Důvody pro a proti očkování tuberkulozy

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Mišanila
6.6.13 17:33
@Doctus píše:
@Mišanila
Jaký zánět to byl? Virový, nebo bakteriální? Jaké bylo agens (z kultivace)?

To nebylo naštěstí moje dítě, takže přesné podrobnosti nevím, pokud si dobře pamatuji nejspíš za to mohla složka spalniček.

Nicméně rodičům neoficiálně mezi 4 očima potvrzeno lékařskými kapacitami jako následek očkování. Oficiálně v papírech nepotvrzeno nic, takhle to občas v čechách a asi nejen v nich chodí.

A pak si studenti medicíny a jiní lékaři nemají myslet, že očkování žádné vedlejší nebo trvalé následky nemá :)

  • Citovat
  • Upravit
9762
6.6.13 17:33

@Háta_x
Ne všichni lékaři primární péče jsou kapacity, chraň Bůh. Ale pár se jich najde, to mi věřte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Mišanila
6.6.13 17:34
@skoromamuška píše:
Takové diskuze se vždycky zvrhnou :) Chápat se dají obě strany, já kopu za očkování TBC a chápu že maminky co neočkují vůbec nic si to musí umět zdůvodnit. Taky bych měla tu potřebu si to obhajovat(svědomí je svědomí) :mavam:

Já kopu za dobrovolné očkování a v očkování v rozumné míře, individuálně a ve vhodném věku. Což se někdy neděje a očkovací kalendář za rozumný nepovažuji…

  • Citovat
  • Upravit
9762
6.6.13 17:36

@Mišanila
Očkování je samozřejmě zásah do lidského těla, ale takové komplikace, jaké uvádíte, se téměř nevyskytují. Pokud je očkování prováděno v čase infekce, organismus je oslaben a % vzniku komplikací roste.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7576
6.6.13 17:37

Věřím, že velá část jich kapacitami skutečně není. Pak se tedy ptám, proč by někdo měl mít pokoru před lékařem? Pro mě jakýmkoli. K těm výborným mám respekt a důvěru, jejich názor mě zajímá. Ale pokoru?

@Doctus píše:
@Háta_x
Ne všichni lékaři primární péče jsou kapacity, chraň Bůh. Ale pár se jich najde, to mi věřte.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9762
6.6.13 17:40

@Háta_x
No nepůsobit dojmem „počkej, doktore, já mám pravdu“. Vidím, jak si někteří pacienti přinesou do nemocnice vytištěný nějaký dokument z internetu a potom jej tam předčítají a říkají, jaké „chyby lékař udělal“. Že ten lék je nesprávný…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7576
6.6.13 17:43

@Doctus A často mají pravdu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9762
6.6.13 17:47

@Háta_x
No zrovna v oblasti volby léků je to velmi zajímavé. Jak si tam pacient jednou stěžoval, proč nedostal „inhibitory toho ACE“, když to podle papírů tak výborně funguje. Přitom ho onemocnění ledvin nezaráželo, vždyť to s tím nemá co společného (názor pacienta).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Mišanila
6.6.13 17:47
@Doctus píše:
@Mišanila
Očkování je samozřejmě zásah do lidského těla, ale takové komplikace, jaké uvádíte, se téměř nevyskytují. Pokud je očkování prováděno v čase infekce, organismus je oslaben a % vzniku komplikací roste.

Téměř neznamená nikdy, někdo si tu smůlu holt vybere a plošné očkování odnese.
Obzvlášť pokud někteří lékaři řádně nesledují reakce po předchozích očkováních, bagatelizují možné nežádoucí důsledky, nepřiklánění důraz na vyšší nemocnost dítěte a jedou podle očkovacího kalendáře.

I kdyby za to mohla případná momentální infekce, což nikdo neví, dítě mohlo být jen tím nešťastným procentem závažných komplikací, tak je očkování svým způsobem ruská ruleta, protože nějaké důkladné zdravotní testy se před každým očkováním neprovádějí a skryté onemocnění může přinést obrovské zdravotní komplikace.

Proto je nutné pečlivě zvažovat každé očkování, zda je vůbec nutné a zda rizika nepřevažují nad benefity. Povinný očkovací kalendář a nátlak státu tomu ale moc nepomáhá.

  • Citovat
  • Upravit
9762
6.6.13 17:49

Snížením proočkovanosti se vracíme desítky let zpět.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7576
6.6.13 17:54

To těžko. Máme jinou hygienu ve všech směrech, jiné možnosti diagnostiky, léčby a další a další faktory.

@Doctus píše:
Snížením proočkovanosti se vracíme desítky let zpět.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9762
6.6.13 17:56

@Háta_x
Děláte si legraci? Jak chcete léčit nové (mikro)epidemie např. záškrtu nebo černého kašle? Momentálně jsou to jen hrstky případů a i ty často končí tragicky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20557
6.6.13 19:11
@Doctus píše:
@Háta_x
Děláte si legraci? Jak chcete léčit nové (mikro)epidemie např. záškrtu nebo černého kašle? Momentálně jsou to jen hrstky případů a i ty často končí tragicky.

Kdy byl v čechách naposledy záškrt? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15659
6.6.13 19:18

@peggy.sl před rokem 1970. Pak už byla populace proočkovaná a záškrt se přestal vyskytovat. Stále se vyskytuje ale v zemích, odkud sem proudí přistěhovalci ( Rusko a jeho bývalé státy, Asie ).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20557
6.6.13 19:33
@Jaji77 píše:
@peggy.sl před rokem 1970. Pak už byla populace proočkovaná a záškrt se přestal vyskytovat. Stále se vyskytuje ale v zemích, odkud sem proudí přistěhovalci ( Rusko a jeho bývalé státy, Asie ).

Takže ta zpráva o mikroepidemiich je opět strašení..jak jinak.. :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek