Děti, které pomáhají doma, jsou v životě úspěšnější

4359
25.4.17 09:43

Děti, které pomáhají doma, jsou v životě úspěšnější

http://zeny.iprima.cz/…e-uspesnejsi

tenhle článek mě vcelku zaujal a já sama se snažím holky do domácích prací zapojovat. Zajímá mě jak děti motivujete aby pomáhaly, uklízely si po sobě… Já s tím celkem bojuju, ale nakonec většinou udělají co mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13811
25.4.17 09:47

Ja ho motivuju formou hry, kdyz si mysli ze si hraje a ne ze dela neco uzitecnyho tak to dela s chuti, jak po nem chci, aby si uklidil natvrdo tak se sekne a vetsinou udela este vetsi bordel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
25.4.17 09:50

@Kriss Tina no, u osmileté a pětileté tohle už moc nefunguje :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53565
25.4.17 10:02

@LenkaN26 článek jsem zatím nečetla. Děti (7,9 a 12) mají po týdnech služby na úklid a chystání stolu, vyklizení myčky a zatahování žaluzií. Mladší pomáhají s uklízením nádobí z myčky.
S uklízením po sobě nebo pokojíčků bojujeme taky, pořád připomínám. S mladšími to jde líp jak se 2 nejstaršími.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
25.4.17 10:09

Bojujeme s tím stále, hlavně s uklízením hraček, to je peklo (3 a 6 let)
S pomáháním s mojí prací je to jiné, to je baví, vyndavání prádla s pračky, věšení na zahradě na sušák, vyndavání myčky. A nebo žehlení, když žehlím, tak oni mi to pak skládají vyžehlené do komínků do koše na prádlo. Taky rádi vaří.
Venku zalévání záhonů a skleníků.
Zásadní problém je uklízení svého oblečení, bot a hraček. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
25.4.17 10:16

@alisekR jj, hračky to je boj. Včera byly obvzláště naprdlé a měly milion výmluv tak jsem řekla, že každý má v domácnosti své povinnosti a pokud je nechtějí plnit ony nemusím ani já, tudíž jim neudělám večeři a odešla jsem. Světe div se, za 15 minut bylo vzorně uklizeno. Asi je začnu děsit hladomorem :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
25.4.17 10:26

Já mám prťata a s úklidem hraček bojujeme, začnou uklízet po chvilce hrát a nakonec je větší čurbes než před tím. zabere pomoc maminky-takové to povídání co kam dát. Ze stolu si musí po sobě uklidit-už dělají automaticky. V kuchyni pomáhají rády-sice je to o moje nervy. Strašně bojuji s úklidem oblečení na praní-kde to z nich spadne tam to zůstane a nemůžu přijít na to jak je naučit dát oblečení na praní. Jinak mi pomáhají zametat, na zahrádce vyplívat to co jsem právě zasadila :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
25.4.17 10:27
@LenkaN26 píše:
@alisekR jj, hračky to je boj. Včera byly obvzláště naprdlé a měly milion výmluv tak jsem řekla, že každý má v domácnosti své povinnosti a pokud je nechtějí plnit ony nemusím ani já, tudíž jim neudělám večeři a odešla jsem. Světe div se, za 15 minut bylo vzorně uklizeno. Asi je začnu děsit hladomorem :-D

To už jsem taky zkoušela a nic, jsou to smrádci. Kolikrát už vyhrožuju, že jim hračky vyhodím, to pomáhá, ale jen občas. O vánocích jsem jim s manželem zabavili velký koš hraček a schovali s tím, že je odnesli skřítkové pryč :roll:
Pak už tu ječím jak na divadle, jsem někdy z toho bordelu pěkně na nervy. Máme veliký dům a všude se něco válí, to je děs běs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
25.4.17 10:29
@baaruunkaa píše:
Já mám prťata a s úklidem hraček bojujeme, začnou uklízet po chvilce hrát a nakonec je větší čurbes než před tím. zabere pomoc maminky-takové to povídání co kam dát. Ze stolu si musí po sobě uklidit-už dělají automaticky. V kuchyni pomáhají rády-sice je to o moje nervy. Strašně bojuji s úklidem oblečení na praní-kde to z nich spadne tam to zůstane a nemůžu přijít na to jak je naučit dát oblečení na praní. Jinak mi pomáhají zametat, na zahrádce vyplívat to co jsem právě zasadila :mrgreen:.

Jistě, ono ty potvory totiž baví, to co není rutina :mrgreen: plení a sázení a zalévání u nás taky frčí…ale jak si mají uklidit něco po sobě, tak to je konec. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
25.4.17 10:35

@alisekR to já už jsem i jednou vzala pytel a něco jim povyhazovala a stejně děs běs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
25.4.17 10:39

Pomahaji mi s pripravou stolu k veceri (starsi i uklidi po veceri stul), uklizi si vyprane pradlo a kazdy vecer musi byt uklizeny pokoj, kdyz jdou spat. (Musim rict, ze kdyz je to uklizeni rutina (proste to fakt kazdy vecer musi byt, jinak neni vecernicek), tak uz ani neprotestuji a uklizeji ten pokoj fakt hezky.)

Rada bych, aby starsi vyklizela mycku, ale mam skrinky hodne vysoko, tak je to na nic. Tak mi pomuze s pribory a tak. Obcas vypomuze i s veceri.

Vic zatim nemusi, ani moc neni s cim pomoct (obcas teda jeste zalejou kytky)

• Nahlásit
  • Citovat
2268
25.4.17 10:43

@alisekR Zalévání je taky baví o to se perou. Ono nejhorší je, že ty dítka jsou vyčůrané a ví, že maminka nenechá kupu oblečení na prostředku obýváku-jinak se asi musím smířit, že moje děti úspěšné nebudou :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
25.4.17 10:46

@Any11 tak naše holky si po sobě musí nádobí uklidit do myčky. Starší myčku občas vyklidí, sice to máme taky vysoko, ale dá si talíře na linku, vleze na židli a uklidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
25.4.17 10:55

Taky doma s úklidem bojujeme. Se starší (8) se dá celkem domluvit, občas padne nějaké to „mě se nechce“, ale vysvětlíme si to a nakonec jde a udělá. Ale mladší (6), to je boj. Nejhorší je úklid pokojíčku. Většinou nezabírá nic - vyhazování hraček (a že už jsem toho poschovávala hodně), zákaz televize, kapesné… po dobrém, po zlém… motivace, výhružky… když už se mi podaří ji přesvědčit, že pokojíček je fakt smutný a rád by byl uklizený, tak ji po chvíli najdu sedět v hromadě bordela s knížkou v ruce ;-) Ale s ní je to celkově boj, nejen úklid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
25.4.17 10:57

@LenkaN26 Kdyz je vyklizena, tak to do mycky daji taky :) ja mam skrinky zvedaci nahoru a jeste dve nad sebou, takze ani na zidli tam nedosahne (pouzivame schudky), sklenicku si poda, ale aby tam naskladala hrnecky, tak to nejde, talire uz vubec ne. Casem ji to ale urcite ceka.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama