Čerpání dovolené mezi mateřskou dovolenou a rodičovskou dovolenou

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.09 15:28
Čerpání dovolené mezi Md a RD

Ahoj holky, vím, že to tu už párkrát bylo, ale přesto mi to nedá. V říjnu jsem nastoupila na MD a ta mi končí teď v květnu. Hned po jejím skončení chci v práci požádat o čerpání dovolené. Mám za to, že mám nárok na celou dovolenou za letošní rok (25 dní). Naše účetní mi ale tvrdí, že jen za leden - duben, tedy 8,5 dní dovolené. Ví někdo, jak to je?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 28.04.09 16:11

Pokud vím a pokud v tom zas není nějaká změna, nárok na celou dovolenou v kalendářním roce máš, pokud jsi odpracovala v tomto roce alespoň 60 dnů, do čehož se počítá i PPM, takže bys nárok na celou dovolenou mít měla. Ještě záleží na tom, jestli ti zbyla nějaká od loňska.

Ale jak říkám, počkej si radši na radu od profíků, to já nejsem :) .

Eva

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 28.04.09 16:34

čauky, profik sice taky nejsem, ale Evalu ma pravdu, me koncila materska v dubnu takze jsem taky mela narok na celou dovolenou (20 dni) a jeste dovolenou za lonsky rok, ale tu jsem si musela pisemne pozadat o prevedeni do letosniho roku, jinak uz zaroven s dovolenou ti pobezi uz i materska

Gina
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 1 inzerát 28.04.09 16:49

Ahojky,

jsou to už sice 4 roky zpátky, na MD jsem nastupovala v létě a končila mi začátkem ledna, a dle naší mzdové už to stačilo, abych měla nárok na celých 25 dní dovolené. Takže jsem na písemnou žádost čerpala nevyužité dny dovolené z roku předchozího a hned na to navazovalo celých těch 25 dní.

marin
Extra třída :D 10099 příspěvků 28.04.09 16:54

O dovolenou si určitě požádej, musí navazovat bezprostředně po skončení MD a zároveň už můžeš mít ze sociálky ihned po skončení MD rodičovský příspěvek. Dovolená na zotavenou na to nemá vliv. Také jsem to tak měla a účetní mně zkraje také říkala, že na dovolenou nemám nárok, tak jsem jí na to upozornila, že podle Zákoníku práce na to nárok mám, když odpracuji 60 dní, do čehož se MD počítá, tak je nárok na dovolenou za celý rok, tj. 25 dní.

Teruška
Kelišová 7235 příspěvků 28.04.09 18:44

Ja jsem nastupovala 15 rijna, takze jako ty a mam narok na celou letosni dovolenou, takze mam dohromady 34 dni, nenech se okrast…!!!! :)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.09 20:20

Díky holky za odpovědi, myslela jsem si, že je to tak, hledala jsem to i na Aperiu a též tam psali co vy. Akorát, že naše účetní si myslí, že ví všechno nejlíp a neuzná svou chybu. Je přesvědčena, že pravdu má ona. O tu dovolenou si požádám v plném rozsahu a když mi budou dělat problémy, tak to asi budu řešit přes právníka. Ještě jednou Vám dík.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15332 příspěvků 07.02.12 12:12

Dnes mi volali z práce, že mám nárok na 27 dní dovolené. Čuměla jsem jak trdlo, vůbec mě to nenapadlo, když jsem byla na RD se synem, pak tedy MD s holkou, ale necvaklo mi, že by mi vznikl nárok na dovču.

Můj dotaz…proč bych jí měla čerpat? Musím jí čerpat, nebo mi jí zaměstnavatel může (na požádání) proplatit? (A musí, když ho požádám, nebo mi musí umožnit jen její čerpání, ale proplácet nemusí?). Jak je to pro mě výhodnější? No, propadnout jí tedy nechci nechat, když už jí tedy mám :lol: Jdu tam až příští týden, tak abych byla připravená :jazyk:

Lionqueen
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 07.02.12 12:19
Kakika píše:
Dnes mi volali z práce, že mám nárok na 27 dní dovolené. Čuměla jsem jak trdlo, vůbec mě to nenapadlo, když jsem byla na RD se synem, pak tedy MD s holkou, ale necvaklo mi, že by mi vznikl nárok na dovču.Můj dotaz…proč bych jí měla čerpat? Musím jí čerpat, nebo mi jí zaměstnavatel může (na požádání) proplatit? (A musí, když ho požádám, nebo mi musí umožnit jen její čerpání, ale proplácet nemusí?). Jak je to pro mě výhodnější? No, propadnout jí tedy nechci nechat, když už jí tedy mám :lol: Jdu tam až příští týden, tak abych byla připravená :jazyk:

MD se bere ze zákona jako výkon práce, tudíž ti vzniká i nárok na dovolenou. o tu si zaměstnavatele požádej. co se týče jejího proplacení, tak to asi záleží na vaší dohodě, ale on ji primárně proplácet nemusí, ale musí ti umožnit ji čerpat. pro tebe to ale bude jedno, protože stejně budeš doma a peníze za ní budou stejné. a navíc už si i můžeš zažádat o rodičák…

LLLL
Kelišová 5970 příspěvků 07.02.12 12:34

Dnes uz se dovolena moc neproplaci… Vyberes si ji spolecne s rodicakem, dobre prilepseni, ne? Co se tyce vyse, vyjde to nastejno, dovolena ti vychazi cca 1 mesic, takze to vlastne bude stejne jako kdyby ti ji proplatili :)

masinka9
Kelišová 5183 příspěvků 07.02.12 12:59

Dovolenou vzniklou během MD by ti měli proplatit, domluv se před ukončením MD se zaměstnavatelem. Taky to mám teď v plánu :dance:

lucilda82
Kecalka 327 příspěvků 07.02.12 13:18
masinka9 píše:
Dovolenou vzniklou během MD by ti měli proplatit, domluv se před ukončením MD se zaměstnavatelem. Taky to mám teď v plánu :dance:

Podle nového zákoníku práce od 1.1.2012 si ji musíš vybrat nejde proplatit. Ono to fakt ve finále vyjde nastejno. Je to jen slovíčkaření.

Př. Do práce musíš napsat dopis, že žádáš o řádnou dovolenou od… do… a půjdeš si rovnou vyřídit rodičák, kdy ti začne ve stejný den jako ta dovolená. Jen je problém, že v době dovolené ti může zaměstnavatel dát výpověď a pokud se tě chce zbavit, tak teď má nejlepší možnost a nemusí čekat až se vrátíš po rodičáku do práce.

mag
Extra třída :D 11165 příspěvků 07.02.12 13:20

Proplatit nešla ani dřív, slovíčkaření to je, ale pokud si nezažádáš o čerpání, tak ti jí zaměstnavatel proplatit nemusí ani ti nemusí umožnit jí čerpat, pokud už jsi u něj vedena na rodičovské dovolené.

lucilda82
Kecalka 327 příspěvků 07.02.12 13:27
mag píše:
Proplatit nešla ani dřív, slovíčkaření to je, ale pokud si nezažádáš o čerpání, tak ti jí zaměstnavatel proplatit nemusí ani ti nemusí umožnit jí čerpat, pokud už jsi u něj vedena na rodičovské dovolené.

Tak s tím musím nesouhlasit. I když si nezažádáš o čerpání po MD, tak ti ji MUSÍ umožnit čerpat po skončení rodičáku než nastoupíš do práce.
To samé jsem řešila na inspektorátu práce a tohle mi bylo řečeno.

LucaLuca
Závislačka 4471 příspěvků 07.02.12 13:33

Jak proplatit nebo čerpat? Jsi doma, tak jaképak čerpání nebo proplácení? Začneš „čerpat“ den poté, co ti skončí MD. Stejným dnem nastoupíš RD. Takže ten první měsíc budeš mít dvoje peníze. Ještě mi na personálním tehdy vysvětlili, že je lepší ji čerpat hned po MD.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama