Fobie z dětského hřiště

Anonymní
4.5.17 20:14

Fobie z dětského hřiště

Zdravím, omlouvám se že anonym, ale celkem se za to stydím, nevím jestli je to normální :/..Můj syn 13.měsíců začal chodit a tak jsem s ním párkrát byla na hřišti, protože miluje děti, ale já mám z toho úplně fobii, že bude brát dětem hračky / ikdyž vím, že je to normální/ já bych to třeba neřešila, ale prostě některý matky to hrozně řeší, nevím jak se budu chovat v situacích, když nějaký dítě ho třeba uhodí apod. mám z toho hrůzu :( a taky co když si s ním nikdo nebude chtít hrát..vím asi to moc hrotím, ale je mi z toho divně

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

915
4.5.17 20:20
@Anonymní píše:
Zdravím, omlouvám se že anonym, ale celkem se za to stydím, nevím jestli je to normální :/..Můj syn 13.měsíců začal chodit a tak jsem s ním párkrát byla na hřišti, protože miluje děti, ale já mám z toho úplně fobii, že bude brát dětem hračky / ikdyž vím, že je to normální/ já bych to třeba neřešila, ale prostě některý matky to hrozně řeší, nevím jak se budu chovat v situacích, když nějaký dítě ho třeba uhodí apod. mám z toho hrůzu :( a taky co když si s ním nikdo nebude chtít hrát..vím asi to moc hrotím, ale je mi z toho divně

Ale jdi ty, je jeste malinkej, takze stejne budes muset chodit skoro porad za nim, takze ho budes mit pod kontrolou. A na pisku bude v pohode, bude si hrat s babovkama. Nikdo ho urcite neuhodi, proc taky? Maximalne mu ostatni decka nepujci babovky, pokud jim je bude brat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
4.5.17 20:20

No, přiznám se, že tohle jsem neřešila :) Zkušenost s mojí dcerou… na hřišti ji zajímaly houpačky, skluzavka, kolotoč a vše ostatní, děti to do nějakou 2 let rozhodně nebyly. Hračky… u nás děti hračky ani snad na hřiště nenosí, kromě pár bábovek a kyblíku na písek, což mu můžeš vzít taky a když si od někoho půjčí, tak se normálně zeptáš a na chvíli půjčíte. To je u nás taky normální, že si to půjčujou a je to. No a dceři je 2,5 let, na hřiště chodíme víc než rok a ještě ji tam teda nikdo nebouchnul, ani nikde jinde. Jsi tam přece celou dobu u dítěte. Na písku sedím taky u ní, malý děti tam mají taky rodiče, prostě tohle zatím neznám. Tvoje obavy nejsou na místě, máš ještě malý dítě, počkej, až mu budou 3 roky, to teprve budeš řešit asi tyhle starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 20:22

Ahoj, tak vyzkoušej a uvidíš. Budeš ty situace řešít když nastanou. Není to nic hrozného a když bude nejhůř prostě odejdete a bude to. Hlavně musíš malého hlídat jako oko v hlavě. Houpačky, starší dětí, ať nestrčí nic do pusy atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
4.5.17 20:27

Já mám fóbii z kouřících matek na hřišti :roll:

zkus vyrazit, když je tam méně lidí (jestli se to tedy podaří) a postupně to okouknout a uvidíš, jak to bude

my taky teprv začínáme, zatím máme za sebou houpačky a snad se prcek i brzo rozchodí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 20:34
@Elishka1 píše:
Já mám fóbii z kouřících matek na hřišti :roll:

zkus vyrazit, když je tam méně lidí (jestli se to tedy podaří) a postupně to okouknout a uvidíš, jak to bude

my taky teprv začínáme, zatím máme za sebou houpačky a snad se prcek i brzo rozchodí :)

No u nás je všude na cedulce, že je na hříšti kouření zakázano. Tak jím normalně, když budou kouřít u tebe řekní, že se na hříšti nekouří…Já jsem pár krat viděla těhotnou s cigaretou :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14339
4.5.17 20:35

Mi chodime od 11 mesicu, ze si mezi sebou pujcujou babovky nebo odrazedla je normalni, nekdo se zepta nekdo rovnou jde, ale ze by nekdo delal scenu zato ze neci dite si vzalo lopaticku druheho ditete sem nezazila :nevim: ono vetsinou jsou ty deti na mensi opatrny, malej si od roka behal hrat s tema vetsima, vubec jim nestacil, ale mel z toho srandu, a deti ho nijak neodstrkovali, casem sme uz vedeli kdo je kdo, ktera holcicka si s nim pude delat babovky, ktera mu puci povozit kocarek, kdo si s nim pude zakopat micem atd :) bat se nemusis, ono stejne s takle malym si nemuzes sednout na lavicku a nechat ho at se postara sam a jak deti vidi ze ma mamu za zadkem tak si nedovoli :) doporucuju chodit dopoledne, nez vyleti starsi deti ze skol a skolek, to na hristich bejva jenom par tech nejmensich deti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
4.5.17 20:39

@anďeliczek takové cedulky nemáme,
většinou je to ale v poho, ale občas je den, kdy si říkám, že jsem snad jediný rodič nekuřák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14339
4.5.17 20:41

@Elishka1 u nas teda cedulky nemame taky, ale kdyz uz nekdo kouri tak si de sednout na lavicku opodal, kdyby si zapalil vedle piskoviste nebo klouzacky tak ho asi vsichni skupinove pozenou :) kdyz sedi opodal tak uz je mi to jedno, to je asi jako kdyz de nejakej kurak kolem hriste :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
4.5.17 21:07
@Elishka1 píše:
@anďeliczek takové cedulky nemáme,
většinou je to ale v poho, ale občas je den, kdy si říkám, že jsem snad jediný rodič nekuřák

asi žiju někde jinde, já kuřáka na hřišti naopak už dlouho neviděla:-)) a to tu bývá lidí mraky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
4.5.17 21:31

Kouřící matky přímo na hřišti se u nás taky nevyskytují
jediné z čeho mám fobii, tak jsou už o dost starší děcka, hlavně kluci třeba 5ti leťáci, co jsou hodně divocí - to chce fakt hlídat, aby do ní třeba omylem nevrazili
ale jinak potkávám celkem hodné děti a celkem normální maminky

hodně časté bývají uječené děti, co dostanou ultrazáchvat pokud jim někdo něco bere, ikdyž to zrovna upustili a je to erár na hřišti, ale to mě zase hřeje vědomí, že naše malá to nedělá a je pohodová :mrgreen: :mrgreen: a jsem pyšná až na půdu :mrgreen:

taky se mi stalo, že trochu starší děcka malé zdrhly a nechtěli si s ní hrát, halt už byly starší a malá čučela jak puk a slzy na krajíčku, ale tak to se nedá nic dělat…to je život, nemůže nikoho nutit, aby se s ní kamarádil, když nechce…ale tak jí to vysvětlím a jede se dál…

ale fakt je to většinou úplně OK, takže no stres

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 21:34
@hofka píše:
asi žiju někde jinde, já kuřáka na hřišti naopak už dlouho neviděla:-)) a to tu bývá lidí mraky

No my právě chodíme na hřiště za plotem, a tam jsou ty cedule, že se nesmí kouřít tak si to zatím nikdo nedovolil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
4.5.17 21:44

Neřeš a žij! :mrgreen: :lol: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
4.5.17 22:16

Budes to muset resit a proste v klidu, take to nemam rada. Nejhorsi je pro me, kdyz je ublizovano memu a druhe deti nikdo nepacifikuje, ale vzdy jsme vse vyresili. Mlatit si dite proste nenechas, sveho taky uhlidas a budes ho to ucit, ze si muze pujcit, kdyz se zeptate a podekujete a diteti neco zbyde a stejne naopak, pujcim ale moje dite musi taky neco mit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
4.5.17 22:27

Ahoj, tak ty se bojíš, abys uměla správně zareagovat, když jsi nikdy předtím nic takového neřešila. Prostě se vykasli na to, co by si mohly myslet ostatní, to ignoruj a soustred se prostě na to, aby si to tam dítko užilo. Samo, ze bude brát hračky, třeba na někoho nasype písek nebo ho bouchne lopatkou. No tak se omluvis za něj a hotovo. I on se tím rychle naučí pravidla na hřišti. A ostatních maminek se neboj, ani jejich dítka nejsou svatousci, co nikdy nikomu nic neudělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama