Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@maacek píše:
No mne treba vysla prvni inseminace, bohuzel se to neudrzelo…IVF ani ň…
takže těžko říct, každopádně na každou zabere něco jiného.
možná bych nejdřív zkusila inseminaci, není to taková zátěž - hlavně psychicka… o nic nejde a u hybnosti spermii - před zavedením je proženou centrifugou aby je nabudili, takže bych asi nejdřív zkusila to…
hlavně by vám v CARu měli říct, co s tímhle doporučí…
Tedka o té inseminaci čtu a je to fakt jednoduší a bez žádný přípravy předem to by mohla zabrat
tak si píšu a zeptám se už mám na doktora seznam, to bude koukat ![]()
@Berenika24 píše:
No já mám neprůchodnost pravé strany a přítel sníženou hybnost sper. a ta inseminace je? já nevím co si podtím představit
No hele pokud máš neprůchodnost jen jedné strany, tak nevím proč hned ženou do ivf
jak píše maacek, spermijky nabudijou a pak je to jak normal vyšetření u dr, lehneš na kozu, dá ti tam takové ty zrcátka a tenkou hadičkou ti tam šupne spermijky, ani to neucítíš, je to otázka pár minutek. Já pak ještě čtvrt hoďky ležela na pokoji a šla domů
ale u mě teda první pokus nezabral a příští týden půjdu na druhý, pak nevím co dál, jestli to ještě zkoušet ![]()
@nodysek píše:
No hele pokud máš neprůchodnost jen jedné strany, tak nevím proč hned ženou do ivfjak píše maacek, spermijky nabudijou a pak je to jak normal vyšetření u dr, lehneš na kozu, dá ti tam takové ty zrcátka a tenkou hadičkou ti tam šupne spermijky, ani to neucítíš, je to otázka pár minutek. Já pak ještě čtvrt hoďky ležela na pokoji a šla domů
ale u mě teda první pokus nezabral a příští týden půjdu na druhý, pak nevím co dál, jestli to ještě zkoušet
Tak já beru pořád od 17dc duphaston, což se používá i na udržení, když třeba krvácíš v prvním trimestru. Ale já to mám na vyvolání ms, jinak bych ji ani neměla
takže nevím jestli to dávají každému ![]()
@nodysek píše:
Tak já beru pořád od 17dc duphaston, což se používá i na udržení, když třeba krvácíš v prvním trimestru. Ale já to mám na vyvolání ms, jinak bych ji ani nemělatakže nevím jestli to dávají každému
Já byla ve fakultce v Olomouci a platila sem jen 30,– poplatek
Každopádně se na to doktora pořádně poptej, protože od letošního roku je nějakej novej pošahanej zákon, že iui je na stejné úrovní jako ivf a tudíž pojišťovna hradí jen tři pokusy a je jedno jestli je to iui nebo ivf
já se to dozvěděla až po první iui, tak sem zvědavá, co mi na to dr řekne
každá pojišťovna to bere jinak, ale holky z jiné skupiny psaly na vzp a ta to bere podle toho zákona
![]()
@nodysek píše:
Každopádně se na to doktora pořádně poptej, protože od letošního roku je nějakej novej pošahanej zákon, že iui je na stejné úrovní jako ivf a tudíž pojišťovna hradí jen tři pokusy a je jedno jestli je to iui nebo ivfjá se to dozvěděla až po první iui, tak sem zvědavá, co mi na to dr řekne
každá pojišťovna to bere jinak, ale holky z jiné skupiny psaly na vzp a ta to bere podle toho zákona
![]()
@Berenika24 posielam ti odkaz
http://www.neplodnost.org/…stovnou.html
čo sme sa bavili s holkami v inej diskuzii problém robí hlavne všeobecná ZP. Mnohé to riešia mailom do poisťovne, aby to mali na papiere jasne napísané čo budú mať preplatené a poprípade si IUI platia za svoje
@vanejka píše:
@Berenika24 posielam ti odkaz čo sme sa bavili s holkami v inej diskuzii problém robí hlavne všeobecná ZP. Mnohé to riešia mailom do poisťovne, aby to mali na papiere jasne napísané čo budú mať preplatené a poprípade si IUI platia za svoje
@Berenika24 píše:
No já mám 211 ministerstvo vnitra, koukala jsem na car kam jdu a tam zase píšou ICSI a to že stojí 3.000,– já se v těch zkratkách vůbec nevyznám, píšou tam že je to jen asistence a to že pojištovny nehradí
ICSI uz je jen specialni ukon pri IVF - tzn napichnuti vajicka dobrou spermii, takze dojde 100% k oplodneni vejce…
no a u nas v CAR je jedno kolik je inseminaci - stoji to 1500,– ta jedna…
IVF me vyslo na 25 000,–
Jde o to, jak vazna je ta porucha hybnosti, mozna byste potrebovali opravdu jen IVF s ICSI mozna PICSI…
ale to musi vedet prave ti lekari, kazdopadne se na inseminacku zeptej.
@maacek píše:
Jde o to, jak vazna je ta porucha hybnosti, mozna byste potrebovali opravdu jen IVF s ICSI mozna PICSI…
ale to musi vedet prave ti lekari, kazdopadne se na inseminacku zeptej.
@vanejka v pohodičce, nic se neděje. Zítra jdu na první utz, tak mám trochu nerva, jak to dopadne. Ale musím věřit, že určitě dobře..