Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Vsem moc diky za odpovedi, manzel si uz sjednal schuzku, tak snad to klapne a do porodu druheho bude domek
Doufam, modlim se.
@Anix Jinak k te hypo a placeni do 70…my tak nejak. doufame a verime, ze tuto hypo splatime pri konci fixace, ale to je bance samozrejme jedno, jakou mame predstavu. A otazka je, co se do budoucna udeje, to je taky fakt.
Jeste jednou dekuju ![]()
@Anix píše:
@martina.se
To je šílená představa, ještě v 70 platit hypo
no představit si to neumim, ale zase celý život platit nájem nebo hypo, ono je to fuk.
Zdravíčko
Nedá mi to, ale musím sem napsat. S manželemjsme se rozhodli, že si pořídíme vlastní byt A zrovna se objevil jeden který splňuje veškeré naše představy, doslova jsme se do něj zamilovali. Stojí 1500 000 + provize (4%)
Problém je v tom, že máme 15tis. kontokorent, který až příští měsíc dorovnáme. A musímě co nejrychleji zaplatit rezerv. zálohu, aby ho už nenabízeli. A jde o to že my na ten poplatek budeme mít peníze až za 3 měsíce a uvažujeme zda bychom měli šanci na hypo. Společný čistý příjem je 35tis. Oba jsme na dobu neurčitou zaměstnaní. Máme pujčku kterou pravidelně splácíme 3500,– a ten kontokorent. Myslíte že by nám to dali ještě s nějkou malou pujčkou na tu rezervaci na nízké splátky, ale kterou předčasně splatíme?
Nemáme nic našetřené, po rodičích nic nemáme, žádné spoření, nic. Jsme mladí(25 a 28) a máme 4r kluka.
Nemáme šanci se ani dřív dostat k těm penezům než 3 měsíce. Jsme nervozní ptž ten byt je snový. Je naše situace pro hypotéku tak hrozná? šli by jste do toho?
Anonym kvůli soukromým údajům.
@anonym: Vy jste teda dárečci… ![]()
Tak hypotéku na 100% zástavy Vám asi (??) nikde neschválí. Problém není v kontokorentu, ale v té půjčce se splátkou 3500. Bez ní by to šlo.
Čistě teeoreticky si můžete vzít kombinaci hypotéky do 85% zástavy a dorovnat to stavebkem. Né každá banka to umí, ale většina asi ano. Spíš aby si uměli poradit se souběhem dvou úvěrů. Pak je to sice s odřenýma ušima, ale mohlo by to vyjít. Ale i když máte kupní cenu 1,5 mil, nemusí odhad vyjít na 1,5 mil… Čím vyšší ten rozdíl bude, tím to bude horší.
Ale co vybavení bytu? Spát na madracích? Tak počítejte. ![]()
@Vrtacka Proč by jim nikde neschválili 100% hypotéku? POkud mají v pořádku registry, tak bonitně na to v pohodě stačí.
Anonyme, podobný byt může přijít třeba za 3 měsíce. Doporučil bych vám doplatit ten kontokorent, vytvořit finanční rezervu a až pak do té hypo jít, klidně i třeba za rok…
@PoradcezPrahy : někde jsem se dostal k vyhodnocování bonity (vzoreček) pro různá pásma hypoték. A tím výdajem 3500,– by 100% hypo nevyšla. Resp, by museli mít o něco vyšší příjmy. Zde nejde o registry, ty v pořádku být musí. Proto jsem psal „asi??“, jelikož záleží na konkrétní bance. Taktéž jsou banky, které kreditky a kontokorenty neřeší, pokud nemají splátku po splatnosti. Kdysi jsem tady na diskuzi viděl odkaz se srováním.
A právě ta kombinace se stavebkem byla na bonitu „mírnější“. A pro dlužníky to vyjde i líp, jelikož je 85% hypo za slušné úroky a jen to stavebko je za pořádnou pecku.
@Vrtacka Pokud nepracujete s kalkulačkami daných bank, tak je lepší se k tomu nevyjadřovat ![]()
Děkuji za reakce. Situace se u nás změnila. Privizi/rez. poplatek budeme mít jen 30tis.To dáme z ruky. Majitel nám slevil dalších 30. Již nás projeli registrem a zkontrolovali bonitu. Máme předschváleno, pouze čekáme na odhad od banky, který by ale taky měl v pohodě, ptž ten byt tu hodnotu má.
@Vrtacka Na madracích spát nebudeme, když tak na matracích. Veškerý nábytek máme svůj, toho se obávat nemusíte ![]()
Samozřejmě jsem si vědoma toho, že to kdykoli kvůli čemukoli nemusí vyjít, nicméně k již zjištěným informacím se snažím už myslet pozitivně.
S naším fin. poradcem jsme probrali i možnost, že neprojde odhad. řešilo by se to právě jak píše @Vrtacka . Ujištoval nás, že naše bonita je naprosto v pohodě a ten kontokorent ani půjčka problém nejsou. Vše zatím klape tak jak má ![]()
@martina.se @Anix Jeste jednou bych vam chtela podekovat za rady. Nakonec zuzeni proslo, do me vubec nevrtali.Hypo na tu castku, co jsem psala nam schvalili, ale domek prodali pri jednani s nami. o.smlouve (jsme oba pravnici takze smlouvy jen tak. nepodepiseme a jina pani holt podepsala hned).Nakonec ale nevadilo, zkusili jsme jeste jiny dum-jen uz drazsi za 5090000,a tam 85% hypoteku. Manzelovi to dali, stojime pred podpisem smlouvy z banky, vse dopadlo dobre.Do tydne bychom meli.mit klice. Moc vam opravdu dekuji za rady! ![]()
@Anonymní píše:
@martina.se @Anix Jeste jednou bych vam chtela podekovat za rady. Nakonec zuzeni proslo, do me vubec nevrtali.Hypo na tu castku, co jsem psala nam schvalili, ale domek prodali pri jednani s nami. o.smlouve (jsme oba pravnici takze smlouvy jen tak. nepodepiseme a jina pani holt podepsala hned).Nakonec ale nevadilo, zkusili jsme jeste jiny dum-jen uz drazsi za 5090000,a tam 85% hypoteku. Manzelovi to dali, stojime pred podpisem smlouvy z banky, vse dopadlo dobre.Do tydne bychom meli.mit klice. Moc vam opravdu dekuji za rady!
super.. gratuluju a ať je vše v pohodě a dobře se bydlí ![]()