Dcera mě psychicky vydírá a nevím jak na ní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Popelka1980
Nováček 7 příspěvků 06.08.19 05:55
Dcera mě psychicky vydirá a nevím jak na ní.

Mám dotaz. Dcera 12let svěřena do mě péče mě psychicky vydirá. Už je to neúnosné. Jsem objednaná k dětské psycholozce, ale do té doby asi zesedivim. Mám dvě dcery 12ca 6let ve vlastní péči. Otec děti má liché víkendy. 12leta dcera k němu skoro od začátku nechodí, protože nechce. Hned na zač. spolu absolvovali nákup oblečení, kde mu dcera udělala scénu a on ji tam jednu vlepil a od té doby k otci nechodí. Ve styku ji nebráním. Bohužel když po ní něco chci např. Úklid nebo pohlídat mladší dceru, vlastně už cokoli chci, ona vše bojkotuje a myslí si, že budu poslouchat já ji ne ona mě. Vydira mě vždy že půjde bydlet k tátovi. Já ji vždy řeknu, klidně si k tátovi běž, já ti nebráním. Samozřejmě o ní nechci přijít, ale to její vydírání je už prez míru. Něco ji vytknu, vynadam ji a hned bere mobil a píše tátovi, že se to se mnou nedá vydržet a že jde bydlet k němu. Otec mi samozřejmě nic neřekne a domlouvá se s ní za mými zády. Já ji nebráním, aby se vidala s otcem, ale od té facky u něho nebyla. Ale to vydírání a psaní za mými zády a vymýšlení hystorek nepravdivých už nějak přestávám dávat. Máte někdo zkušenost prosím?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 28214 příspěvků 06.08.19 06:13

Dala bych ji k tátovi. Brzy by byla zpět. A mu by došlo, že i po rozvodu je potřeba tahnout za jeden provaz, co se týče výchovy. Mel by jí za chvíli plné zuby. Je v pubertě. Celkově na jejim chování nevidím nic, co by se tak výrazně vymykalo normálu. Děti jsou různá povaha a různý temperament. Nejhorší je, že se naučila těžit ze situace, ve které je. Ve funkční rodině by ji otec přiměřeně srovnal.

Verun83
Extra třída :D 10361 příspěvků 06.08.19 06:21

Pri jakymkoli bojkotu sebrat mobil, tablet, zakazat televizi. Dokud nebude ukol splnen, vse bude zabaveno. A chce k otci, s usmevem bych ihned vytocila ex, a pred ni bych domluvila termin navstevy. Vubec bych ji nedala prostor k vymysleni historek.

hanka.br.
Generální žvanilka 20320 příspěvků 06.08.19 06:23

@Popelka1980 Takže dcera k otci nechce, protože j dal facku. Přesto se necháš vydírat tím, že k němu půjde, když ti bude doma pomáhat. I když dobře víš, že k němu nechce, protože jí dal facku. Promiň, ale tu odbornou péči bys potřebovala spíš pro sebe. Takže až zas vybalí, že půjde k tátovi, tak jí oznam, ať si jde sbalit věci. Co chceš jako slyšet? Nejvíc problémů s dětmi si rodiče dělají sami.

truelly
Závislačka 3444 příspěvků 06.08.19 06:25

Holky mají pravdu. Však ono ji tam zle nebude. A kdyby bylo, to by se k mamince začala sakra jinak chovat. 8)

Popelka1980
Nováček 7 příspěvků 06.08.19 06:29

@Verun83 vždy mi řekne, že mobil je její, že nemám právo ji ho vzít, má v něm i svůj pin, někdy je zlata a říká mi jsi nejhodnejsi máma a někdy je na zabití. Asi máte pravdu. Před ní zavolat jejímu otci a říct mu to. Bohužel netahne za jeden provaz, myslí si že dceru navadim. Protože ji věří její hystorky. Něm důvod ji navadet, mladší k němu chodí bez problémů, tak bych přeci navadela obě. To mu to nedochází? :?

Russet
Neúnavná pisatelka 17914 příspěvků 06.08.19 06:29
@Popelka1980 píše:
Mám dotaz. Dcera 12let svěřena do mě péče mě psychicky vydirá. Už je to neúnosné. Jsem objednaná k dětské psycholozce, ale do té doby asi zesedivim. Mám dvě dcery 12ca 6let ve vlastní péči. Otec děti má liché víkendy. 12leta dcera k němu skoro od začátku nechodí, protože nechce. Hned na zač. spolu absolvovali nákup oblečení, kde mu dcera udělala scénu a on ji tam jednu vlepil a od té doby k otci nechodí. Ve styku ji nebráním. Bohužel když po ní něco chci např. Úklid nebo pohlídat mladší dceru, vlastně už cokoli chci, ona vše bojkotuje a myslí si, že budu poslouchat já ji ne ona mě. Vydira mě vždy že půjde bydlet k tátovi. Já ji vždy řeknu, klidně si k tátovi běž, já ti nebráním. Samozřejmě o ní nechci přijít, ale to její vydírání je už prez míru. Něco ji vytknu, vynadam ji a hned bere mobil a píše tátovi, že se to se mnou nedá vydržet a že jde bydlet k němu. Otec mi samozřejmě nic neřekne a domlouvá se s ní za mými zády. Já ji nebráním, aby se vidala s otcem, ale od té facky u něho nebyla. Ale to vydírání a psaní za mými zády a vymýšlení hystorek nepravdivých už nějak přestávám dávat. Máte někdo zkušenost prosím?

Puberťačka, nic víc. Její povinnosti bych jasně napsala a trvala na plnění. Nedělala bych z ní chůvu, jen v nejnutnějším případě by mladší hlídala. Někdy bych vyrazila jen s ní někam na pokec, nákup, společnou chvilku. Nedělala bych trest z toho, že má jít k tátovi, když „doma“ se jí nelíbí. To mi máma často říkala, ač věděla, že táta o mě nejeví zájem a určitě bych se tam extra líp neměla.

Russet
Neúnavná pisatelka 17914 příspěvků 06.08.19 06:30
@Popelka1980 píše:
@Verun83 vždy mi řekne, že mobil je její, že nemám právo ji ho vzít, má v něm i svůj pin, někdy je zlata a říká mi jsi nejhodnejsi máma a někdy je na zabití. Asi máte pravdu. Před ní zavolat jejímu otci a říct mu to. Bohužel netahne za jeden provaz, myslí si že dceru navadim. Protože ji věří její hystorky. Něm důvod ji navadet, mladší k němu chodí bez problémů, tak bych přeci navadela obě. To mu to nedochází? :?

Historky, prosííím. Máš doma puberťačku. A neřeš svoje problémy s ex přes děti :roll:

Denisa56
Kelišová 6820 příspěvků 06.08.19 06:31

Nějak to nechápu. K otci nechodí, protože od něj dostala facku a na druhou stranu tebe vydírá, že k němu půjde? Tak až tahle situace zase nastane, řekni, že dobře a jestli se sbalí sama nebo jí máš pomoct. Když se bude chtít vyvlíjnout, tak dobře, sbalím tě já. Před ní bych vytočila otce a řekla, ať ji za hodinu očekává, že chce bydlet u něj. Sbalila bych jí saky paky a odvezla. Vztekala by se, řvala by? Proč to děláš? Vždyť jsi to sama chtěla, pořád tím vyhrožuješ, tak ti to konečně splníme. Jedem. A pak bych pokračovala podle vývoje jejího chování. Buď bych to dotáhla do konce, holku chlapovi předala a odjela, nebo bych před jeho barákem řekla, že jí dávám poslední šanci a může se se mnou vrátit domů. Ale jakmile ještě jednou jedinkrát zkusí vydíračku, bez pardonu jde k tátovi bez možnosti návratu.

Jana206
Nadpozemská drbna 28214 příspěvků 06.08.19 06:31

@Verun83 Tak ja bych bojkot jako takový netrestala :nevim: Je normální, ze si mladý člověk sám utváří své názory a učí se je formulovat, prosazovat. Je na rodičích, aby mu k tomu dali prostor a zároveň nastavili určité hranice, nasmerovali dítě správně. Holka jde do puberty. Není možné trestat vše, nebude poslouchat jak hodinky. Je spíš nutné nechat plynout přirozené důsledky jednání dítěte, aby na to přišlo samo.
Tady je problém, že otec, i když s nimi nežije, ji po tom, co mu zacne vypisovat, ji nepřijede srovnat do latě. Tim nemyslím nějaké rvani na ni, ale vysvetlit jí své stanovisko. Aby vedela, že jsou za jedno a takto ne.

Popelka1980
Nováček 7 příspěvků 06.08.19 06:34

@hanka.br. 6 hnedka mě srazit, když jdu pro radu, umí každý. Nechci o ní přijít a chci, aby bydlela u mě. Nevím co je na tom divného. A chci, aby se normálně vidala s otcem v určené dny soudem. Ale tahat za vlasy do auta ji přeci nebudu a vyhazovat z vlastního domova také ne. Nemyslím si, že potřebují psychologa já, když si jdu pro radu.

S.Berankinová
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 06.08.19 06:34

Je nešťastná a trápí se. Bohužel jak už to u dětí bývá, dávají to najevo tím nejdebilnějším způsobem. Nemám ráda, když tady všichni každého posílají za psychoušem, ale v tomto případě si myslím, že je to jedině dobře, že to budeš řešit s dětskou psycholožkou. Do té doby radím jediné. Objímej ji a říkej jí jak ji strašně miluješ, jak je pro tebe důležitá, jak jsi ráda, že ji máš, že je tvé slunce atd. I když to vnitřně my mámy víme, tak málokdy a málokdo to dokáže nahlas říct a projevit. Podle mě to potřebuje slyšet, že je chtěná a milovaná.

Jana206
Nadpozemská drbna 28214 příspěvků 06.08.19 06:35
@Popelka1980 píše:
@Verun83 vždy mi řekne, že mobil je její, že nemám právo ji ho vzít, má v něm i svůj pin, někdy je zlata a říká mi jsi nejhodnejsi máma a někdy je na zabití. Asi máte pravdu. Před ní zavolat jejímu otci a říct mu to. Bohužel netahne za jeden provaz, myslí si že dceru navadim. Protože ji věří její hystorky. Něm důvod ji navadet, mladší k němu chodí bez problémů, tak bych přeci navadela obě. To mu to nedochází? :?

Ve 12 letech máš právo a vzít mobil. Na takové důvody je malá. Zivis ji, satis ji, zodpovidas za ni. U nás neexistuje, abych neznala PIN dětí, ale i ony znají můj a někdy jim půjčím i svůj mobil, když je pro to důvod. Ale jak píšu, já bych pouhý bojkot netrestala, jakkoliv. Ale když detem ve věku 13 a 11 let reknu, že mají odduvodneny zakaz nebo z nějakého duvodu treba mobil pouzivat nebudou nebo jedou nekam bez mobilu, tak to platí. Bez debat 8o

Popelka1980
Nováček 7 příspěvků 06.08.19 06:36

@Jana206 ano s Vámi souhlasím

pristelepe
Kecalka 211 příspěvků 06.08.19 06:38

Takže teď sbalit věci a jede na víkend a na část prázdnin. Pěkná mrcha. Co jste dovolila, to mate. Teď bych začala velet já. A žádný psycholog by nebyl potřeba.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama