Dědictví a převod peněz

20
28.8.14 18:12

Dědictví,převod peněz

Ahoj, jsem na konci dědického řízení po mém otci a notářka mě informovala že zdědím peníze z jeho účtu, řekla mi i částku. Mám k ní jít za týden s odměnou pro ni a chtěla bych vědět než tam půjdu jak to probíhá s tím převodem peněz z účtu otce na můj. Jak dlouho to trvá a jestli to budu zařizovat já nebo ještě notářka. Mockrát děkuji za rady ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6842
28.8.14 19:10

Notářka sdělí bance, kde měl otec veden účet, jak dopadlo DŘ, kdo co a kolik dědí. Buď sama notářce sdělíš své č. účtu, aby to napsala do výsledku DŘ nebo tam bude uvedeno jen tvé jméno, bydliště a dat.nar. a banka se ti sama ozve (až jim přijde výsledek DŘ od notářky) a zeptají se, kam převést peníze.
Jak dlouho to trvá nevím, notářka DŘ ukončí, pak běží lhůta (myslím 14 dnů), pak výsledek dostanou všichni zúčastnění (všichni dědicové i veřitelé) a pak banka začne jednat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová