Čas na cvičení jen večer - nevadí?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Ou
24138
15.8.17 13:40

Je mnohem lepší cvičit kdykoliv, než necvičit vůbec. Přidávat cvičení když jste ovšem úplně umořená, zejména pokud je to cvičení které má vest k redukci váhy, může být kontraproduktivní, protože může jen přidat ke stresovému režimu, ve kterém organismus ukládá všechno, co může.

Zejména pokud nejste zatím navyklá na cílený pohyb, tak si myslím, že je nejlepší hlavní pohyb přidat do toho „beru děti ven“. Zároveň se přitom dětem bude budovat návyk na to, že aktivně se hýbat je součást běžného dne. Přirozený pohyb - chůze, plavání,
brusle, kolo, koloběžka - to můžete dělat společně, prŤavci jsou buď na zádech, nebo v kočárku či nějakém přídavném vozíku. V ideálním případě to chce být ve větší tlupě, kde se jednak děti zabaví společně a hlídat je může jen jedna matka, zatímco ostatní se víc věnují cvičení a pak se prostřídají. Pokud nic takového ve vašem okolí ještě není, tak se vsadím, že najdete spolumatky, co by byly děsně rády, kdybyste s tím začala a přizvala je.

Plus hlasuju za zařazeí pár pozdravů slunci hned po ránu - zabere to na začátku pár minut, časem tak 10-15 a sice to vypadá jako nějaké děsné ezo-ducho, ale ve skutečnosti to je velmi slušné protažené celého těla a navíc tedy spojené s posilováním hluboko uložených svalů. NA začátku je ideální nějaká pomalejší varianta a jen jeden, dva na každou stranu. Až si na to navyknete a bude to automatická ranní rutina, tak pokud to nebudete chtít nechat na meditativnější rovině, tak stačí trochu zrychlit a přidat počet opakování na každou stranu těla. Pak se u toho dá docela dobře zadýchat.

https://www.youtube.com/watch?…

A teda ohledně vaření - pokud máte mrazák, tak hlasuju za to abyste nevyvářela každý večer, ale na jeden půlden odpoledne vyhnala muže s dětmi pryč a navařila na celý týden, rozdělala to do krabiček, popsala a zamrazila a pak to přes týden budete jen vyndavat.

Chce to trochu plánování navíc, ale - díky tomu vlastně ušetříte peníze, protože budete mít lépe rozmyšleno jak využít všechny suroviny z vaření a budete méně nakupovat, navíc budete nakupovat s lístkem a ochrání vás to před nákupem blbostí, co vždycky do toho košíku přihodíme.

Manžel případně může jen uvařit čerstvou přílohu jako těstoviny, nebo brambory.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.8.17 14:06
@Ou píše:
Je mnohem lepší cvičit kdykoliv, než necvičit vůbec. Přidávat cvičení když jste ovšem úplně umořená, zejména pokud je to cvičení které má vest k redukci váhy, může být kontraproduktivní, protože může jen přidat ke stresovému režimu, ve kterém organismus ukládá všechno, co může.

Zejména pokud nejste zatím navyklá na cílený pohyb, tak si myslím, že je nejlepší hlavní pohyb přidat do toho „beru děti ven“. Zároveň se přitom dětem bude budovat návyk na to, že aktivně se hýbat je součást běžného dne. Přirozený pohyb - chůze, plavání,
brusle, kolo, koloběžka - to můžete dělat společně, prŤavci jsou buď na zádech, nebo v kočárku či nějakém přídavném vozíku. V ideálním případě to chce být ve větší tlupě, kde se jednak děti zabaví společně a hlídat je může jen jedna matka, zatímco ostatní se víc věnují cvičení a pak se prostřídají. Pokud nic takového ve vašem okolí ještě není, tak se vsadím, že najdete spolumatky, co by byly děsně rády, kdybyste s tím začala a přizvala je.

Plus hlasuju za zařazeí pár pozdravů slunci hned po ránu - zabere to na začátku pár minut, časem tak 10-15 a sice to vypadá jako nějaké děsné ezo-ducho, ale ve skutečnosti to je velmi slušné protažené celého těla a navíc tedy spojené s posilováním hluboko uložených svalů. NA začátku je ideální nějaká pomalejší varianta a jen jeden, dva na každou stranu. Až si na to navyknete a bude to automatická ranní rutina, tak pokud to nebudete chtít nechat na meditativnější rovině, tak stačí trochu zrychlit a přidat počet opakování na každou stranu těla. Pak se u toho dá docela dobře zadýchat.

https://www.youtube.com/watch?…

A teda ohledně vaření - pokud máte mrazák, tak hlasuju za to abyste nevyvářela každý večer, ale na jeden půlden odpoledne vyhnala muže s dětmi pryč a navařila na celý týden, rozdělala to do krabiček, popsala a zamrazila a pak to přes týden budete jen vyndavat.

Chce to trochu plánování navíc, ale - díky tomu vlastně ušetříte peníze, protože budete mít lépe rozmyšleno jak využít všechny suroviny z vaření a budete méně nakupovat, navíc budete nakupovat s lístkem a ochrání vás to před nákupem blbostí, co vždycky do toho košíku přihodíme.

Manžel případně může jen uvařit čerstvou přílohu jako těstoviny, nebo brambory.

to by mohlo klapnout :) Ono s nima cokoliv delat je narocne pro me, natoz pro chlapa. Budu mit ted par dni dovcu, tak si to v hlave srovnam at je to vyhovujici pro vsechny :palec:

  • Citovat
  • Upravit
Ou
24138
15.8.17 14:17

Plus teda kdybych byla v takovéhle pozci, tak bych taky zvážila možnost poohlédnout se po lepší práci, která bude rytmem lépe vyhovovat životu. Teď ještě je pořád ekonomický růst a lidí málo, nejlepší čas pro případnou změnu práce a nebo alespon vyjednání si lepších podmínek u současného zaměstanvatele, který ví, že sehnat někoho nového namísto už zaškoleného pracovníka bude drahé a složité, takže vám nakonec kývne na zlpšení podmínek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21
17.4.18 08:30

Zakladatelce uz asi moc mepomohu, ale treba ostatnim. Ja zacinam cvicit kazdy den ve 21:00, delam to tak leta. Musela jsem to zavest kvuli detem - manzel se vraci jen na vikendy, hlidani jen obcas - narazove. Vlastne jsem to posouvala casem, drive jsem zacinala v osm, po ulozeni starsiho, ale jak chodi spat dele a dele, tak se to posunulo na devet, dele uz ne. Veceri si dam s detma okolo sedme, pak mezi osmou a devatou malou kavu - kvuli spalovani, se cvicenim koncim max v deset, vcetne protazeni a pak si dam protein - ten jsem si prave kvuli tomuhle ucelu koupila, ze jsem prave resila jidlo a tohle je pro me nejidealnejsi reseni. Spat chodim ve dvanact a vstavam o pul sedme. Mozna to neni nejidealnejsi, ale pro me to je bud budu cvicit vecer nebo vubec… Zhubla jsem takhle po druhem porodu 10kg, ale predevsim se na to cely den hrozne tesim - mam vzdy jednou za 2 - 3 dny den volna a to jsem vzdy jak jalova :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35438
17.4.18 08:38

@Pinozka :palec: Jsi dobrá, že sis čas na cvičení našla. Sice ano, je doporučováno udělat si třeba desetiminutovku i dopoledne, ale mámy na to těžko najdou čas.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma jóga pro zdravé tělo

Ikona - Karolína Racková

Karolína Racková