Chci nechat dopsat otce cizince do RL

Anonymní
6.3.16 09:56

Chci nechat dopsat otce-cizince do RL.

Holky, potřebuju radu. Před více jak šesti lety jsem odešla od manžela, ale nerozvedla se.Jako vdaná jsem měla vztah s cizincem, narodil se syn, nyní má. Do RL byl napsán manžel. Mezitím jsme se s manželem rozvedli a došlo k popření otcovství.
Teď řeším, jestli bude mít dítě RL bez otce, nebo nechat dopsat bio otce-cizince.
A jak to udělat? Potřebujeme nějaké překlady pro matriku atd.?Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.3.16 09:59

Syn má nyní 4 roky

• Nahlásit
  • Citovat
1112
6.3.16 10:02

Asi bude nejlepší, když si v pondělí zavoláš na matriku, kde byl vystaven první RL a na vše se vyptáš přímo tam u zdroje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 10:20

@Aghata to ano.Ale třeba má někdo podobnou skušenost a poradí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Nafrněná
6.3.16 10:28

A přítel cizinec ti otcovství podepíše?? No kdyby se s tebou něco stalo tak by bylo lepší kdyby tatínek byl v RL pokud teda to půjde…

• Nahlásit
  • Citovat
11341
6.3.16 10:32

Mám přítele Rumuna. Museli jsem si nechat přeložit jeho rodný list a jeho OP do češtiny - mít to ofiko potvrzené razítkem - překladatele jsem si našla na netu. Pak jsme zašli na matriku s překladama a mým rodným listem a tam to podepsali. Taky požadovali, aby uměl česky (přítel uměl/umí). Pokud neumí, tak si musíte sehnat tlumočníka (opravdu certifikovaného tlumočníka - ne nějakého kamaráda) a tam mu musí přetlumočit co podepisuje. Za překlady jsem dala 750 Korun a tlumočník jsou koukala že stojí od 800 do 1500 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 22:04
@mejdylko píše:
Mám přítele Rumuna. Museli jsem si nechat přeložit jeho rodný list a jeho OP do češtiny - mít to ofiko potvrzené razítkem - překladatele jsem si našla na netu. Pak jsme zašli na matriku s překladama a mým rodným listem a tam to podepsali. Taky požadovali, aby uměl česky (přítel uměl/umí). Pokud neumí, tak si musíte sehnat tlumočníka (opravdu certifikovaného tlumočníka - ne nějakého kamaráda) a tam mu musí přetlumočit co podepisuje. Za překlady jsem dala 750 Korun a tlumočník jsou koukala že stojí od 800 do 1500 Kč.

Díky. Překladatel musí být rovněž certifikovaný?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.3.16 22:05
@Nafrněná píše:
A přítel cizinec ti otcovství podepíše?? No kdyby se s tebou něco stalo tak by bylo lepší kdyby tatínek byl v RL pokud teda to půjde…

ano, a jednou kvůli dědictví.

• Nahlásit
  • Citovat
11341
7.3.16 16:22
@Anonymní píše:
Díky. Překladatel musí být rovněž certifikovaný?

jj musí. Překladatel s certifikátem, aby jste měli razítka a mě k tomu udělala i svazek s pečetí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama