Poradna duly
Jana Čurdová
DANIELO –tak Elenka je opravdu sladoučká!!!No máme co dělat, aby jsme vás dohnaly
Myslím, že máme doma malé otesánky a brzo nás sežerou
![]()
Dobrou ![]()
Ahoj holky,
tak vam musim napsat muj hrozny zazitek z noci. Asi ve 3,02 jsem sla na zachod a koukam na Tadeaska, jestli uz nechce papat a spal teda poradne tvrde, tak zalezu a uz skoro spim a najednou zacal jecet monitor dechu, vylitla jsem, vzala ho s z postylky a zacla s nim klepat, byl uplne bezvladny a v obliceji fialovy, porad jsem s nim klepala a rvala na manzela, nevim, kolik ubehlo sekund a otevrel oci, pul minuty byl uplne mimo a pak zacal silene brecet. Bylo to hrozny. Nevim, co by se stalo,kdyby jsme ten monitor nemeli, jestli by se nadechl nebo ne, monitor se zapne kdyz 20 sekund nedejcha, jeste krasne lezel uprostred ty decky, protoze jsem na nej koukala cestou z toho zachodu, takze falesny poplach to byt nemohl. Nekde jsem cetla, ze kdyz usne tvrde a zapomene se nadechnout, ze by ho mel vzbudit ten alarm, je to pekny jecak, jeho ale ne. Od ty doby uz jsem nespala a koukala na nej a mam panickou hruzu z dalsi noci.
![]()
Marry- to je teda sileny!! jesteze vse dobre dopadlo…hlavne nepanikarit a bud klidna…mimisek to vyciti
A v jake poloze spal? na zadickach? bez dudliku?
Dobre rano,
maarky to muselo byt sileny jenom to ctu a beha mi mraz po zadech
,ale hlavne ze to dobre dopadlo.
Danielo za co se stydis??? Elenka ma super vlasky a je kouzelna ![]()
Jinak u nas nic noveho,porad nekde courame a ted se konecne udelalo pocasi tak se necha chodit i na delsi prochazky,jenom pak absolutne nezvladam udrzovat doma poradek a varit,takze u nas vetsinou vari vitana a je tu bordel jak v tanku
Taky jsme Matovi koupili konecne hrazdicku a poprve zni byl uplne unesenej a vydrzel se na ni sklebit asi pul hodiny
.
No jdu posbirat veci a razime na navstevu ke znamy a pak rovnou k nasim.
Maarky
Vím jak ti bylo..máme taky monitor dechu a 3× se nám spustil, z toho bych řekla, že jednou malá fakt nedýchala.. Měla zrovna dva týdny a já celý zbytek noci probrečela, představa, že by mi umřela sotva se narodila..no ještě teď mi běhá mráz po zádech.. Od té doby máme klid, ale občas v noci jedním okem kouknu na chůvičku, jestli bliká tak jak má.. A jednou se mi dusila čajíkem a taky byla celá fialová a nemohla se nadechnout a byla taková vláčná.. Už jsem myslela, že jí nerozdýcháme.. no šoky jako blázen…
Právě proto se bojím ji nechávat spát u nás v posteli nebo na břiše..
Maarky to bude dobrý…ale doktorce bych to na KO řekla, sice tě asi bude uklidňovat, ale pro tvou psychickou pohodu jí to řekni ![]()
Holky, vy mě teda strašíte. My ten monitor dechu nemáme, přišlo mi to zbytečné, ale teď nevím…
Jinak k tomu kurzu manipulace, už si docela zvykám nosti malou správně, akorát mě z toho strašně bolí ruce. No, ale teď ji mám například v šátku. Jsem s tím kurzem docela spokojená, dozvídám se tam docela dost nových věcí.
Michello - V pátek tam teda nahlásím tvoje jméno a Klárku. Včera jsem jí to už říkala, že tam budem chodit spolu. Co se týče toho vzpřimování, tak Viktorka se spíše vzpíra o dlaně a někdy mám pocit, že o hrudník místo rukou. Moc se jí na bříšku nelíbí, když je vzhůru, je to asi dřina
Jak často dáváte Klárku na bříško?
