřizuje?

Proč anonymní dotaz - nechci být za neschopu i tady, na emiminu. Neumím mluvit s lidmi, jednat s úřady. Kdo to nezná, ten nepochopí ledové a zpocené ruce, než člověk zaklepe na dveře kanceláře. zakoktávání, rudnutí, pocity, že jsem absolutní debil.
Snažím se s tím něco dělat, vždy si nakonec vše vyřídím sama. Spoustu dní se odhodlávám a přesvědčuji, že to zvládnu. Ale toho stresu…
Jenže teď mám nějaké špatné období a hlavně mě tlačí termín, do kdy to musím oznámit. Stres z několika stran. A nedokážu se sebrat a dojít tam.

Prosím, nesmějte se mi.
Kdo nemáte radu, nepište.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 24.10.14 17:26
Anonymní,

Napadá mě, zkusit zavolat na úřad a poptat se telefonicky, jak to co nejlépe udělat. Případně si zjistit jméno příslušného pracovníka stavebního úřadu a odeslat mu oznámení e-mailem nebo doporučeně :) Stejně si myslím, že oznámení budou chtít písemně s podpisem.
Nevím, zda e-podatelna nevyžaduje ověřený elektronický podpis k dokumentu takto zaslaném.

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 24.10.14 17:27

V tomhle se nevyznám, ale tvé pocity z úředníků znám, jsem na tom stejně. Naučila jsem se překonat. Vždycky je lepší, když na úřadě není fronta, není čas na přemýšlení. Příští týden mě čeká výměna dokladů- po svatbě. Blé. Taky musím a bohužel osobně.

Tweetchen
Nováček 8 příspěvků 24.10.14 17:41

Podle mého názoru máš v podstatě tři možnosti - doporučený dopis (v případě „zatoulání“ budeš mít doklad o odeslání), osobní předání na podatelně úřadu (vezmi s sebou kopii a oni ti ji orazítkují, že písemnost převzali - bude to trvat ani ne minutu a nikdo se tě na nic ptát nebude, takže kontakt s úředníky minimální), prostřednictvím elektronické podatelny (musíš opatřit elektronickým podpisem). Když už tam nechceš osobně, tak se předem ujisti, že jsi v tom oznámení uvedla opravdu všechno, co úřad vyžaduje.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 24.10.14 17:49

S úřady mi komunikovat nevadí, ale zdržuje mě to. Se stavebním úřadem zkušenost nemám, ale s Úřadem práce (rodičák), Finančním úřadem (daňové přiznání), zdravotní pojišťovnou a ČSSZ (přehledy) komunikuji zásadně „doporučeným dopisem“. Většinou to „dám na první dobrou“. Když je něco blbě, oni mi zavolají sami. 8)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 24.10.14 17:49

Budete podávat ohlášení stavby? Můžete osobně přes podatelnu. Co šlo jsem vykomunikovala emailem s příslušnou úřednicí.

neanonymní
Kecalka 460 příspěvků 24.10.14 18:00

Zridit si Datovou schranku a posilat pres ni.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 24.10.14 18:34

Pokud je to stavba tvz na ohlášku, stačí stavbu ohlásit. Není řešeno jak, ale doporučuji tak, abys měla důkaz, žes tak učinila:

1. osobně na podatelně (pokud je to větší úřad, pak to bývá recepce nebo něco podobného, t. j. kontakt se smaotnými úředníky minimální), přičemž si necháš na kopii oznámení potvrdit převzetí originálu
2. to samé, ale přímo na daném odboru /od konkrétního úředníka
3. doporučeným dopisem
4. datovou schránku, která je ale zřízena na tvou občanku/tvou osobu (nelze poslat od kámoše)

Přes telefon, resp. e-mail komunikovat a pokládat pouze dotazy, t. j. jak to ohlášení má vypadat, co je třeba dodat, přidat, atd.

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 24.10.14 18:53

Co chceš vlastně ohlašovat? Pokud už jen prosté zahájení stavby, tak ti to @Emilie pěkně shrnula, pokud teprve ohlašuješ stavbu, pak bych se překonala a došla na stavební úřad osobně, protože budeš potřebovat hafo příloh a ty se budou lišit podle druhu stavby.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 19:19

Děkuji všem za reakce.

Jde jenom oznámení o zahájení stavby. Ohlášku mám hotovou. To běhával a vyřizoval projektant. To bych nedala.

Jinak ono nejde o strach v komunikaci s úředníky, ale celkově s cizími lidmi. Úředník je jen vyšší level.
A dotaz telefonicky - to je to samé jako osobně. Protistrana vždy musí zákonitě dojít k názoru, že jedná s naprostým dementem.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 24.10.14 19:20
@Anonymní píše:
Děkuji všem za reakce.

Jde jenom oznámení o zahájení stavby. Ohlášku mám hotovou. To běhával a vyřizoval projektant. To bych nedala.

Jinak ono nejde o strach v komunikaci s úředníky, ale celkově s cizími lidmi. Úředník je jen vyšší level.
A dotaz telefonicky - to je to samé jako osobně. Protistrana vždy musí zákonitě dojít k názoru, že jedná s naprostým dementem.

Já jsem ouřední krysa, tak to teda dík, no… :roll: :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :hug: :hug: :hug: :hug:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 24.10.14 19:22
@Anonymní píše:
Děkuji všem za reakce.

Tak to je lepší mailem než telefonem- je to prokazatelné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 19:24

@Emilie Počkej, v tom příspěvku nebylo nic proti úředníkům. Tím dementem jsem myslela sebe. Vidíš. Neumím se vyjadřovat ani anonymně v psaném projevu. Natož napřímo.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 24.10.14 19:48
@Anonymní píše:
@Emilie Počkej, v tom příspěvku nebylo nic proti úředníkům. Tím dementem jsem myslela sebe. Vidíš. Neumím se vyjadřovat ani anonymně v psaném projevu. Natož napřímo.

Já vím, já jsem to pochopila :hug:. Mě jen pobavilo, že úředník stojí v tý tvý fobii ještě výš než „normální“ člověk. Ale díky, budu se snažit ještě víc… nebejt nelida. Hele, dát na to lejstro razítko „bylo přijato dne pod číslem jednacím, vyřizuje…“, fakt není nic nadpřirozeného, aby mě to postavilo výš než prodavačku z Penny. Nebo máš nerva jít s nákupem k pokladně v sámošce? :think: :mavam:

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 24.10.14 19:49

A co je to za stavbu, že musíš ohlásit začátek stavby? Pokud to musí být oficiální lejstro, tak prostý email nestačí.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >