Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Zozole, to teda asi fakt neudělám. Ale vypadá to dobře!!
Medovník bomba! To je na mě moc pracné, jsem líná.
Kefírovka šla do trouby v jedenáct večer a fakt je výborná, akorát už z ní zas skoro nic nezbývá
Ale dneska nepeču ani náhodou, zítra možná, když budou moooc hodný.
Eliška píše:
Zozole, to teda asi fakt neudělám. Ale vypadá to dobře!!
Medovník bomba! To je na mě moc pracné, jsem líná.
Kefírovka šla do trouby v jedenáct večer a fakt je výborná, akorát už z ní zas skoro nic nezbýváAle dneska nepeču ani náhodou, zítra možná, když budou moooc hodný.
Já bych zítra chtěla zkusit ten drobenkový koláč s jablky, co dávala odkaz emi1. Ten mě láká ![]()
Medovník je pro syna kamarádky, takže ten půjde dnes z domu ![]()
Buchtičky se šodo
Šodo, ale bylo z pytlíku
Takže jsem dělala buchtičky ![]()
Eliška píše:
Zozole, to teda asi fakt neudělám. Ale vypadá to dobře!!
Medovník bomba! To je na mě moc pracné, jsem líná.
Kefírovka šla do trouby v jedenáct večer a fakt je výborná, akorát už z ní zas skoro nic nezbýváAle dneska nepeču ani náhodou, zítra možná, když budou moooc hodný.
Můžu poprosit o recept a postup na kefírovou b.? asi ji neumím, nikdy mi nevyskočí, babička ji mívala vždy krásně vysokou.
Mně se v minulosti tak občas nepovedla - srazila a byla taková mokrá, ale tentokrát je luxusní.
35 dkg polohrubé mouky, 18 dkg cukru, tři čtvrtě sklenice oleje, vanilk. cukr, 2 vejce, 2 žíce kakaa, půl lžíce sody, 1 kefír (půl litru - já dávám jednu velkou Hollandii-bílý jigurt místo kefíru).
Nemáte ponětí, co by šlo upéct z prošlého jogurtového mléka? Byl mi koupen bez příchutě a to já nedám. Šla by kefírovka, když Eliška píše, že tam místo kefíru dává bílou Hollandii?
Danyk, určitě, jen bych dala pozor na konzistenci, aby to nebylo moc tekuté, přidávej opatrně.
Zozole píše:
Jablkový koláč - recept od Emi1. Je to úžasné!!!!
To jsem moc ráda ![]()
danyk píše:
Nemáte ponětí, co by šlo upéct z prošlého jogurtového mléka? Byl mi koupen bez příchutě a to já nedám. Šla by kefírovka, když Eliška píše, že tam místo kefíru dává bílou Hollandii?
Ahoj, nevím, jak je to mléko velké, ale asi by z toho byl tenhle koláč jeden až dva:
Vláčný jogurtový koláč s ovocem
1 kelímek bílého jogurtu, 2 kelímky polohrubé mouky, 1/2 kelímku cukru, 1 lžička prdopeč, 1 vejce, trocha mléka, lžíce oleje
Vše smícháme. Mléka dáme tolik, aby těsto bylo středně husté. A pak už jen vylít těsto do vymazané a vysypané koláčové formy, pokrýt ovocem (jablka, švestky, borůvky…), posypat drobenkou a upéct v mírně vyhřáté troubě.
Dělám to z malých jogurtů od Danone i z větších od jiných výrobců (takže cca 130-200 ml) a nikdy to nevadilo, tak myslím, že tak by šlo udělat z 200-250ml jogurtového mléka, 400 ml mouky, 100 ml cukru a zbytek podle receptu.
Pak prosím napiš, cos udělala a jak se to povedlo, do téhle situace se taky můžeme dostat ![]()
Měj se hezky ![]()
Emi
Dopadlo to jednoduše, přijela maminka a nebohého 500 ml jogurtového mléka bez příchutě se i den po záruce ujala, takže nová buchta nebude, dojíme bábovku z banánků v čokoládě. Ale asi bych šla do kefírovky. Ještě jsem nematurovala z drobenky
.
Zdravím, prababička nám poslala Květy
takže peču podle receptu z nich kynutý makovo-švestkový závin… Sama jsem zvědavá ![]()
Dneska jsem se na gyndě dověděla, že mám málo železa, tak se budu snažit něčím (krom prášků) to napravit, takže se vrhám na kokosovou bábovku. Příště bude asi něco kynutého s mákem, to bude mít manžel radost (já méně, mák moc nemusím)
dneska rychlovku:hruškovomakovotvarohový závin (hl.mouka, šlehačka, máslo)-místo šlahačky je lepší nealko pivo, ale to nebylo po ruce:-(