Jinak pro seznámek - na kontrole ve dvou měsících jsme měli 59cm a 5,25 kg ![]()
Marketa182
Jojo přihlaš nás
![]()
Na bříško dáváme Klárku pravidelně před koupáním, a jinak přes den, jak si vzpomenu
, jenže ona teď dost plakávala, tak jsem ji nechtěla nechat řvát na bříšku..Ale jinak ji nosím občas v tygříkovi a na odbrknutí ji dáváme přes rameno..takže tam se taky opře o ručičky a má zvednoutou hlavičku… Občas se na bříšku vybrká ![]()
Marketa182
Prosí prosím, mohla bys popsat nějakou polohu jak se má mimčo nosit? Tady jsem o žádném kurzu manipulace neslyšela, až jsem si to přečetla od tebe, že něco takového existuje. Tak doufám, že Peťku nenosím nějak extrémně špatně. Děkuji.
Marketa182
K té manipulaci..máš pravdu,ruce bolí jako čert.. Ale alespoň budeme mít svaly !!! Taky říkají, že máš ruce střídat..zjistila jsem, že mi to s pravou rukou moc nejde..levá je šikovnější.. Manžel je levák a nosí ji jen v levé a já se to občas snažím prostřídat, ale je fakt, že pravá ruka není vycvičená a brzy se unaví
Všímám si ale, že i to „správné“ nošení trochu flákáme…někdy prostě srovnat mimi do osy nejde..a nedej bože když má zrovna záchvat pláče a celé se propíná…
EvaK
Ta „správná“ manipulace začíná už od zvedání miminka
Nejdříve se musíš rozhodnout, kterou budeš mít nosnou ruku..jestli pravou tak.. Vezmeš mimi za levou ručičku svou levou rukou a obrátíš ho jako by na bok..svou pravou vsuneš pod hlavičku tak, aby jsi měla ve dlani celou hlavičku, na předloktí převalíš tělíčko, teď levou ruku dáš mezi nožky, palec nahoře a zvedáš miminko.. Má hlavičku v tvé dlani a tělíčko naléhá na tvé předloktí a trošku ho schoulíš jakoby do klubíčka..tomu se říká "zvedání přes zajíčka).. teď si můžeš miminko dát do vyvýšeného klubíčka a to tak, že ruku, ve které máš hlavičku si přitáhneš k pravému rameni (tzn. mimi se ti natočí zády k tobě) a opřeš hlavičku o rameno tak, aby hlava nepřesahovala rameno, pravou rukou obejmeš zadeček a levou můzeš zadeček jistit..miminko by mělo být schoulené jako v klubíčku, ale nesmíš ho křečovitě mačkat k sobě.. mělo by ležet jako v takovém křesílku..ale ne sedět..
Jinak základ je, nenosit miminko ve svislé poloze.. zatěžuješ tím nepřiměřeně páteř miiminka, protože hlavička je nepřiměřeně velká a těžká k tělíčku.. Pak jak se zvedá nebo přenáší miminko, že se drží za krčkem a za stehýnko, tak to je pro páteř taky špatně, protože mu ji jakoby kroutíš..a za krčkem jsou miminka citlivé..a vůbec se tam nemají chytat, protože je to dráždí…
EvaK - tak už to Michello stihla za mě ![]()
Michello - My jsme malou nosili celé dva měsíce skoro pořád „na rameni“ ve svislé poloze, tak teď ji nosím v klubíčku přes toho zajíčka. Toho tygříka jsme taky už zkoušeli a malé se to docela líbí. A nebolí z toho tak ruce. Máš pravdu - budeme mít svaly
Taky mi to jde spíše na levou ruku, ale snažím se to střídat.
michello
Děkuji moc.
Já nosím Peťku na rameni na brknutí - asi víš v jaké poloze myslím.
Jak to popisuješ, tak to opravdu ruce dostanou zabrat.
Jdu to zkusit. ![]()
Tak poloha zajíček super. Díky moc! Peťka tady pobrekával stylem, že chce usnout a nemůže, tak jsem jej vzala, jak jsi psala a během chvilinky usnul. Tak jsem jej položila optrně dopostýlky v té sholenépoloze na bok a chvíli tak zlehka podžela, aby se nezačal otáčet a mrskat sebou a spinká.
Vím, že kdybych jej nechala, že by za chvíli pobrekávání usnul, že jej možná rozmaluji, ale mě to nedá, když vidím, jak dělá zoufalé obličejíčky.
Taky si všímáte, že mimča už dělají hodně grymasy i u brečení. Peťka už to dělá nějakou dobu. V porodnici a chvíli potom to ještě nedělal ale pak začal. I ten brekot už má v různých situacích různou intonaci a ještě jak dělá u toho obličejíky … Už se dá třeba poznat, že ze mu chce spat třeba jej bolí bříško, tak mu to nedá usnout … apod.