Centrum krizové intervence bohnice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.11.21 15:19

centrum krizové intervence bohnice

Máte někdo zkušenost s CKI Praha Bohnice? Jací tam jsou? Co mě čeká? Chci se jen poradit… nechci aby mě hned někam zavřeli.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
173
27.11.21 15:29

Všichni mají maximálně profesionální přístup, poradí, navrhnou postup, bez tvého souhlasu není hospitalizace možná, nikdo tě nikam nezavře, to je obecně rozšířený omyl.
Je dobře, že své problémy, ať jsou jakékoliv, řešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 15:35
@foxtauri píše:
Všichni mají maximálně profesionální přístup, poradí, navrhnou postup, bez tvého souhlasu není hospitalizace možná, nikdo tě nikam nezavře, to je obecně rozšířený omyl.
Je dobře, že své problémy, ať jsou jakékoliv, řešíš.

Jde o to, že bych potřebovala asi jen poradit, zda moje problémy jsou opravdu,,na psychiatra". Poslední dny to už nedávám. A všude plno.. A dá se tam prostě zajít jen jednou skrz tohle a pak třeba už nikdy?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 15:53

Doporucuji spise centrum krizove intervence RIAPS, ihned jsem mohla mluvit jsk s psychologem, tak psychiatrem. Hospitalizaci nenutili.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 15:57
@Anonymní píše:
Doporucuji spise centrum krizove intervence RIAPS, ihned jsem mohla mluvit jsk s psychologem, tak psychiatrem. Hospitalizaci nenutili.

A přístup? Jde mně hlavně o přístup…

• Citovat
  • Nahlásit
4467
27.11.21 15:59
@Anonymní píše:

Tak já mám opačnou zkušenost, v Riapsu jsem čekala 4 hodiny na psychiatričku a pak na mě stejně zavolala sanitku (ale měla jsem silné sebevražedné myšlenky a plány). V CKI Bohnice jsem byla jednou doprovodit kamarádku, když jí došly léky a psychiatričku měla pryč, byli tam ochotní. Když volám krizové linky, tak než s Riapsem mám lepší zkušenost s CKI. Ale je to asi opravdu podle toho, na koho tam zrovna člověk narazí.

Zakladatelko, záleží, s čím tam jdeš, ale neboj se. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
27.11.21 16:04
@Anonymní píše:
Jde o to, že bych potřebovala asi jen poradit, zda moje problémy jsou opravdu,,na psychiatra". Poslední dny to už nedávám. A všude plno.. A dá se tam prostě zajít jen jednou skrz tohle a pak třeba už nikdy?

Už jen že uvažuješ nad tím, že bys potřebovala psychiatrickou intervenci znamená, že ji skutečně potřebuješ. Těch Bohnic se neboj, rozhodně se k tobě nikdo špatně chovat nebude.
Ať se rozhodneš doporučení lékařů ignorovat nebo se jimi budeš řídit, vše bude na tvém dobrovolném rozhodnutí. Nikdo tě do ničeho nutit nebude.
Tahle doba je šílená a lékaři to moc dobře vědí, není ostuda si říct o pomoc a není “malého” problému. Držím ti palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 16:11
@foxtauri píše:
Už jen že uvažuješ nad tím, že bys potřebovala psychiatrickou intervenci znamená, že ji skutečně potřebuješ. Těch Bohnic se neboj, rozhodně se k tobě nikdo špatně chovat nebude.
Ať se rozhodneš doporučení lékařů ignorovat nebo se jimi budeš řídit, vše bude na tvém dobrovolném rozhodnutí. Nikdo tě do ničeho nutit nebude.
Tahle doba je šílená a lékaři to moc dobře vědí, není ostuda si říct o pomoc a není “malého” problému. Držím ti palce :kytka:

A jak dlouho se tam tak čeká? V týdnu? Odpoledne/ podvečer? V těch Bohnicich? To jen člověk přijde a zazvoní? Mám fakt strach potrebuju někoho empatickeho, nikoho chladného, jinak ze sebe nic nedostanu….

• Citovat
  • Nahlásit
1633
27.11.21 16:13
@Anonymní píše:
Jde o to, že bych potřebovala asi jen poradit, zda moje problémy jsou opravdu,,na psychiatra". Poslední dny to už nedávám. A všude plno.. A dá se tam prostě zajít jen jednou skrz tohle a pak třeba už nikdy?

Jednou jsem se tam sla poradit ohledne pribuzneho. Byli tam profi, mili, cekala jsem asi pul hodiny. Nenutili me, abych tam toho pribuzneho privedla. Urcite tam muzes prijit jen jednou na poradu a pak uz nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
27.11.21 16:18
@Anonymní píše:
A jak dlouho se tam tak čeká? V týdnu? Odpoledne/ podvečer? V těch Bohnicich? To jen člověk přijde a zazvoní? Mám fakt strach potrebuju někoho empatickeho, nikoho chladného, jinak ze sebe nic nedostanu….

Ohledně čekání nemůžu říct, asi bude záležet. A ano, jen přijdeš a zazvoníš.
Zkusila bych prvně promluvit s operátory na lince 284 016 666, která je přímo CKI na telefonu, pokud si budeš jistější s informacemi jak to probíhá.
Až přijdeš na řadu, ujme se tě nějaký lékař na konzultaci, jak jsem řekla, určitě se neboj nějakého nevhodného přístupu, v Bohnicích jsou profesionálové.
Chodila jsem tam na skupinovou KBT terapii a když jsem tam byla poprvé, byl na mě milý i pan vratný, sestřičky mi hned poradily kudy do správného pavilonu, vyzbrojily mě letáky, lékaři jsou úžasní. Budeš ráda, až sebereš odvahu a dojedeš tam ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
27.11.21 16:20

Pozor na jistého Mudr. Honzu Cimického

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 16:21

@foxtauri To neni uplne pravda, pokud lekar shleda, ze ses nebezpecna sobe nebo okoli, hospitalizujou te ihned bez tveho souhlasu, seberou vsechny veci. Obrana je v teto situaci velice obtizna

• Citovat
  • Nahlásit
173
27.11.21 16:26
@Anonymní píše:
@foxtauri To neni uplne pravda, pokud lekar shleda, ze ses nebezpecna sobe nebo okoli, hospitalizujou te ihned bez tveho souhlasu, seberou vsechny veci. Obrana je v teto situaci velice obtizna

To není pravda, leda by tě přivedla policie a nebo bys nebyla svéprávná.
To, co popisuješ se týká těžkých schizofreniků, kteří přímo v tu chvíli prožívají epizodu nebo narkomanů procházející toxickou psychózou, bipolárů, kteří vyhrožují okamžitou sebevraždou a ve všech ohledech extrémních případů, NE když se někdo přijde poradit ohledně nějaké složité situace. Nestraš nesmysly někoho, kdo evidentně potřebuje pomoc :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 16:27

Mám s CKI velmi dobrou, asi dvanáct let starou zkušenost - nejdřív jsem tam zavolala, brečela jsem do telefonu, že se chci zabít. Řekli mi, ať přijedu, tak jsem přijela. Zazvonila jsem, rekla jsem že jsem volala, a pak jsem seděla asi půl hodiny v čekárně. Pak mě vzali, hodinu jsem mluvila s psycholozkou, byla velice hodná. O hospitalizaci nepadlo ani slovo (ačkoli tam ty sebevražedné myšlenky byly), nabídla mi, že když přijdu zítra, bude tam psychiatricka a napíše mi antidepresiva. Taky mi nabídla, že můžu chodit měsíc so stacionáře (dopolední skupinový program), ale jenom jestli chci.

Ty léky i ten stacionární mi fakt strašně pomohly.

• Citovat
  • Nahlásit
4467
27.11.21 16:29
@foxtauri píše:
Ohledně čekání nemůžu říct, asi bude záležet. A ano, jen přijdeš a zazvoníš.
Zkusila bych prvně promluvit s operátory na lince 284 016 666, která je přímo CKI na telefonu, pokud si budeš jistější s informacemi jak to probíhá.
Až přijdeš na řadu, ujme se tě nějaký lékař na konzultaci, jak jsem řekla, určitě se neboj nějakého nevhodného přístupu, v Bohnicích jsou profesionálové.
Chodila jsem tam na skupinovou KBT terapii a když jsem tam byla poprvé, byl na mě milý i pan vratný, sestřičky mi hned poradily kudy do správného pavilonu, vyzbrojily mě letáky, lékaři jsou úžasní. Budeš ráda, až sebereš odvahu a dojedeš tam ;)

Tak tohle si dovolím vyvrátit, nevím, jak na CKI, tam to asi bude lepší, ale rozhodně všichni v Bohnicích (jakože celé nemocnici) nejsou profesionálové, spíš naopak, dost zoufalé pracoviště. Byla jsem tam minimálně 13-krát hospitalizovaná a většinou hrůza, sestry úplně příšerné a lékaři většinou taky. Např. vloni kvůli sebepoškozování mi jistý primář říkal, že mě tak zpráškuje, že už si ani nic neudělám.

Pokud jsi tam chodila na KBT, tak to asi bylo ještě dříve, v době, kdy tam bylo PCP (pavilon 19 a 23), to opravdu bylo něco úplně jiného, tam byl přátelský přístup, milé i téměř všechny sestry a lékaři… ale v roce 2015 se to transformovalo do NÚDZu a jsou už v Klecanech.

Tím nechci zakladatelku strašit, na CKI se jí nejspíše někdo ujme, promluví s ní a doporučí další postup (pokud nejde o závažné ohrožování sebe, nebo okolí tak hospitalizací nikdo hrozit nebude). Ale jaký lékař bude, záleží asi zrovna na tom, kdo bude mít službu, nevím, jací jsou tam teď lékaři. Každopádně na CKI bych se jít asi nebála, určitě je dobrý krok si problémy připustit a nechat si pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat