Co se stane, že se nic nestane?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 17:14
Co se stane, ze se nic nestane?

Snazenicko snazeni a rozmysleni nad blbostma :P Takze otazka padla, co se stane v tele zeny, kdyz ovulace probehla, spermie jsou uvnitr a proste nic. Jak to, za predpokladu, ze jsou spermie zive a ok, vajicko je ok a nepujde o biochemicke, co vsechny ty ostatni neuspesne pokusy? Tak rozmyslim, jak to, ze to NAJEDNOU vyjde? :) Pojdme si jen popovidat, jasna odpoved neni, ale treba faktor psychiky je zajimavy, jakym zpusobem to muze asi ovlivnit pokud uz k ovulaci dochazi? hezke dny vsem a prosim respektovat anonym, zatim okoli nevi ze se snazime o mimi :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Prtulak
Kecalka 477 příspěvků 12.06.19 17:21

To je asi tak… Když ti dá kamarádka recept na superskvělý koláče, tak je s největší pravděpodobností budeš mít stejně trochu jiné. Důvody: nedostatečné endometrium počínaje, psychika a dalších milion věcí…„něco mezi nebem a zemí“ konče :D

Premek_Orac
Kelišová 5131 příspěvků 12.06.19 17:24

Komu by se chtělo v tomhle vedru plavat…

TeSudička
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.06.19 17:28

@Premek_Orac … Natoz jeste soulozit :lol:

Premek_Orac
Kelišová 5131 příspěvků 12.06.19 17:36

@TeSudička Přesně. Ať souloží ten druhej. Vášnivě ležet, to se ještě dá.-)

Kfětoslava
Závislačka 2782 příspěvků 12.06.19 17:40
@Premek_Orac píše:

A kdyby jen splývaly, to je tam proud nedonese? :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 17:45

:lol: my vasnive lezeli vcera, ale az dnes mam pozitivni ovu testik, ale v tom se jeste nejak nevyznam, je pozitivni pouze do momentu nez se vajicko uvolni, tedy spis jakmile se uvolni = dojde k ovulaci, tak od toho momentu uz pozitivni neni? u nas teda k ovu asi jeste nedoslo, protoze test LH je pozitivni dneska a sexik byl vcera a zitra nebude nic, chlap je v praci :nevim: ostatni prerusujete snazebi ve vedrech : :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 46757 příspěvků 12.06.19 17:46

Musí se sejít geneticky ok vajíčko s geneticky ok spermií. Musí dojít k oplodnění, všecko se to tam musí správně namíchat a uspořádat, musí se správně dělit… tenhle proces se v prvních dnech a týdnech mnohem častěji pokazí, než dopadne správně. vejcovod musí zafungovat nejen směrem tam, aby pustil spermie skrz, ale pak zase zpět, aby oplodněné vajíčko pomocí řasinek posunul až do dělohy a to se nezaseklo někde cestou. V děloze musí být správně připravená sliznice, embryo se musí správně zahnízdit, produkovat hCG a dát signál vaječníku, aby žluté tělísko nezanikalo a produkovalo progesteron. V těle musí být správná rovnováha hormonů nejen pohlavních, ale třeba i štítné žlázy, můžou to narušit všelijaké zánětlivé procesy, chyby v imunitě, tělo mže produkovat protilátky proti spermiím, oplodněnému vajíčku… i z hlediska hematologie tam můžou být komplikace… no nepřipadne ti jako zázrak, že tohle v každém cyklu zvládne tělo každé páté-šesté ženy a jen pouhá třetina z nich potom potratí?

carsa
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 12.06.19 17:50

Je to tak strašně složitý proces a musí klapnout tolik věcí, že se spíš divím, že to občas vyjde :)

Kfětoslava
Závislačka 2782 příspěvků 12.06.19 17:54

@ugluk Jak to tak čtu, tak jsem měla velké štěstí, že mám obě děti po prvním styku, člověk nad tím takhle nepřemýšlí a ono je to skoro jako výhra ve sportce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 18:14

A nevite prosim nekdo jak to je s temi OVU testy? mame sanci pokud by ovu byla ve CT/PA a sex v utery?

LilyJane
Kecalka 213 příspěvků 12.06.19 18:17

Líbil se mi dokument „Záhadných devět měsíců“ člověk se pak diví, jak neskutečný zázrak je mít naprosto zdravé dítě… a vlastně ho vůbec mít :D Když už tak čtu příspěvek od @ugluk

LilyJane
Kecalka 213 příspěvků 12.06.19 18:19
@Anonymní píše:
A nevite prosim nekdo jak to je s temi OVU testy? mame sanci pokud by ovu byla ve CT/PA a sex v utery?

Podle mě už je to moc dlouho… sex by měl být co nejblíže ovulaci, tak do těch 12 hodin, protože pak vajíčko zaniká. Někde se udává, že vajíčko vydrží i 24 hodin, ale jak u koho - jak kdy - a hlavně, jak to má ženská poznat :D
Nejlepší je mít sex před ovulací, protože spermie vydrží podstatně déle než vajíčko - ale taky záleží na podmínkách. Proto se doporučuje mít v plodných dnech sex ob den.

Kfětoslava
Závislačka 2782 příspěvků 12.06.19 18:22

@LilyJane já bych teda doporučila vůbec nezkoumat, kdy mám ovulaci, pokud mi to nenavrhne lékař.

warita
Extra třída :D 10924 příspěvků 12.06.19 18:23
@Premek_Orac píše:

ja si prave myslim, ze v tomto vedru to musi byt osvezujici

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama