Dluh - elektřina

14.10.21 22:41

Dluh elektrina

Dobrý den,
Rok a půl zpátky jsem s dětma skočila sama a pouze na rodičovském příspěvků.
Udělala jsem si dluh na ČEZu s tím že mě odpojili. Domluvila jsem se snima na splátkách a podepsala novou smlouvu. Rok už žiju s přítelem a posíláme peníze z jednoho účtu. Nedopatřením se nám stalo že jsme 3 měsíce po sobě elektřinu 2× posílali na jeho byt.
Vypojili mě stim že jsem vůbec netušila co se děje. Volala jsem na čez stim že mi paní oznámila že mi posílali SMS i email že mě odpoji. Bohuzel se nic takového nestalo protože to poslali na staré číslo a i email. Dnes mi teda po 4 měsících konečně došel dopis stim že pokud elektřinu nezaplatim do 18.10. tak semnou ukonci smlouvu.
Domluvit se snímá na splátky nejde a chtějí po mě 8000. Dokud nezaplatim nezapojí.
Po ukončení smlouvy snímá mohu domluvit splátkový kalendář.
Otázka teda zní když mi u nich smlouva skonci, co mám dělat pak? Mohu zajít do eonu nebo do innogy? Nebo dokud nesplatim ČEZu dluh nebudu od nikoho připojena? Jsem z toho celkem zoufalá.
Díky za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11750
14.10.21 23:18

Vy nemáte s přítelem ani 8tis.? 8o To zítra zaplaťte a vyřešte ty tři zdvojené platby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.10.21 23:43

@zrcadlo z výplaty nám po zaplacení všeho co máme zbyde měsíčně 10 tisíc na jídlo.
Nemůžu si teď prostě dovolit jim poslat najednou 8 tisíc bohužel.
A z druhého bytu nám peníze kdyžtak vrátí v přeplatku, který bud příští rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51209
15.10.21 00:25
@Sarule2804 píše:
@zrcadlo z výplaty nám po zaplacení všeho co máme zbyde měsíčně 10 tisíc na jídlo.
A z druhého bytu nám peníze kdyžtak vrátí v přeplatku, který bud příští rok.

Takže ty máš u ČEZu zatím nesplacený dluh z dřívější doby a teď čerstvě další, protože nejste schopni si správně nastavit trvalý příkaz na zálohy současné smlouvy, mám to dobře? :think:
A teď jste se trefili do super doby, kdy jsou všichni velcí dodavatelé energií zavalení sepisováním nových smluv s lidmi, kterým se syply smlouvy s Bohemia Energy. :zed: :zed:
Super.
Na tvém místě poprosím rodiče, příbuzné, kohokoli můžu a tu osmičku bleskem zaplatím - a koukám se buď vzpamatovat jednak s platební morálkou, najít si další příjem - protože energie lítnou nahoru a nutnost platit exekutorovi vám rozpočet určitě nevylepší - anebo se holt naučit fungovat bez elektriky, což je rozhodně ekonomicky nejvýhodnější řešení. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11750
15.10.21 00:31
@Sarule2804 píše:
A z druhého bytu nám peníze kdyžtak vrátí v přeplatku, který bud příští rok.

No já se dost divím, protože s přeplatkem příští rok moc nepočítejte, těch 8tis. vám klidně může za pár měsíců přijít jako nedoplatek, i když teď těch 8tis. zaplatíte, ceny poletí nahoru a jestli si dobrovolně nezvednete zálohy (jako že asi ne, když nemáte z čeho), tak se bude příští rok asi dost divit. Takže byste se měli co nejdřív vzpamatovat, vystřídat se např. o víkendech u dětí a jít někam na brigádu, protože bude hůř.
Je mi líto, že nepomůžu, nechci být jedovatá, ale nemít rezervu ani 8tis. se dvěma dětmi je prostě pro mě totální scifi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 01:02

Ahoj, no moc tě nepotěším. Kamarádka dělala na call centru u ČEZu, tak se těmito situacemi zabývala dnes a denně. Předně, pokud máš dvojnásobný dluh u ČEZu (snad to dobře chápu), nepředpokládám, že by tě připojil někdo jiný. Jsi prostě „známá firma“, neplatič, a tím to pro ně hasne. Samozřejmě můžeš zkusit štěstí u jiných dodavatelů, nicméně i ti budou dost možná tahat elektřinu od ČEZu coby distributora. Pokud by tě připojili, dost možná budou chtít velmi vysoké zálohy (s nynější situací na trhu plus fakt, že jsi neplatič) a odstřihnou tě po prvním nezaplacení. A nic to nemění na faktu, že ti na dveře zaťuká exekutor, až ČEZ postoupí s vymáháním pohledávky na další level. Nejlepší pro vás je pochopitelně okamžitě uhradit 8,000,–, nechat se připojit, a začít si spravovat vlastní záležitosti s mnohem větší pozorností. Mám tím na mysli ohlídat si, že dávám dodavateli elektřiny správné osobní i kontaktní údaje. Ohlídat si, kam posílám zálohy, v jaké výši, nastavit inkaso, když jsi na to takový lempl. Ještě bych napsala víc věci, ale moralizování ti asi teď nepomůže. Tak mnoho zdaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1630
15.10.21 01:58

Nenahlaseni noveho telefonniho cisla a e-mailu je tvoje chyba. Seslo se ti dost nahod najednou. Nemuzes poprosit o cast penez treba rodice? Radeji to vyresit hned, nez se to zacne navalovat.

Příspěvek upraven 15.10.21 v 01:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
15.10.21 01:58

Radím nakoupit svíčky, naštípat dřevo a brzy budeš profík v přežití bez elektřiny. Tak mnoho zdaru. Jo a místo Tv a internetu si pořiď loutkové divadýlko. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10115
15.10.21 02:15

No já radši nic. Tady už jsou všechny rady zbytečný. Jako nebýt schopný změnit mobil a e-mail, aby mě firma měla kde kontaktovat? Nebýt schopný si zkontrolovat kam posílám peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5645
15.10.21 05:59
@Sarule2804 píše:
Dobrý den,
Udělala jsem si dluh na ČEZu s tím že mě odpojili. Domluvila jsem se snima na splátkách a podepsala novou smlouvu. Rok už žiju s přítelem a posíláme peníze z jednoho účtu. Nedopatřením se nám stalo že jsme 3 měsíce po sobě elektřinu 2× posílali na jeho byt.
Vypojili mě stim že jsem vůbec netušila co se děje. Volala jsem na čez stim že mi paní oznámila že mi posílali SMS i email že mě odpoji. Bohuzel se nic takového nestalo protože to poslali na staré číslo a i email. Dnes mi teda po 4 měsících konečně došel dopis stim že pokud elektřinu nezaplatim do 18.10. tak semnou ukonci smlouvu.
Domluvit se snímá na splátky nejde a chtějí po mě 8000. Dokud nezaplatim nezapojí.
Otázka teda zní když mi u nich smlouva skonci, co mám dělat pak? Mohu zajít do eonu nebo do innogy? Nebo dokud nesplatim ČEZu dluh nebudu od nikoho připojena? Jsem z toho celkem zoufalá.
Díky za radu

Co znamena 3mes posilali na jeho byt? Prece cez ma porad stejny ucet, dej si staly prikaz na prevod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20546
15.10.21 06:28
@Sarule2804 píše:
Dobrý den,
Díky za radu

Tak tyto peníze ale přece dostaneš zpět, ne? a můžeš je použít na úhradu dluhu :think: leda že by i na přítelově starém bytě byl dluh, to je pak jiná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 07:17

Ja tady svama nebudu řešit co jsem měla udělat předtím.
Teď prostě řeším to že když mi ČEZ ukončí smlouvu domluvím si splátkový kalendář že to zaplatím třeba na 3× tak jestli mě někdo připojí.
Když nebudu k nikomu připojena tak za to hrozí další sankce.
Kdybych si mohla půjčit tak si půjčím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 07:29

@Keyllah Ano peníze z innogy nám pošlou zpátky až když bude vyúčtování.
Toto nám řekla paní do telefonu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
15.10.21 07:29
@Sarule2804 píše:
Ja tady svama nebudu řešit co jsem měla udělat předtím.
Teď prostě řeším to že když mi ČEZ ukončí smlouvu domluvím si splátkový kalendář že to zaplatím třeba na 3× tak jestli mě někdo připojí.
Když nebudu k nikomu připojena tak za to hrozí další sankce.
Kdybych si mohla půjčit tak si půjčím.

Však to tady neřeš, co se rozčiluješ za pravdu.Ano,jeden dluh se pochopit dá, ale abys byla tak negramotná že neumíš nastavit příkaz v bance který si ani nezkontroluješ, to už o něčem vypovídá. A pokud peníze odešli na přítelův byt, tak proč ti je nevrátí on.Taky je bez peněz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 07:38
@zrcadlo píše:
No já se dost divím, protože s přeplatkem příští rok moc nepočítejte, těch 8tis. vám klidně může za pár měsíců přijít jako nedoplatek, i když teď těch 8tis. zaplatíte, ceny poletí nahoru a jestli si dobrovolně nezvednete zálohy (jako že asi ne, když nemáte z čeho), tak se bude příští rok asi dost divit. Takže byste se měli co nejdřív vzpamatovat, vystřídat se např. o víkendech u dětí a jít někam na brigádu, protože bude hůř.
Je mi líto, že nepomůžu, nechci být jedovatá, ale nemít rezervu ani 8tis. se dvěma dětmi je prostě pro mě totální scifi.

Takových je… bývalá od manžela volávala občas a chtěla půjčit 200-300 týden před výplatou na jídlo… takže zásoby doma nulové, prachy vůbec žádné. A když ji letos přišlo 25tis za daňový bonus na děti, tak nám děti vyprávěli jak byli na nákupech a za měsíc že vše mamka už utratila… a co vše nakoupili a co mají nového…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat