Kdy se platí silniční daň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eeera
Nováček 9 příspěvků 02.01.18 19:05
silniční daň, kdy se platí?

Chci se zeptat, jdu zakládat živnost na focení. Auto má můj přítel, já ne, ale občas auto budu potřebovat na focení venku mimo město. Teď jsem se dočetla o silniční dani. Týká se mě to pokud budu mít v ceníku např. 3Kč/km. Nebo nemusím, pokud tu cenu mít nebudu, ale cena služby za focení mimo město bude vyšší? Díky za odpověď. Nebo to musím uvádět jako cestovní náklady, nebo nemusím. Vůbec si nevím rady, už se to snažím zjistit pár hodin.. :think:

Reakce:
histep
Závislačka 3667 příspěvků 02.01.18 19:09

Pokud pro ucely podnikani pouzijes jakekoliv auto, bez ohledu na cenik apod, tak se te silnicni dan tyka, pokud za toto konkretni auto uz siln.dan neplati nekdo jiny.

eeera
Nováček 9 příspěvků 02.01.18 19:09

Zapomněla jsem zmínit, že se jedná o vedlejšák..

histep
Závislačka 3667 příspěvků 02.01.18 19:10
@eeera píše:
Zapomněla jsem zmínit, že se jedná o vedlejšák..

To nehraje roli uz vubec.

eeera
Nováček 9 příspěvků 02.01.18 19:11
@histep píše:
Pokud pro ucely podnikani pouzijes jakekoliv auto, bez ohledu na cenik apod, tak se te silnicni dan tyka, pokud za toto konkretni auto uz siln.dan neplati nekdo jiny.

a i když se jedná o přepravu z místa na místo? a ne o to, že třeba pizzerka vozí jídlo, taxi lidi..ale já nikoho nevezu, jen se přepravuju, protože jinak to nejde..

histep
Závislačka 3667 příspěvků 02.01.18 19:14

Pouzijes auto pro podnikani = platis silnicni dan. Jedine co hraje roli je to, zda se uz za to auto SD neplati.

feova
Kecalka 174 příspěvků 02.01.18 21:03

Silniční daň - pokud použiješ soukromé vozidlo, tak se platí podle toho, kolik dní jsi jej použila. Např. v lednu pojedeš 3 dny, v únoru nic a v březnu 5 dní, zaplatíš za 1Q zálohu 8*25 Kč (25 Kč se platí za den). Zálohy na silniční daň se platí kvartálně podle odjetých dní - za první 3 kvartály, poté v prosinci za říjen a listopad a k 31.01.nového roku za prosinec. Zároveň podáváš přiznání k silniční dani, kde vyčíslíš zaplacené zálohy a doplatíš případný rozdíl.

histep
Závislačka 3667 příspěvků 02.01.18 21:35

@feova Raď pouze v pripade, ze si jsi jista tim, co pises.
Sazba 25 kč/den lze pouzit pouze v pripade, ze soukr. vozidlo pouzije zamestnanec za ucelem sluzebni cesty pro sveho zamestnavatele, tj. v ramci cestovnichnahrad. V pripade pouziti jakehokoli vozidla pro podnikatelsky ucel plati bezna rocni sazba dane.

feova
Kecalka 174 příspěvků 02.01.18 21:37
@histep píše:
@feova Raď pouze v pripade, ze si jsi jista tim, co pises.
Sazba 25 kč/den lze pouzit pouze v pripade, ze soukr. vozidlo pouzije zamestnanec za ucelem sluzebni cesty pro sveho zamestnavatele, tj. v ramci cestovnichnahrad. V pripade pouziti jakehokoli vozidla pro podnikatelsky ucel plati bezna rocni sazba dane.

omlouvám se

Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 03.01.18 05:36

Jenom malinko @histep doplním. K silniční dani se musí přihlásit ten, kdo je napsaný v techničáku. Tzn. přítel.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 03.01.18 20:31

@Hanula1212 jako provozovatel :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >