Covid pozitivní babička

Anonymní
7.11.20 22:38

Covid pozitivní babička

Ted mi volala tchyně že je pozitivni :zed: byli jsme s ní a dětmi ve styku ve středu na cca 20min u nich když jsme ji něco nesli a ve čtvrtek jsme ji potkali venku ale zajímá mě kdo byl v podobné situaci jak teď postupovat já jsem na rodičovské dovolené ale nevíme jestli manžel může jít normálně do práce? Nebo jak to řešit :roll:? Popřípadě jestli mohu když nám nic nebude s dětmi ven? Moc prosím o zachování anonymity (zdravotní stav v rodině)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9414
7.11.20 22:43

Podle toho, kdy měla první příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60866
7.11.20 22:45

Jo, normalne do práce, ty s dětmi ven. Pokud nemáte příznaky nebo vám nezavola hygiena.. Kontakt neznamená, že jste nakažení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 22:49

@Tarinka příznaky začali včera večer v práci pracuje ve zdravotnictví tak udělali hned test

• Citovat
  • Nahlásit
1462
7.11.20 22:51

Moje mamka má Covid, počítá se od jejich prvních příznacích 3 dny zpět s kým se setkala musí na testy i když nemají žádné příznaky covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
7.11.20 22:55

Kamarádky se hygiena ptala na kontakt 15 min v místnosti bez roušky, teď nevím, jestli 3 nebo až 5 dní před příznaky. Ta středa tam pasuje každopádně, ale v podstatě je to o tom, jestli vás hygieně nahlásí :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
7.11.20 22:57

Já na tvém místě bych teď mezi lidi nechodila, podle mě by ti měla volat hygiena. Mám teď čerstvou zkušenost u kamarádky a chytla to od jednoho člena celá rodina a taky se viděli chvíli. Jestli teď budete chodit mezi lidi a budete nakažení, roznesete to zase dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 22:59

@Sue2008 No jelikož pracuje ve zdravotnictví tak nás určitě nahlásí :zed: jak je to s dětmi? musí na testy nebo je můžu odmítnout? Syn 10let byl před dvěma měsíci ten to zvládne ale dcera 2r si nejsem jistá

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 23:01

@Lil Kitkatt No právě o to mi jde co kdyby aby jsme nenskazili hromadu lidi :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1613
7.11.20 23:04
@Anonymní píše:
@Sue2008 No jelikož pracuje ve zdravotnictví tak nás určitě nahlásí :zed: jak je to s dětmi? musí na testy nebo je můžu odmítnout? Syn 10let byl před dvěma měsíci ten to zvládne ale dcera 2r si nejsem jistá

Budu teď trochu hnusná, ale prostě jste tam teď celá rodina neměli lozit. Je to opruz, ale je to z nějakého důvodu. Pokud nebude na testech, tak se karanténa protáhne na 14 dní, původně to bylo z důvodu, že se testovat nestihne, ale třeba se nějak domluvíte. Já jsem byla na jaře a dcerou 1,5r a ta ani nemrkla :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 23:07
@Sue2008 píše:
Budu teď trochu hnusná, ale prostě jste tam teď celá rodina neměli lozit. Je to opruz, ale je to z nějakého důvodu. Pokud nebude na testech, tak se karanténa protáhne na 14 dní, původně to bylo z důvodu, že se testovat nestihne, ale třeba se nějak domluvíte. Já jsem byla na jaře a dcerou 1,5r a ta ani nemrkla :think:.

No to už zpět nevezmu :nevim: No uvidíme možná to s dcerkou zkusím když to nepůjde tak si odbydem 14dni karanténu

• Citovat
  • Nahlásit
24839
7.11.20 23:08
@Anonymní píše:
@Lil Kitkatt No právě o to mi jde co kdyby aby jsme nenskazili hromadu lidi :nevim:

A nemůžeš si na pár dní naordinovat domácí karanténu, jestli budete fit? Pokud jsi na rodičáku, neměl by to být takový problém…A když bys někam nutně musela, tak si vem roušku…
Jinak ta nakažlivost je hodně individuální. U nás v rodině covid byl (už zdárně vyléčen) a den před propuknutím příznaků byla nakažená osoba v delším kontaktu s 90ti letou babičkou. Je to už měsíc, babička nechytla vůbec nic…Ťukám, těší se plnému zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 23:10
@pe-terka píše:
A nemůžeš si na pár dní naordinovat domácí karanténu, jestli budete fit? Pokud jsi na rodičáku, neměl by to být takový problém…A když bys někam nutně musela, tak si vem roušku…
Jinak ta nakažlivost je hodně individuální. U nás v rodině covid byl (už zdárně vyléčen) a den před propuknutím příznaků byla nakažená osoba v delším kontaktu s 90ti letou babičkou. Je to už měsíc, babička nechytla vůbec nic…

To určitě můžu zůstat s dětmi doma to by neměl být problém jde mi hlavně o manžela jestli může do práce :nevim: roušku nosíme venku vždy

• Citovat
  • Nahlásit
1613
7.11.20 23:16
@Anonymní píše:
No to už zpět nevezmu :nevim: No uvidíme možná to s dcerkou zkusím když to nepůjde tak si odbydem 14dni karanténu

Pokud půjdete na testy všichni, jeďte autem. Dítě má v sedačce pásy a jen mu přidržíš hlavu. V těch 2 letech děti bohužel řvou i u obyč výtěru z krku (dcery řvaly i když je doktorka jen poslouchala).
A co se týká manžela, dokud na vás někdo oficiálně neuvalí karanténu, tak do práce může. Netuším, jestli hygiena pracuje i v neděli :nevim:. No a lidsky, ať zkusí zavolat do práce a nějak se domluvit. Pochybuji, že zaměstnavatel bude chtít riskovat, že mu tam bude lítat někdo pozitivní :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24839
7.11.20 23:17
@Anonymní píše:
To určitě můžu zůstat s dětmi doma to by neměl být problém jde mi hlavně o manžela jestli může do práce :nevim: roušku nosíme venku vždy

hele, v tomto jsou všeobecně zmatky, postup hygien není jednotný. Dneska mi přijde, že už byl v (letmém) kontaktu s covidem skoro každý, to by byla v karanténě většina národa…Zlatá střední se mi jeví počkat tři dny třeba na homeofisu, to by se něco když tak mělo projevit. Pokud bude ok, do práce bych šla…Stejně ted mají všichni roušky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama