Daně- úleva na děti.

1039
9.2.14 17:00

Daně-úleva na děti.

Maminky prosím není tu nějaká z Vás co se vyzná v daňích?
Mohu žádat o úlevu na děti za celý loňský rok 2013, když jsem pracovala a odváděla daně jen poslední 3 měsíce(Celkem hrubý příjem kolem 70tis.). Zbytek roku jsem byla na rodičáku. Slyšela jsem, že mohu žádat o mínusovou daň a úlevy mi vrátí zpětně za celý rok. Je to nemalá částka, tak by se hodila:-)
Manžel pracuje v zahraničí, úlevy v ČR neuplatňoval.
Děkuji
Hanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74923
9.2.14 17:05

@Haňule1 Ano, můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
9.2.14 17:27

Ano vypracovat klasické paňové přiznání, dát potvrzení z práce a sociálky. Interaktivní formulář je i na netu zdarma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74923
9.2.14 17:29
@MarketaR píše:
Ano vypracovat klasické paňové přiznání, dát potvrzení z práce a sociálky. Interaktivní formulář je i na netu zdarma

Potvrzení ze sociálky netřeba, stejně o ničem nevypovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
9.2.14 18:00

Tak to je super!!! A kolik teda musí být vyděláno hrubého aby se tohle dalo uplatnit?
Děkuji!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74923
9.2.14 18:23

@Haňule1 Letos 48 tis, příští rok 51 tis, resp. vlastně loni a letos :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
9.2.14 19:51

Po mě ho první rok mateřské chtěli. Potom už taky ne :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.3.14 11:59

Ahoj holky potřebuji poradit. Manžel podíral ulevu na děti. Já jsem začla pracovat, tak jsme se rozhodli s manželem že si ulevu na děti nechám napsat na sebe. Poslední ulevu dostal v unoru, to namená za měsíc leden..Tudíž manžel to nahlásil v práci. sepsali jsme čestné prohlášení a dala jsem to u mě v práci na perso. do prohlášení jsme napsali že od 1.2 2014 nepobírá ulevu na dítě. dns mi přišla výplata a ulevu tam nemám. tak mi vrtá hlavou kde se stala chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
10.3.14 18:43

To že budeš uplatňovat daňové zvýhodnění na děti nestačí jen tak nahlásit na personálním, podstatné je zapsat děti do prohlášení k dani, doložit rodné listy a potvrzení od zaměstnavatele manžela, že on děti neuplatňuje (čestné prohlášení nestačí!) Pokud nemá mzdovka veškeré tyto podklady, pak nemůže děti uplatnit ve mzdě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Any11
11.3.14 17:00
@Hanula1212 píše:
To že budeš uplatňovat daňové zvýhodnění na děti nestačí jen tak nahlásit na personálním, podstatné je zapsat děti do prohlášení k dani, doložit rodné listy a potvrzení od zaměstnavatele manžela, že on děti neuplatňuje (čestné prohlášení nestačí!) Pokud nemá mzdovka veškeré tyto podklady, pak nemůže děti uplatnit ve mzdě!

Ahoj, muzu se zeptat, proc to nestaci?

Loni jsem u sveho zamestnavatele jen cerpala dovolenou za MD, jinak jsem osvc na vedlejsi cinnost a delam si sama danove priznani. Ted (opravdu dnes) si vzpomneli od manzela z prace, ze potrebuji potvrzeni od meho zamestnavatele. Ale u nich je vsechno problem, jak mi muzou potvrdit neco, co vlastne nevi? Nemam u nich podepsany ani ten ruzovy papir. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6628
11.3.14 17:04

Protože je to napsané v zákoně. Pokud máš zaměstnavatele, pak je povinnou přílohou potvrzení od zaměstnavatele, prohlášení nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Any11
11.3.14 17:06

@Hanula1212 Tak to je fakt vyborny, ze to minule roky nechteli. :roll: Diky!

• Citovat
  • Nahlásit
40
12.3.14 18:48

Samozrejme ze jsem vse dolozila.Uz jsem se na to ptala na personalnim proc mi to neprislo. Ucetni to tak trosku zazdila. Takze to dostanu pristi rok ve vyuctovani danni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
12.3.14 20:10

Pokudbylo vše doloženo, pa měla účetní bonus poskytnout. Správně by měla chybu opravit a bonus doplatit v nejbližší výplatě. To už si musíš ale „domluvit“ s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.3.14 10:44

dańové zvýhodnění

Ahojky, dokáže mně někdo z Vás poradit.Jsem samoživitelka a učím angličtinu. Nemám žádné výdaje a proto chci použít v daň. přiznání procentuelní výdaje, v mém případě 60%.Mohu uplatnit daň. zvýhodnění na dítě???Nepobírám alimenty ani žádné
příspěvky. Daň. zvýhodnění na sebe mohu využít že???Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat