Cestování a záznam v rejstříku trestů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 13:48
Cestování a záznam v rejstříku trestů

Ahoj ???? před 20 lety jsem měla podmínku za prodej alkoholu a cigaret mladistvým na rok a pak mi ji vymazali. Od té doby žiju spořádaně.
Letos chceme jet na výlet do Ameriky. Bojíme se, že mě tam nepustí, protože jsem slyšela, že záznam je stejně vidět. Že se jen neobjevuje ve výpisu.
Ví k tomu někdo něco? Předem děkuji všem.

Reakce:
Sorin
Stálice 68 příspěvků 07.04.19 13:52

Napsal bych na ambasádu USA, to bude nejjistější. Jinak si myslím, že pokud to bylo před 20 lety a byla to jenom podmínka tak by to mělo být ok. Rozhodně ale ověřit předem na oficiálních místech, aby pak nebylo nepříjemné překvapení…

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 07.04.19 13:53

Tohle se dana zadost po roce a pul od uplynuti trestu nechat vymazat…

cecetka
Echt Kelišová 8079 příspěvků 07.04.19 14:01
@Micaella22 píše:
Tohle se dana zadost po roce a pul od uplynuti trestu nechat vymazat…

Vsak pise, ze si trest nechala vymazat. Takze ve vypisu z TR trest neni videt, ale v opisu TR samozrejme zustava. Nejsem si jista, ze by americka ambasada mela pristup do ceskeho TR :nevim:

Prof. Farnsworth
Kelišová 7147 příspěvků 07.04.19 14:12

Tuším, že pokud byl někdo v minulosti odsouzen, nemůže podat ESTU a musí podávat klasickou žádost o vízum (kde toto uvede). Pokud by podal ESTU a zjistilo se, že byl odsouzen, dostane na několik let zákaz do USA.

berry4
Nadpozemská drbna 28379 příspěvků 07.04.19 14:12

Já jen vím,že do USA vycestovali lidé, co měli odseděno natvrdo. Jako turista nevím, proč by jsi tam nemohla jet ? Nebo chceš žádat zelenou kartu ?

Prof. Farnsworth
Kelišová 7147 příspěvků 07.04.19 14:15
@cecetka píše:
Vsak pise, ze si trest nechala vymazat. Takze ve vypisu z TR trest neni videt, ale v opisu TR samozrejme zustava. Nejsem si jista, ze by americka ambasada mela pristup do ceskeho TR :nevim:

Řežim ESTA má s USA jen několik zemí a ESTA je zpracovávána elektronicky. Je možné, že se ČR musela zavázat, že na automatizovaný dotaz české systémy zjišťují, zda byl konkrétní člověk v minulosti odsouzen či ne.

Alkata
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 07.04.19 16:04

Žádný systém nic nekontroluje. ESTA se vyplní, nikoho ty bláboly nezajímají. Vše posuzuje až na místě policajt podle ksichtu. Záznam v T.R překážka není.

Váš příspěvek
Reklama