Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
Nechat volně uschnout na vzduchu. Respektive ne že půjdeš spát s mokrou hlavou. Osobne si vlasy fenuju…
Vlasy nefénuju, chodím spát s mokrou hlavou a vlasy mám pěkný, nemastí se mi. Fénování mi nevyhovuje. Ale každý si musí najít, co mu sedne.
Fenovat. Volne schnou hustsi vlasy dlouho a neni to dobre. Ale nefenovat horkym, spis vlaznym ci studenejsim vzduchem.
Jednou za čas je potřeba vlasy vyfénovat a vyčesávat při tom kartáčem. To uzavře a vyhladí vlas. Běžně je lepší nechat vlasy volně uschnout. S těma lupama a kvasinkama je to blbost. Mám hodně hustý vlasy a za půl hodiny mi na volným vzduchu uschnou. Za tu dobu se hlava opravdu nezapaří. Co by pak bylo v létě, kdy se člověk potí nonstop a nejvíc právě pod vlasy…
Já nefenuju, mám od te doby vlasy milionkrát lepší, ale meju si hlavu ráno a usycha mi to přirozeně, nemá se chodit spát s mokrou hlavou, to jak na tom pak lezis, tak se pokožka zaparuje. Můžeš zkusit prosusit jen vlasy u hlavy a délky nechat volne doschnout, tím zabráníš tomu masteniod hlavy a zároveň to nebude tak elektrizovat.
@Janli píše:
Jednou za čas je potřeba vlasy vyfénovat a vyčesávat při tom kartáčem. To uzavře a vyhladí vlas. Běžně je lepší nechat vlasy volně uschnout. S těma lupama a kvasinkama je to blbost. Mám hodně hustý vlasy a za půl hodiny mi na volným vzduchu uschnou. Za tu dobu se hlava opravdu nezapaří. Co by pak bylo v létě, kdy se člověk potí nonstop a nejvíc právě pod vlasy…
Mně volně schnou minimálně 2 hodiny (úplně do sucha).
@Janli mě třeba vlasy za půl hodiny určitě neuschnou
tak 2-3 hodiny minimálně a když sem šla spát s mokrou hlavou, tak ještě ráno sem je měla vlhké ![]()
Já fénuju. Né teda pokaždé, ale několikrát do týdne jo. Mám dlouhé vlasy a vadí mi, že schnou hrozně dlouho pak. ![]()
@Janli Ty hodně hustý vlasy který schnou půl hodiny bych chtěla vidět
mám vlasy hustý a délku kousek pod ramena a usychají několik hodin a to i když je teplo
Jinak pro zakladatelku já si vlasy musím vyfoukat, protože pokud to neudělám tak se mi pokožka zapaří a svědí.
Fenovat, správným směrem, kvalitním kartáčem a ne horkým vzduchem
Mam vlasy ridsi a bez fenovani mi lezi priplacle u hlavy. Takze me je jedno, co je lepsi, ja bez fenovani ani ranu.
Necham proschnout a pak jen na chvilku dofenuju.
Prijde mi to jako zlata stredni cesta.
Ahoj otázka zní jasně - fénovat nebo ne? Fénování a teplý vzduch prý ničí vlasy, ale nechat volně uschnout škodí pokožce (lupy, kvasinky atd.). Co je tedy správně? Není tady nějaká kadeřnice která by o tom věděla víc a měla k tomu víc informací? Vyfénované vlasy mám vysušené a elektrizuji, volně uschnute mám za pár hodin mastné.