Daně, nepodepsaná růžovka, atd.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 18:29
Daně, nepodepsaná růžovka, atd.

Dobrý večer,
předem pardon za anonym, ale zveřejním zde pro mě citlivé údaje.
Prosím o radu:
Pobírám RP, od půlky roku pracuji na DPČ, růžovku jsem nepodepisovala. A teď.. v potvrzení o zdanitelných příjmech mám „skutečnou sraženou zálohu na daň z příjmů“ cca 25tis., záloha celkem to samé, úhrn povinného pojistného cca 40tis., měsíční daňové bonusy 0,–,
A dál.. budu podávat daň. přiznání, myslím si správně, že zaměstnavatel neuplatňoval slevu na poplatníka, pokud jsem nepodepsala růžovku? Mohu ještě uplatnit? Dá se do toho malého příjmu (tím pádem daní) nacpat i sleva na dítě, pokud otec neuplatňoval? a cca 1000,. za školku od září? Když jsem si naházela cifry do online formuláře daňového přiznání, počítal jen se slevou na dítě, ev. se školkou. Nikde se tam nevyplňuje, že jsem pracovala jen část roku. Já ale pořád nechápu, kam se poděje ta sleva na poplatníka, kterou normálně zaměstnanci dostávají ve výplatě.
Pardon také za zmatky, daním nerozumím, ztrácím se :zed: :lol:

Reklama

Reakce:

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 10.01.18 18:52

Vyplň si přiznání na stránkách min. financi -aplikace epo. Ano slevu lze uplatnit za celorok. Od manžela potvrzení z práce, že dítě neuplatňuje nebo ať douplatní. Na daňový bonus je potřeba splnit výši příjmu dle zákona.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 19:33

@yweta Děkuju :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama