Elektronická neschopenka, doručení na ÚP

Anonymní
6.10.20 09:48

Elektronická neschopenka, doručení na ÚP

Dobré ráno,
jsem vedena na úřadu práce a mám naplánovanou operaci. Takže budu potřebovat neschopenku, kterou musím doručit na ÚP. Vůbec ale nevím, jak to teď funguje, když jsou neschopenky elektronické. Jak jí doručím? Poradí mi prosím někdo? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5307
6.10.20 09:56

No, nevím jak u elektronických ale u klasické jsem vždycky hlásila zaměstnavatele, tak podle mě nahlasis, úřad práce a měli by ji dostat. Asi bude lepší když zvedneš telefon a zeptáš se primo na pracaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6735
6.10.20 09:58

Když ti ji bude lékař vystavovat tak řekneš že seš nezaměstnaná a že to potřebuješ pro ÚP, a oni to tam napíšou místo zaměstnavatele. A zeptej se jestli jim to pošlou, pro jistotu. A pro jistotu zavolej pak i na ten ÚP jestli to dostali. Pokud budeš hrát mrtvýho brouka a někde se to zasekne tak budeš vyřazena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
6.10.20 10:04

A není to náhodou tak, že se pro zaměstnané nevystavuje klasická elektronická neschopenka, ale spešl papír pro UP? Informovala bych se přímo na UP, co chtějí, protože mi přijde nesmysl, aby se do neschopenky psal UP, protože ten se tam píše těm, kteří na UP pracují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
6.10.20 10:14

Pro ÚP se nevystavuje klasická nemocenská, která je nyní elektronická, vystavuje se nemocenská pro uchazeče o zaměstnání (tisknu formulář z počítače, ve 3 kopiích, jedna zůstává doktorovi, druhá pacientovi, třetí se do 8 dnů musí doručit na ÚP - donese či pošle pacient).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 10:20

@Nuníček Moc děkuji, takže u lékaře dostanu papír, který doručím na ÚP, jestli to dobře chápu.

• Citovat
  • Nahlásit
1116
6.10.20 10:35
@Anonymní píše:
@Nuníček Moc děkuji, takže u lékaře dostanu papír, který doručím na ÚP, jestli to dobře chápu.

Ano, zajít za praktikem, dá ti 2 papíry, jeden doneseš úřednici na ÚP, jeden si necháš pro případ kontroly, vycházky se dávají podobně jak u klasické nemocenské, taky píšu kontroly podobně jako u klasické nemocenské, o tom, že nemocenská pokračuje vždycky informuješ úřednici ÚP (někdo to opět nosí, někdo úřednici naskenuje, někomu jen stačí zavolat, že nemocenská pro uchazeče stále pokračuje, záleží na úřednici).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 10:36

@Nuníček Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie