Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Zdravím, zajímalo by mě když jste se pokoušeli zhubnout co Vám v tom třeba bránilo? Protože já se pokouším zhubnout a nějak se mě nedaří i když dodržují kaloricky deficit pitný režim cvičím silové tréninky a hodně chodím tak sr váha ani nehne ![]()
Jde o to, z jaké váhy se snažíš zhubnout, třeba hubnes ani o tom nevíš. Cvičením ti rostou svaly, ale váha neklesá (zato objem ano) Treba hubnes ze své ideální váhy - musíš asi dotaz víc specifikovat…
@Kunikula Strhana píše:
Jde o to, z jaké váhy se snažíš zhubnout, třeba hubnes ani o tom nevíš. Cvičením ti rostou svaly, ale váha neklesá (zato objem ano) Treba hubnes ze své ideální váhy - musíš asi dotaz víc specifikovat…
No zacinaal jsem na 106 a momentálně s sto pohybuje kolem 98 ale ani cm nejdou dolů ![]()
Spíš se záměr na cm než na kg. Jestli jsi to neudělala na začátku hubnutí, tak se změř alespoň teď - pas, boky, břicho, ruce, stehna a po nějaké době zase změř jestli hubneš. Jestli hodně cvičíš, můžou to být svaly. Pokud špatně jíš, třeba málo a máš velký výdej u cvičení, tak si ty zásoby třeba tělo drží.
Já nepiju sladké nápoje, nejím chipsy, smažené minimálně, čokoládu jen vysokoprocentní a jen kostičku. Chodím běhat, každý den cvičím. Chci zhubnout cca 5 kg, BMI mám ještě v norme, ale v horním pasmu…takže jednoduché, rychle hubnuti bohužel nejde..nebo to dělám blbě.
Znamená to úpravu jídelníčku, to vydržím půl roku, zhubnu 3kila, pak se to zastaví..já se urvu, priberu je zpátky..
Jestli máte někdo nějaký zázračný recept, sem s ním ![]()
Momentálně jsem ve fázi hubnutí a jsem celkem dost odhodlaná, ale intenzivnějšímu hubnutí mi brání přísnější režim. Dneska třeba máme oslavu a já fakt nevydržím pít vodu a jíst svoje dietní jídla. Na druhou stranu, zítra si holt půjdu zacvičit, jako odpustek.
Hubnu, ale kdybych tu stravu víc hrotila, byla bych na tom ještě líp.
Dala jsem si za cíl zhubnout kilo měsíčně. Na to stačí trochu omezit stravu, přidat zeleninu a občas pohyb. Už mám takhle bez stresu 13 kg dole. Stačí si dát správnej cíl.
@RockFous píše:
No zacinaal jsem na 106 a momentálně s sto pohybuje kolem 98 ale ani cm nejdou dolů
A jak dlouho se snažíš? Dobrý je jíst (zvlášť když i cvičíš) hodně bílkovin. Tvaroh, oříšky, vajicko, luštěniny. Udrží to dlouho pocit sytosti a jde to na tu tvorbu svalů. Držím palce já za rok a kousek - že 108 kg na cca 74. Nebuď urputná, občas dej trochu "zpátečku " doprej si kvalitní spánek a odpočinek a bude to dobrý…
A ten kalorický deficit znamená co?
kolik máš bazální metabolismus, jak máš rozložené bílkoviny/sachardiy/tuky a jaký tedy máš energetický příjem a jaký máš výdej?
jak spíš? Jak to obecně máš se stresem?
Hubnu jídlem, kaloricky deficit, v průměru kilo týdně. Nikdy před tím jsem nebyla odhodlána, teď jsem a jde to bez problémů.
@RockFous píše:
Zdravím, zajímalo by mě když jste se pokoušeli zhubnout co Vám v tom třeba bránilo? Protože já se pokouším zhubnout a nějak se mě nedaří i když dodržují kaloricky deficit pitný režim cvičím silové tréninky a hodně chodím tak sr váha ani nehne
U mě je to lenost. Už od devíti přemýšlím, jestli půjdu na kolo, nebo ne. A večer na lyže. Asi ani jedno nedopadne.
@RockFous
Jídlo
Nebo přesněji nedostatek spánku kompenzovaný sladkým + absolutně žádný čas a energie na nějaké cvičení. Až prckové přestanou furt marodit a budou samostatnější, tak se to snad zase vrátí do normálu…
Mě v tom brání moje vůle
snažím se držet jídelníček, ale každou chvíli sem s energií na nule a pak hrabnu po něčem sladkém na nakopnutí. Jinak pokud ti to nejde a děláš vše správně, tak to může mít zdravotní důvod, ale spíš bych viděla, že máš někde chybu v tom stravování, třeba jíš min než máš ![]()