Eliptický trenažér hubnutí

1014
7.12.19 20:12

Eliptický trenažér hubnutí

Ahoj, uvažuji o pořízení eliptického trenažéru (něco na způsob orbitreku). Jaké s ním máte zkušenost při rekuci váhy? Chci ho kvůli zlepšení kondice a shodit bych chtěla tak 5-10kg. Díky za sdílení zkušeností. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
7.12.19 20:31

Jestli tě donutí k nějaké pohybové aktivitě, tak je to samozřejmě dobře a bude mít pozitivní vliv i na formování postavy. Negativem je, že na elipticalu spálíš celkem málo kalorií, takže to není tak intenzivní cvičení. Ke cvičení je samozřejmě nutné upravit jídelníček. Diskuze o podobných trenažérech jsou i tady v těchto odkazech , tak zkus mrknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5866
8.12.19 00:19

Crosový trenažér mám, ale používala jsem ho jen v úplných začátcích hubnutí. Nebo abych byla přesná, tak při prvním pokusu o hubnutí, který nikam nevedl a nezhubla jsem ani kilo. :nevim: Jako jo, trošku se zapotíš, protáhneš, každý pohyb je dobrý…ale je to šíleně neefektivní. To by na tom člověk musel makat 2h denně, aby se něco začalo dít (a to si dřív odrovnáš kyčle, ten monotonní pohyb není to nejlepší). To je fakt lepší jít normálně běhat, tam stačí 3× týdně na půl hodiny a váha letí dolů :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
8.12.19 00:32

@vulpes k behani mam odpor. Uz jen kvuli tomu, ze dnes beha kazdy kdo ma nohy a kdyz casto ty lidi pozoruju, jak jsou zkrouceny apod. tak o nejakem prospechu asi taky nemuze moc byt rec. Ale to je jen muj nazor. Proc chci eliptical je, ze ho budi mit doma a nebudu muset resit hlidani deti. Driv jsem mela rotoped a z nej me hrozne bolela zada, tak ted premyslim o necem min zatezujicim na klouby. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5866
8.12.19 00:48

@roba18 monotonní pohyb se ti vždycky někde časem projeví… Chvilku se budeš utěšovat, jak ti to šetří klouby, až najednou zjistíš, že se skoro nehneš…

Na hlídání a nehlídání dětí jsem tu volbu nikdy nevázala, dokud bylo dětem pod ty 4 roky, tak bylo nemožné cvičit na tom, když byly vzhůru, protože je to okamžitě začalo zajímat. Když byly starší, tak už zase nebyl problém vyběhnout na tu půlhodinu sama ven.

Ale tak pokud to chceš jen pochválit, tak jasně, kup si to ;) :palec: Já ho mám jen proto, že je to už poloprofesionální řada a měli jsme ho zadarmo. Kdybych to měla platit, tak bych asi nebyla ráda, že na tom nikdo necvičil už asi 2 roky a děti z toho mají prolézačku. Nechávám ho tu jen pro útěchu, kdyby bylo venku hnusně, tak na to můžu jít místo běhu…ale v reálu jdu radši na chvilku ven i v dešti nebo mrazu.

No a hlavně mám prostě ráda viditelné výsledky a zároveň jsem nikdy neměla nadbytek času, takže pro mě je výhodnější to běhání.
Taky jsem ještě bohužel nepotkala nikoho, kdo by zhubnul a měl nějakou kondičku jen díky elipticalu doma. Proto všichni běhají :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2525
8.12.19 08:31

@roba18 tak behej spravne a neni co resit ne? Vulpes ma v tomhle pravdu, ze behani je podstatne efektivnejsi, myslim ze ti ten trenazer stejne pak akorat bude stat doma a zabirat misto a k vysneny postave ti nepomuze, o tom ze to pro telo taky neni zadna vyhra asi ani mluvit nemusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.19 08:34
@roba18 píše:
Ahoj, uvažuji o pořízení eliptického trenažéru (něco na způsob orbitreku). Jaké s ním máte zkušenost při rekuci váhy? Chci ho kvůli zlepšení kondice a shodit bych chtěla tak 5-10kg. Díky za sdílení zkušeností. :kytka:

Nezhubnes, ale kondici si zlepšíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
8.12.19 08:44

@vulpes a beh nebo plavani neni monotonni pohyb? Nechci rypat, jen se ptam. Jinak mam vyhlidnuty ten s kolem vepredu, nohy jsou o neco bliz nez u tech beznych. Prave vaham, protoze to neni investice za par tisic, ale spis v radech desitek tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
8.12.19 08:47
@Ernais píše:
@roba18 tak behej spravne a neni co resit ne? Vulpes ma v tomhle pravdu, ze behani je podstatne efektivnejsi, myslim ze ti ten trenazer stejne pak akorat bude stat doma a zabirat misto a k vysneny postave ti nepomuze, o tom ze to pro telo taky neni zadna vyhra asi ani mluvit nemusim

Abych behala spravne, tak bych si muzela vzit na cas nejakeho fyzioterapeuta nebo trenera. Mam ted silene bolesti zad/kycle, jak zvedam dite. A vubec tedy nevim jestli by beh pro me byl vhodny. Mam jednu znamou, beha ob den 10km a nezhubla ani deko. :nevim: ja tedy ani tolik hubnout nepotrebujipu, spis zpevnit a ziskat kondici. Co je tedy jeste vhodne? Docla jste mi tu do meho rozhodnuti hodili vidle :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
8.12.19 08:48
@DoktorkaZorkaHorká píše:
Nezhubnes, ale kondici si zlepšíš.

A k cemu ty pristroje tedy jsou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.19 08:59

@roba18 zlepšit kondici, posílit srdce. Pokud chceš zhubnout, úprav jídelníček. Zhubnes a nemusíš udělat ani krok. Ale s tím pohybem je to mnohem lepší, nepřijdeš o svalovou hmotu a zlepšíš si kondici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
8.12.19 09:15

@DoktorkaZorkaHorká jídelníček mám dobrý. Jen se potrebuju víc hýbat, jak začíná prcek chodit, tak i když jsme venku cca 4 hodiny denně žádná velká zátěž se nekoná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
8.12.19 09:23

A tak to já jsem zhubla. Samozřejmě jsem ale změnila stravu, ubrala jídlo, a cvičila jsem obden, když dcera spala. Zhubla jsem tehdy 8 kilo. Akorát mě to potom přestalo bavit, bylo to dost monotónní a šlapala jsem tak 45 minut. Teď uz se hodně dlouho odhodlávám zase začít, ale těžko hledám čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
8.12.19 12:02

@Mandarinka01 a jak dlouho jsi cvičila? Myslím jak dlouho trvalo než jsi těch 8kg zhubla? A bolely té klouby ze cvičení nebo měla jsi kvůli tomu, že cvičíš často na tom přístroji nějaké jiné zdravotní problémy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5866
8.12.19 14:44
@roba18 píše:
@vulpes a beh nebo plavani neni monotonni pohyb? Nechci rypat, jen se ptam. Jinak mam vyhlidnuty ten s kolem vepredu, nohy jsou o neco bliz nez u tech beznych. Prave vaham, protoze to neni investice za par tisic, ale spis v radech desitek tisic.

tak řešíme běh nebo ten trenažer? V trenažeru máš nohy přesně v jedné pozici a děláš přesně jeden pohyb, jen různou silou. Používáš přesně ty samé svalové skupiny pořád dokola.
Abys měla stále úplně stejnou délku kroku, stejný došlap, sejnou pozici kyčlí, stejnou polohu rukou (případně střídáš třeba š polohy rukou)…to se ti při běhu nestane, leda bys byla robot :nevim:

Hlavně obdivuji tvoje odhodlání, že když pořídíš stroj, tak se( na rozdíl od přirozeného pohybu) nebudeš kroutit a cvičit nesprávně. (to se musím i chechtat, když si vzpomenu, jaké strašné pozice na tom dokázal vyvinout můj muž :lol: )
Ale zatímco při nějakém přirozeném pohybu se to tělo může snažit o nějaké přirozené kompenzace špatných návyků, tak tady se ti zkombinuje s tím zlozvykem ještě „upnutí“ ve stroji a tělo si s tím neporadí už vůbec.

Ale nechci, aby to vypadalo, že ten trenažér vyloženě haním, to fakt ne. Jako doplněk dobrý. Kdyby mě to nepřestalo bavit, tak si umím představit to třeba 1× týdně zařadit do plánu. Ale víc ne. A to za to peníze a zábor místa doma zas nestojí (napsala ta, které třetinu obýváku zabírá monstrum v hodnětě 45tis, na kterém nikdo necvičil asi 2roky :mrgreen: )

Diskuzi na téma, jestli plavání, které je snad tím nejkomplexnějším a jedním z nejpřirozenějších pohybů, není náhodou monotónní, to už fakt odmítám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat