Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@marguaret @danw Holky, tohle je sporný. Já zase znám holky, co byly po normálu roztrhané až někam, měly bolesti při sexu ještě roky a jedna měla potíž udržet stolici.
@Bábrdl píše:
@marguaret @danw Holky, tohle je sporný. Já zase znám holky, co byly po normálu roztrhané až někam, měly bolesti při sexu ještě roky a jedna měla potíž udržet stolici.
přesně tak, každá má jinou zkušenost a jiný porod, mě taky kamarádka tvrdí že císař byl brnkačka oproti přirozenýmu, záleží jak je ten přir. těžký nebo ne..
@Bábrdl píše:
Na city ne! Na papíry od doktorů s razítkem! A když se cukají, tak trvat na zapsání do dokumentace, že CS odmítli, přestože tvůj alergolog/psychiatr/ortoped/očař/zubařho doporučil.
Tak to budu muset vymyslet nějak jinak, respektive jim asi budou muset stačit ty moje potíže, aby sami navrhli císaře. Protože mám do porodu už jen chvíli a nějakého jiného odborníka už nestihnu „ukecat“.
A prosím - nepotřebuju tady zhodnotit, jak je císařský řez šílený a blé. Zažila jsem přirozené porody, tak si to pak srovnám v hlavě sama, co pro mě bylo lepší a co horší.
Anonymka obnovovatelka
@Anonymní píše:
Tak to budu muset vymyslet nějak jinak, respektive jim asi budou muset stačit ty moje potíže, aby sami navrhli císaře. Protože mám do porodu už jen chvíli a nějakého jiného odborníka už nestihnu „ukecat“.A prosím - nepotřebuju tady zhodnotit, jak je císařský řez šílený a blé. Zažila jsem přirozené porody, tak si to pak srovnám v hlavě sama, co pro mě bylo lepší a co horší.
Anonymka obnovovatelka
nevím jaké máš potíže, ale mně k cíaři nepomohly ani potíže související s předchozím císařským řezem. Nakonec jsem musela měnit porodnici. Takže spíš si zjisti, která porodnice v tvém okolí je nejvíc svolná. Některé nutí rodit přirozeně i ženy po předchozí sekci a tobě by se jen vysmáli.
Mám zkušenost ze tří porodnic a jen v jedné jsem zažila zájem o to k čemu se přikláním já. V ostatních dvou jsem je absolutně nezajímala a že by se mnou někdo o něčem diskutoval, tak to ani náhodou ![]()
@tamata píše:
nevím jaké máš potíže, ale mně k cíaři nepomohly ani potíže související s předchozím císařským řezem. Nakonec jsem musela měnit porodnici. Takže spíš si zjisti, která porodnice v tvém okolí je nejvíc svolná. Některé nutí rodit přirozeně i ženy po předchozí sekci a tobě by se jen vysmáli.
Mám zkušenost ze tří porodnic a jen v jedné jsem zažila zájem o to k čemu se přikláním já. V ostatních dvou jsem je absolutně nezajímala a že by se mnou někdo o něčem diskutoval, tak to ani náhodou
To je určitě zajímavá zkušenost a děkuji za ni, já s tím částečně počítám, že to nebude tak jednoduché tohle někde vyjednat. Ale zase s obálkou se mi nikde chodit nechce ![]()
A rodila jsi tedy nakonec císařem?
Jinak já bydlím u Prahy, tak nevím jestli zkusit nejdřív ty malé mimopražské porodnice, nebo jít rovnou do nějaké té „továrny na děti“ v Praze ![]()
Obnovovatelka
@Anonymní píše:
Ahoj,
obnovuji diskuzi, taky bych chtěla císaře, ale u mě to není jen tak „z rozmaru“, že prostě přirozeně rodit nechci, ale jsem riziková těhotná, i když poslední dobou se to vše vrátilo do normálu a asi bych mohla rodit i přirozeně. Ale myslíte, že pomůže zahrát na city? Že jsem prostě rizikovka, že jsem měla ty a ty problémy, ten a ten problém ještě mám, že se normálního porodu hrozně bojím, z důvodů komplikací, které můžou (ale nemusí) nastat?
zkus Krnov nebo Ostravu, ale nevím jak to máš daleko
@lukresia píše:
zkus Krnov nebo Ostravu, ale nevím jak to máš daleko
Přes celou republiku
Ale díky za tip.
No ja ted lezela v nemocnici, tak vam muzu poreferovat. Cisaru tam bylo fakt hodne. I kdyz byl bez problemu, tak ty holky mely bolesti sileny, at to bylo v celkove narkoze, nebo se spinalem. Navic je to rozsahla brisni operacf a muze se ledasco zkomplikovat. Navic vas napichaji antibiotikama, mate cevku, o mimco se nepostarate, vlastneho skoro ani nevidite, kojit nemuzete atd. Ano, klasicky porod neni brnkacka, ale vetsinou je snazsi, nez cisar. A ty nasledky potom. Ja teda byla natrzena extreme. Doktor me sil 45mint zaziva a stehy nebyl schopny spocitat, ale zahojilo se to rychle, stejne jako vetsine ostatnici a i kdyz jsem rodila v noci a byla jsem vycerpana, tak jsem i tak byla shopna se postarat ihned o syna, coz holky põ sekci schopne nebyly. Jako kdyz to jinak nejde, tak jasne.. Ale pokud k tomu neni vazny duvod, tak nechapu tu touhu po operaci. Pro me to byly odstrasujici pripady a doufam, ze i druhe dite porodim normalne
holky, nebojte se toho, spatne myslenky vam nepomohou a hodne stesti pri porodu jakymkoliv zpusobem
@MilijonDolarBejby Ale prd, o dítě jsem se postarala úplně v pohodě a člověku to pomůže nekoukat na svoje bolístky, protože na to nemá čas, musí skákat kolem toho prcka
Po obědě sekce, večer jsem vstala a vyčistila si zuby. Druhý den ráno jsem odešla na jiný pokoj a starala se o dítě. Tak jako každá jiná. Bolelo to jako prase, ale já bych jinak rodit ani nechtěla. Přirozený porod bolí taky.
A 45 minut šití zaživa
Takhle dlouho netrval celý můj císař
V 13 hodin nachystaný sál. 13:12 byla venku dcera a mě zašili a nazdar
Ale hororový příběh bych z toho zvládla napsat taky, ale vzala jsem si z toho raději to dobré.
Anonymní, nakonec mi udělali císaře v porodnici, která je nakloněna přirozeným porodům
Ale oni jako jediný zhodnotili můj stav a takto rozhodli. V druhé porodnici honili statistiky přirozených porodů, takže automaticky to musela každá zkusit přirozeně a pak se vidělo, co dál. A to jsem podstupovat nechtěla ![]()
Jake presne ty zdravotni problemy mas? Bude to chtit dokladovat od lekaru, aby ti doporucili vest porod elektivnim SC. Jinak s tim je vsude problem, i kdyz mozna za penize by to slo…nevim. Ja mela sekci ze zdravotnich duvodu, ale taky jsem si to musela obstarat sama, protoze porodnice o tom rozhodnout bez doporuceni nechtela…resp. nemohli se shodnout a kazdy rikal neco jineho. Me slo o to porodit tak, abych co nejmene ohrozila dite i sebe. A to vis, vsude si chteli kryt zada… ![]()
@Anonymní píše:
Tak to budu muset vymyslet nějak jinak, respektive jim asi budou muset stačit ty moje potíže, aby sami navrhli císaře. Protože mám do porodu už jen chvíli a nějakého jiného odborníka už nestihnu „ukecat“.A prosím - nepotřebuju tady zhodnotit, jak je císařský řez šílený a blé. Zažila jsem přirozené porody, tak si to pak srovnám v hlavě sama, co pro mě bylo lepší a co horší.
Anonymka obnovovatelka
Holky, máte někdo zkušenost s císařem na přání v Podolí? Podle tady toho článku to vypadá, že ho ta, udělají:
http://zena.centrum.cz/…clanek.phtml?…
Souhlasím, bolest k porodu prostě patří, u přirozenýho je během něj, u sekce po něm, ale upřímně řečeno, na tom odd.6N jsme se ploužily všechny tak nějak stejně, my císařovny lehce v předklonu, přirozeně porodivší (ne všechny samozřejmě) zas hekaly při sedání a vstávání na židli v jídelně, tahajíc s sebou neustále plovací kruh, pže je táhla jizva na hrázi ![]()
@tamata píše:
@MilijonDolarBejby Ale prd, o dítě jsem se postarala úplně v pohodě a člověku to pomůže nekoukat na svoje bolístky, protože na to nemá čas, musí skákat kolem toho prcka
@Anonymní píše:
To je určitě zajímavá zkušenost a děkuji za ni, já s tím částečně počítám, že to nebude tak jednoduché tohle někde vyjednat. Ale zase s obálkou se mi nikde chodit nechce
A rodila jsi tedy nakonec císařem?
Jinak já bydlím u Prahy, tak nevím jestli zkusit nejdřív ty malé mimopražské porodnice, nebo jít rovnou do nějaké té „továrny na děti“ v PrazeObnovovatelka
@tamata píše:
@MilijonDolarBejby Ale prd, o dítě jsem se postarala úplně v pohodě a člověku to pomůže nekoukat na svoje bolístky, protože na to nemá čas, musí skákat kolem toho prckaPo obědě sekce, večer jsem vstala a vyčistila si zuby. Druhý den ráno jsem odešla na jiný pokoj a starala se o dítě. Tak jako každá jiná. Bolelo to jako prase, ale já bych jinak rodit ani nechtěla. Přirozený porod bolí taky.
A 45 minut šití zaživaTakhle dlouho netrval celý můj císař
V 13 hodin nachystaný sál. 13:12 byla venku dcera a mě zašili a nazdar
Ale hororový příběh bych z toho zvládla napsat taky, ale vzala jsem si z toho raději to dobré.Anonymní, nakonec mi udělali císaře v porodnici, která je nakloněna přirozeným porodům
Ale oni jako jediný zhodnotili můj stav a takto rozhodli. V druhé porodnici honili statistiky přirozených porodů, takže automaticky to musela každá zkusit přirozeně a pak se vidělo, co dál. A to jsem podstupovat nechtěla
pisu svy zkusenosti a to jsem jich videla aspon 15. Mimochodem po spinale se takhle brzo zvedat clovek nema, muze to zpusobit obrovsky bolesti hlavy. To jsme tam taky meli. A po klasickym porodu se staras ihned, ne az vecer, nebo druhy den
Proste je to zbytecny risk dle me. Zensky po klasickym davno vysedavaly s mimcama po chodbach a po cisarich musely lezet. A ano 45 minut siti, ale hned jsem mohla chodit a hlavne jist jidlo, coz po operaci taky nelze. Fakt jsem rada, ze jsem mohla rodit normalne.
@JaniceB píše:Druha vec - ve vetsine porodnic delaji sekci jen v castecne anestezii…takze jsi vzhuru a pichnou ti spinal. To jsem teda zase fakt nechtela ja za zadnou cenu. Ale i k tomu musis mit papiry od lekare, ze to nejde, protoze mas treba neco s pateri atd. Nemuzes si vybrat, jak bys chtela.
Neteř rodila u Apolináře 2012 a vybrat jí dali. Bylo to vyloženě na ní.