Dcerka mě odmítá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dada453
Echt Kelišová 9273 příspěvků 17.10.14 13:24
Dcerka mě odmítá.

Ahoj holky, potřebuju poradit. Dcerka, v lednu bude mít tři roky mě začala ze dne na den odmítat. Nic jsem jí neudělala. Změna je, že nastoupila do školky. Do školky chodí ráda.
Najednou začala preferovat ve všem tátu. S tátou chce jíst, od táty oblékat, táta jí vodí do školky, přitom se o ni od narození moc nestaral…Když jsem byla u našich, tak zase zbožňuje dědu, babi nechce.
Jsem ráda, že mám klid, to nepopírám, ale mrzí mě to. Máte to někdo taky tak?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 22766 příspěvků 17.10.14 13:29

To je úplne normální obdobi. Poprvé si uvědomuje svoje „pohlavi“. Kluci se zase chtějí ženit s maminkou a vyhnat tátu.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 17.10.14 13:34

Všichni to máme, resp. měli jsme to také tak - jen u někoho se to projevuje výrazněji, u někoho méně.

Normální a přirozené období.

guanaco
Kecalka 455 příspěvků 17.10.14 13:36

U nás zase oba kluci odmítají tátu :-( Starší měl jeden čas období, že tatínek byl bůh, kdykoli přišel z práce, tak ho malej nadšeně vítal a já přestávala existovat. Pak se to najednou obrátilo. Mladší je na mě vysazenej od mala, období „osmiměsíční úzkosti“ trvalo snad půl roku, ale stejně pořád ke všem činnostem vyžaduje mě. Jediná výjimka je, když manžel hlídá a já u toho nejsem. To kluci vidí, že mají smůlu a spokojí se i s ním.

guanaco
Kecalka 455 příspěvků 17.10.14 13:38

Někde jsem četla i názor, že právě kolem třetího roku začne dítě vnímat, že rodič chodí do práce, místo aby s ním byl doma, a pak ho může začít odmítat. Jednak proto, že je to pro ně zklamání a jednak prý je to způsob jak se s tím citově vyrovnat. Ale nakolik je to vědecky podložené to fakt netuším.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 13:43
@Bábrdl píše:
To je úplne normální obdobi. Poprvé si uvědomuje svoje „pohlavi“. Kluci se zase chtějí ženit s maminkou a vyhnat tátu.

A sakra, tak to dcerka bude na ženský :mrgreen:

dada453
Echt Kelišová 9273 příspěvků 17.10.14 13:56

To jsem ráda. Přestávám plašit a jsem ráda, že se stará i tatínek. :palec:

guanaco
Kecalka 455 příspěvků 17.10.14 14:02

@dada453 Já bych si na tvém místě užívala, že máš taky chvilku klid :-) Určitě si to neber nějak osobně a netrap se tím.

idealistka
Kecalka 205 příspěvků 17.10.14 14:13

Dcera odmítá tátu, nemám na nic čas, když tu je, tak si s ním hrát nechce, odstrkuje a volá „mami, pojď sem!“
To přejde, bud ráda, že máš volné ruce..

Bábrdl
Generální žvanilka 22766 příspěvků 17.10.14 14:15
@donaga píše:
A sakra, tak to dcerka bude na ženský :mrgreen:

Asi to není úplne u kazdeho. Asi jako obdobi separační úzkosti. A nebo… :lol:

FifthElement
Kecalka 118 příspěvků 13.08.17 10:50
Po porodu druhe dcerky me starsi odmita

Potrebovala bych od vas poradit. Narodila se mi mladsi dcerka, bohuzel s nemocnym srdickem, a skoncily jsme na JIP na dva tydny. Pak jsme byly dva tydny doma, to starsi byla jeste dobra, ale potom nas opet hospitalizovali, opet na dva tydny. Po navratu z nemocnice me dcera tak nejak prehlizi, pokud ji chci pochovat tak me odhani a bije a vsechno muze delat pouze tata. Chce pochovat jen od taty, prevlect od taty, uspavat od taty. Ja se nesmim ani priblizit. Je mi to lito, do porodu jsme byly nejlepsi kamaradky, vse jsme delaly spolu a ted k ni vubec nemuzu. Vim, ze ji to hodne zranilo, bylo to dlouhe odlouceni. Ale chtela bych si k ni najit cestu zpet. Jen nevim jak.. Tim, ze je mladsi nemocna, jeste ke vsemu ma reflux, tak na starsi nebudu mit nikdy tolik casu, kolik by potrebovala. Byl nekdo z vas v podobne situaci? Dost me to mrzi, ale nechci ji nejak tlacit a ublizit ji jeste vic. Dekuju

Novire
Neúnavná pisatelka 19915 příspěvků 13.08.17 11:01

Kolik je starší?

Sany80s
Kelišová 6973 příspěvků 13.08.17 11:03

@FifthElement A jak reagujete, když tě bije nebo trvá na tom, že to udělá táta?

Janli
Echt Kelišová 7728 příspěvků 13.08.17 11:46

Nech to vyšumět. Jsem ve stejné situaci. Mám skoro tříletou dcerku a další miminko bylo na cestě. Nějakou dobu jsem musela ležet, pak se dcerka narodila ve 33tt a já s ní strávila tři týdny v nemocnici. Starší dcerka reaguje podobně. Prostě mě jako mámu nahradil táta. Nehrotím to. Ono se to časem poddá. Občas nechám mimino hlídat tatínka, abych se mohla věnovat jen starší dcerce. Je to o to těžší, že ona chce být venku a já zatím s miminem ven nemůžu. Neřeš to, časem se to vrátí k normálu. Ty mrňata si to musí srovnat v hlavičce. Je pro ně těžký, že máma byla pryč a navíc je najednou doma malý vetřelec, kterýmu se máma musí věnovat. Prostě nech tatínka ať funguje, snaž se upřednostňovat starší dcerku, pokud to jen trochu půjde, a ono se to všechno srovná. Hlavně na ni netlačte a nelámejte to přes koleno. Držím palce :kytka:.

FifthElement
Kecalka 118 příspěvků 13.08.17 14:59

@Novire 2,5 roku

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >