Exekuce kvuli rodině

Anonymní
23.5.21 22:03

Exekuce kvuli rodině

Ahoj všichni, jdu se svěřit a jdu si pro rady.
Vloni jsem pujcila své tetě a strejdovi 50.000,– měli nějaké větší výdaje.
Byla to pro mne rodina, takže jsem proste neváhala, a pomohla.
Platili to asi 3 měsíce, pak už zaclo splacení na mě.
Samozřejmě ze to byla nebankovka, protože v bance mi nepujcili kvůli tomu ze jsem nebyla na hpp, a nebyla dostatečně bonitni. Takže jsme sáhli po proficreditu.
Slibovali mi, ze mi peníze budou posilat každý měsíc, a ze to doplatí do roka až budou mít v praci odměny.
Nicméně, oni to přestali platit a šli po mě, pak zacla doba covidova, já byla na 60%, musela jsem platit nájem, nechtěli mi udělat odklad splátek, a posílala jsem jim aspoň něco, aby to nedošlo do exekuce.
Každopádně, jsem na to už proste neměla, splátka byla nějakých 3.500,–. V prosinci jsem přišla o praci, a v lednu už jsem měla zablokovany ucet, s exekutorem jednam v pohode. Popsala jsem celou svoji situaci, vedel ze jsem přišla o praci, byl proste dost tolerantní.
Byla jsem na UP, takže si exekutor bral část z podpory.
Ale co mě proste strašně štve, ze si s tou exekuci nedokážu najít žádnou praci, kterou bych chtěla delat.
Smeruju k administrativě, pojišťování, asistentka atd, jenže tam jsou podmínky bezdluznosti, a co je pro mě noční můra je nějaká fabrika.
Takže mám teď 3 práce na DPP, aby mi z těch vyplat aspoň něco zbylo. 😔
Strašně mě to štve, ze jsem jim pomohla a já teď budu bita na tom, ze budu s tezi hledat nějakou praci, aby mě alespoň trochu bavila.
Z těch 50k, bylo ve finále 193.
Jsem z toho nešťastná. Nikdy jsem nic nedluzila, a proste jsem se unahlila a hned sáhla po tom co přišlo pod ruku.
Samozřejmě ze to teď od nich za boha nemůžu dostat, občas mi daji 500,– protože údajně prý nemaji, ale celá rodina víme ze mají, ale nechteji to platit.
Nevím co s tím mám dělat, papir mi teď odmítli podepsat, a me děsí představa toho ze bych měla mít exekuci nějakých 5 let.
Nejsem zrovna z rodiny kde mi by mi někdo mohl tuhle částku pujcit abych neměla noční můru z exekutora. Říkala jsem, ze už mi je jedno kolik bych přeplatila, jen aby mi za zady nestal exekutor 🥺
Jak by jste to prosím řešili vy?
Nemám ani nic do zástavy aby mi někdo pujcil takovou částku 😔
Hlavně kor když dělám na dpp, už jsem zvažovala ze proste nastoupim kam to půjde, a zkusím insolvenci. Ale myslím si ze by mi ji kvůli jedné pohledávce ani neschválili, a hlavně nechci byt omezena na 10 let. 😔
Jsem mlada, je mi 24, chci řešit své bydlení, chci rodinu, ale do tohle ji proste přivézt nemohu.
Musela jsem se i přestěhovat do garsonky která je tedy od znameho a platim mu jen energie + opravdu malo nájemného. Takže díky bohu za to.. Ale stejně.. oni bydli ve 4kk, pořizují nový gauc, mají mimino, plánují další.. já se na to nemůžu koukat..

Jsem fakt nešťastná..
omlouvam se za anonym, ale kdyby náhodou..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1361
23.5.21 22:11

Půjčit peníze v rodině bez zástavy nebo sepsáním smlouvy je o hubu.
Doplatila jsi na svou naivitu.
Pokud ti nic nepodepíšou, že ti dluží, máš smůlu.
A co ostatní v rodině? Že by na tetku zatlačili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
23.5.21 22:13
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, jdu se svěřit a jdu si pro rady.
Vloni jsem pujcila své tetě a strejdovi 50.000,– měli nějaké větší výdaje.
Byla to pro mne rodina, takže jsem proste neváhala, a pomohla.
Platili to asi 3 měsíce, pak už zaclo splacení na mě.
Samozřejmě ze to byla nebankovka, protože v bance mi nepujcili kvůli tomu ze jsem nebyla na hpp, a nebyla dostatečně bonitni. Takže jsme sáhli po proficreditu.
Slibovali mi, ze mi peníze budou posilat každý měsíc, a ze to doplatí do roka až budou mít v praci odměny.
Nicméně, oni to přestali platit a šli po mě, pak zacla doba covidova, já byla na 60%, musela jsem platit nájem, nechtěli mi udělat odklad splátek, a posílala jsem jim aspoň něco, aby to nedošlo do exekuce.
Každopádně, jsem na to už proste neměla, splátka byla nějakých 3.500,–. V prosinci jsem přišla o praci, a v lednu už jsem měla zablokovany ucet, s exekutorem jednam v pohode. Popsala jsem celou svoji situaci, vedel ze jsem přišla o praci, byl proste dost tolerantní.
Byla jsem na UP, takže si exekutor bral část z podpory.
Ale co mě proste strašně štve, ze si s tou exekuci nedokážu najít žádnou praci, kterou bych chtěla delat.
Smeruju k administrativě, pojišťování, asistentka atd, jenže tam jsou podmínky bezdluznosti, a co je pro mě noční můra je nějaká fabrika.
Takže mám teď 3 práce na DPP, aby mi z těch vyplat aspoň něco zbylo. 😔
Strašně mě to štve, ze jsem jim pomohla a já teď budu bita na tom, ze budu s tezi hledat nějakou praci, aby mě alespoň trochu bavila.
Z těch 50k, bylo ve finále 193.
Jsem z toho nešťastná. Nikdy jsem nic nedluzila, a proste jsem se unahlila a hned sáhla po tom co přišlo pod ruku.
Samozřejmě ze to teď od nich za boha nemůžu dostat, občas mi daji 500,– protože údajně prý nemaji, ale celá rodina víme ze mají, ale nechteji to platit.
Nevím co s tím mám dělat, papir mi teď odmítli podepsat, a me děsí představa toho ze bych měla mít exekuci nějakých 5 let.
Nejsem zrovna z rodiny kde mi by mi někdo mohl tuhle částku pujcit abych neměla noční můru z exekutora. Říkala jsem, ze už mi je jedno kolik bych přeplatila, jen aby mi za zady nestal exekutor 🥺
Jak by jste to prosím řešili vy?
Nemám ani nic do zástavy aby mi někdo pujcil takovou částku 😔
Hlavně kor když dělám na dpp, už jsem zvažovala ze proste nastoupim kam to půjde, a zkusím insolvenci. Ale myslím si ze by mi ji kvůli jedné pohledávce ani neschválili, a hlavně nechci byt omezena na 10 let. 😔
Jsem mlada, je mi 24, chci řešit své bydlení, chci rodinu, ale do tohle ji proste přivézt nemohu.
Musela jsem se i přestěhovat do garsonky která je tedy od znameho a platim mu jen energie + opravdu malo nájemného. Takže díky bohu za to.. Ale stejně.. oni bydli ve 4kk, pořizují nový gauc, mají mimino, plánují další.. já se na to nemůžu koukat..Jsem fakt nešťastná..
omlouvam se za anonym, ale kdyby náhodou..

Co kdyby nahodou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
23.5.21 22:16

Bože to se tak špatně čte, moc držím palce ať se z toho dostaneš a příbuzným to karma oplatí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 22:18

Jsou nová pravidla exekucí. Hodně se toho změnilo. Půjčka z loňska, ani předloňska NEMŮŽE být 193 tisíc z 50 tisíc. Hodně se snížili odměny a další náklady exekutorům. Takže nám neříkáš pravdu hned v základu.
Takhle vzrůst může dluh z roku tak 2010, možná 2015 u neseriózní společnosti, případně sis půjčila víc. Víc radit ti nemá cenu když nejsi upřímná ani v základních věcech :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 22:19

@carsin

Nevím jestli tu není někdo z rodiny. Tak nechci mít další potize ze to ventiluju.

@FraDeu

Snažil se mi pomoct táta, je to jeho segra.
Samozřejmě ze jsme se chytli protože vi ze jsem udelala hroznou blbost, ale už udělal kvůli tomu dost velký halo. A oni to mají úplně u zadku. Nezajímá je to.

• Citovat
  • Nahlásit
18117
23.5.21 22:19

Jdi makat klidně do té fabriky a ihned to začni pořádně platit. Přestaň před tím utíkat v podobě DPP a aby ti něco zůstalo, to je fakt chování malého dítěte. Navíc nechápu, ty někomu půjčis peníze a ani nechceš nic podepsat? Njn holka, tvoje chyba a neznalost neomlouvá. Za chyby se plati. Ty budeš ještě dlouho, ale řekla bych, že je to pro tebe ponaučení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 22:20

Jo a být na DPP je blbost. Úroky exekuce narůstají každý den, jako fakt každý. Takže „utíkat“ tomu brigádama je velká blbost a zaplatíš ji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 22:23
@Anonymní píše:
Jsou nová pravidla exekucí. Hodně se toho změnilo. Půjčka z loňska, ani předloňska NEMŮŽE být 193 tisíc z 50 tisíc. Hodně se snížili odměny a další náklady exekutorům. Takže nám neříkáš pravdu hned v základu.
Takhle vzrůst může dluh z roku tak 2010, možná 2015 u neseriózní společnosti, případně sis půjčila víc. Víc radit ti nemá cenu když nejsi upřímná ani v základních věcech :nevim:

Prosím? Skutečně sem mám ofotit exekuční příkaz?
S tím ze pouze 57 tisíc ma nauctovano exekutor, 25 tisíc je za to, ze to prošlo soudem a zbytek jsou úroky, tzn. celková dluzna částka?
O proficreditu jsem si zjistila mnohem více až po tom co jsem zacla vnímat velký problém.
Ty jsou na hranici s lichvou. Měli jim sebrat snad i licenci od česky národní banky kvůli výši úroků.

• Citovat
  • Nahlásit
1361
23.5.21 22:24
@Anonymní píše:
@carsin

Nevím jestli tu není někdo z rodiny. Tak nechci mít další potize ze to ventiluju.

@FraDeu

Samozřejmě ze jsme se chytli protože vi ze jsem udelala hroznou blbost, ale už udělal kvůli tomu dost velký halo. A oni to mají úplně u zadku. Nezajímá je to.

Takže sis šla do nebankovky, podepsala smlouvu, vytáhla peníze z účtu a dala je na ruku tetce? Aniž by ses poradila s rodiči? Nebo někým jiným?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.21 22:24

Vykaslala bych se na hledani prace v administrative, asistentky apod a mazala do Lidlu nebo do fabriky. Vzdyt tam nemusis byt vecne. Zase to neni tak zavratna castka, ktera by se nedala splatit. Zivis jenom sebe, nemusíš na nikoho dalsiho brat ohledy, tak makej, co muzes.

Za blbost se plati no, nekdy dost krute.. A nekdo nemuze tetku chytit pod krkem a pohrozit ji, at to splaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
23.5.21 22:25

A jak to celé proběhlo? Peníze z půjčky šly rovnou na účet tety nebo Tvůj? A teta je sestra Tvojí matky/otce? Ti se na to dívají jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 22:27
@lachtanice86 píše:
Jdi makat klidně do té fabriky a ihned to začni pořádně platit. Přestaň před tím utíkat v podobě DPP a aby ti něco zůstalo, to je fakt chování malého dítěte. Navíc nechápu, ty někomu půjčis peníze a ani nechceš nic podepsat? Njn holka, tvoje chyba a neznalost neomlouvá. Za chyby se plati. Ty budeš ještě dlouho, ale řekla bych, že je to pro tebe ponaučení

Samozřejmě ze vim, ze si za to muzu sama. Před ničím neutikam proboha! Platim mu tolik kolik jsme se domluvili. Jen říkám to, ze kvůli te exekuci nemůžu skoro nikde vykonavat praci takovou jakou jsem chtěla.
Jasne ze byla chyba to, ze jsem si od nich nenechala nic podepsat, ale vždycky byli ke všem čestní a nenapadlo by mě ani ve snu, ze se tohle stane.
Vždycky jsme pri sobě drželi jako rodina. A nebyli mezi námi nikdy konflikty.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:
Prosím? Skutečně sem mám ofotit exekuční příkaz?
S tím ze pouze 57 tisíc ma nauctovano exekutor, 25 tisíc je za to, ze to prošlo soudem a zbytek jsou úroky, tzn. celková dluzna částka?
O proficreditu jsem si zjistila mnohem více až po tom co jsem zacla vnímat velký problém.
Ty jsou na hranici s lichvou. Měli jim sebrat snad i licenci od česky národní banky kvůli výši úroků.

ano vyfot a začerni všechny citlivé údaje hlavně. Protože taková částka je blbost. Ráda se budu mýlit.

• Citovat
  • Nahlásit
7573
@Anonymní píše:
@carsin

@FraDeu

Samozřejmě ze jsme se chytli protože vi ze jsem udelala hroznou blbost, ale už udělal kvůli tomu dost velký halo. A oni to mají úplně u zadku. Nezajímá je to.

jak se Ti snažil pomoct táta? Co konkrétně udělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat