Tip na dům s pečovatelskou službou

6638
10.10.13 10:37

dům s pečovatelskou službou

Ahoj, potřebovala bych poradit, staráme se o starou paní, jednou týdně nákup, jednou ročně vygruntovat, jinak je soběstačná, bohužel její syn se nestará a nyní prodává dům, ve kterém stará paní bydlí a který na něj přepsala, takže jsme se domluvily, že se odstěhuje do domova, má představu, že bude mít byt, soukromí, ale že ji poskytnou nákupy, občas by potřebovala pomoct s úklidem, kvůli tomu, že se s ní syn nebaví, je jí jedno kde domov bude (ideálně na moravě). Taky ji nevadí si připlatit. Nemáte někdo tip, kde by měla hezké příjemné prostředí, služby, a zároveň soukromí? Děkuju

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
124
10.10.13 10:40

Ja teda nevim jak na Morave, ale tady u nas je to beh na dlouhou trat… hrozne dlouha cekaci lhuta…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6971
10.10.13 10:42

No, soukromí v nějakém malém pečovatelském domě jistě mít bude.. jen je to běh na dlouhou trať- ovšem v jak kterém městě.. nákupy atd je na jejím uvážení:) klidně jednou týdně, klidně jednou měsíčně a nebo každý den..to samé s úklidem.. vše si rozmyslí ona sama- pracovala jsem v pečovatelském domě:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6638
10.10.13 10:44

@Terulisekk a ve kterém? byl dobrý? jak dlouho asi trvá než se někam dostane|?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1309
10.10.13 10:45

Vygoogli si na internetu, i s referencemi na pecovatelske domy. poradi ti i na socialnim odboru.ale uplne nejlepsi je bydlet v byte, nejit do domova, a zaridit si jen denni pecovatelskou sluzbu co jen chodi do bytu, kdyz je sobestacna.proc hned do domova???

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6638
10.10.13 10:48

@yourlady do domova chce, aby měla sociální kontakt, jinak googlovat jsem zkoušela, ale protože je stará dáma cimprlich, byla bych ráda, kdybych měla doporučení od lidí, co mají s domovem nějakou zkušenost, nemáš nějaký odkaz, kde jsou domy nějak seřazené s doporučením?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
124
10.10.13 10:50
Ze jsem tak drza… ;) nebylo to na Brodsky? :)
@Terulisekk píše:
No, soukromí v nějakém malém pečovatelském domě jistě mít bude.. jen je to běh na dlouhou trať- ovšem v jak kterém městě.. nákupy atd je na jejím uvážení:) klidně jednou týdně, klidně jednou měsíčně a nebo každý den..to samé s úklidem.. vše si rozmyslí ona sama- pracovala jsem v pečovatelském domě:)
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6971
10.10.13 10:55

@suricata Já byla v Březnici ( a taky ve velkym v Příbrami- tam to jede nonstop ty pracovnice pečovatelky, takže tam už je to spíše spojené s klasickým důchoďákem).. ovšem v tom malém v Březnici tam pečovatelky jedou jen jednu směnu od pondělka do pátka- od 7 do 15:00.. ale jsme malé městečko a tak v nějakém období je možné se do pečovateláku dostat třeba do dvou měsíců a tak…ale na Moravě by jich mělo být hodně, tak oběhnout hold všechny.. a nebo sehnat nějakou garsonku-levný podnájem +- stejně jak v pečovateláku aby to vycházelo..ale to by musela fungovat pečovatelská služba jako tady u nás.. v Březnici totiž ještě k tomu chodili nakupovat lidem z celé Březnice, uklízet lidem z celé březnice a rozváželi obědy po celé březnici- prostě když někdo potřeboval, tak s nimi měl smlouvu a oni pro něj fungovali stejně jak pro klienty v pečovatelském domě..:)

Jinak @yourlady pečovatelský dům není žádná ostuda nebo tak něco.. je to prostě levnější varianta bydlení- když nebude chtít, tak se s pečovatelkama ani nesetká a prostě tam bude bydlet a bude to šumák- jednou za rok využije jejich služby a je to.. není to vůbec jako domov důchodců nebo tak..je to prostě lidský, může si kdykoliv i o půlnoci pozvat kamarádky domů atd.. takže to není, že jí posílají do nějakýho domova..je to prostě byt jako jakýkoliv jiný..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6971
10.10.13 10:57

@starabreca :D jak jsi to uhádla_?:D..dle mého jsou lepší ty menší..:D prostě Březnický je o dost lepší a lidštější než ten v Příbrami:D..

@suricata ano, další věc je, že si tam najde své vrstevnice a bude s něma mít o čem klábosit:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
124
10.10.13 11:03
Tak v te PB asi myslis Brezaky ze :) ja mam tedy taky nejakou praxi v DPS, ale jen z ty Brodsky, tam jsou jak ty pise v Breznici, jen od pondeli do patku. Maji tam lekare, kadernictvi, bufet…
Co jsem se dozvedela, tak cekaci lhuty jsou treba i tri roky… Nevim jak to chodi jinde, vlastne nevim ani jak v PB a rika se ze jakmile clovek da nejaky VETSI „sponzorsky“ dar tak je misto hned… hnus… :(
@Terulisekk píše:
@suricata Já byla v Březnici ( a taky ve velkym v Příbrami- tam to jede nonstop ty pracovnice pečovatelky, takže tam už je to spíše spojené s klasickým důchoďákem).. ovšem v tom malém v Březnici tam pečovatelky jedou jen jednu směnu od pondělka do pátka- od 7 do 15:00.. ale jsme malé městečko a tak v nějakém období je možné se do pečovateláku dostat třeba do dvou měsíců a tak…ale na Moravě by jich mělo být hodně, tak oběhnout hold všechny.. a nebo sehnat nějakou garsonku-levný podnájem +- stejně jak v pečovateláku aby to vycházelo..ale to by musela fungovat pečovatelská služba jako tady u nás.. v Březnici totiž ještě k tomu chodili nakupovat lidem z celé Březnice, uklízet lidem z celé březnice a rozváželi obědy po celé březnici- prostě když někdo potřeboval, tak s nimi měl smlouvu a oni pro něj fungovali stejně jak pro klienty v pečovatelském domě..:)Jinak @yourlady pečovatelský dům není žádná ostuda nebo tak něco.. je to prostě levnější varianta bydlení- když nebude chtít, tak se s pečovatelkama ani nesetká a prostě tam bude bydlet a bude to šumák- jednou za rok využije jejich služby a je to.. není to vůbec jako domov důchodců nebo tak..je to prostě lidský, může si kdykoliv i o půlnoci pozvat kamarádky domů atd.. takže to není, že jí posílají do nějakýho domova..je to prostě byt jako jakýkoliv jiný..
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6638
10.10.13 11:05

@Terulisekk děkuju, furt googluju a nemůžu se dopátrat, líbil se mi v ostravě, ale tam prý je smog :mrgreen: :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6971
10.10.13 11:05

@starabreca melu kraviny..:D na zdaboři… už je to nějaký pátek co jsem tam byla.. tam je veliký a to mě nevyhovuje jet nonstop a dvanáctky :D

Jinak ano, sponzorský dary atd to uspíší..stejně jako protekční lidi..což mě štve:/.. ale člověk s tím nic nenadělá, to je to nejhorší..
Jinak super, dík za typ.. po mateřský vím, kam se půjdu zkusit hlásit:D.. pečovatelák bych zpět brala, ale fakt jen od pondělka do pátka a né žádný dvanáctky:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6971
10.10.13 11:07

@suricata :D..to my ve středních čechách tu moc smogu nemáme:D ale dle televize tu máme otrávený houby :D:D nějaká radiace nebo co:D (ale každý tu na ně chodí a jí je a nikomu nikdy nic nebylo:D)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
124
10.10.13 11:07

Jinak k tematu zase :) dle meho je lepsi jak pise Terulisekk, pronajmout si maly bytecek, a je spousta terrenich sluzeb, co za lidmi dochazej…charita PS… i obed jim privezou kdyz o to klient ma zajem. A socialni izolace si myslim nehrozi, ty pecovatelky s nima travej spoustu casu a jeste jsem nenarazila na nejakou semetriku :) jsou ochotny si povidat, pomoct i s tim co neni jejich napln prace :) Tady treba existuje svaz duchodcu :) jezdej na vylety, na ruzny akce, koukni treba by bylo neco takoveho i u vas ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
124
10.10.13 11:11
I ja bych se vratila, delam v socialnich sluzbach ale s postizenim… tahle prace v DPS je trochu relax, spis teda na hlavu nez na namahu :D jee ted jsem si vzpomela jak jsem dochazela k jedne pani a vzdycky kdyz vedela ze prijdu, cekal na me zmrzlinovej pohar s broskvi :D
@Terulisekk píše:
@starabreca melu kraviny..:D na zdaboři… už je to nějaký pátek co jsem tam byla.. tam je veliký a to mě nevyhovuje jet nonstop a dvanáctky :DJinak ano, sponzorský dary atd to uspíší..stejně jako protekční lidi..což mě štve:/.. ale člověk s tím nic nenadělá, to je to nejhorší..
Jinak super, dík za typ.. po mateřský vím, kam se půjdu zkusit hlásit:D.. pečovatelák bych zpět brala, ale fakt jen od pondělka do pátka a né žádný dvanáctky:)
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová