Přecitlivělé 2 leté dítě

1.5.17 21:28

Precitlivelé 2 leté dítě

Pěkný večer, prosím radu, mám 2 leteho chlapečka, je moc šikovny, čilý, bystrý, je to můj smisek ale, co se týče cizích lidí je to boj, když jdeme po městě a potkám zmemeho který na něj promluví, začne brečet, strašně se stydí, spustí pláč a musíme ihned odejít, co se týče dětí spíš před mini utíká, a děsně se na ně šklebí tedy jen na ty které se mu nelíbí :-D teď na čarodějnice jsme museli být doma nesnesl byť z dálky hlasitou hudbu a pouťě se vyděsil a s brekem mě táhl pryč. Je to ještě normální a mohu to pricitat věku? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

915
1.5.17 21:34
@Pinguina píše:
Pěkný večer, prosím radu, mám 2 leteho chlapečka, je moc šikovny, čilý, bystrý, je to můj smisek ale, co se týče cizích lidí je to boj, když jdeme po městě a potkám zmemeho který na něj promluví, začne brečet, strašně se stydí, spustí pláč a musíme ihned odejít, co se týče dětí spíš před mini utíká, a děsně se na ně šklebí tedy jen na ty které se mu nelíbí :-D teď na čarodějnice jsme museli být doma nesnesl byť z dálky hlasitou hudbu a pouťě se vyděsil a s brekem mě táhl pryč. Je to ještě normální a mohu to pricitat věku? Děkuji

Malej byl to same. Na navsteve brekot a hned domu.. Trvalo dlouho nez si zvyknul chodit k moji kamaradce na navstevu. Akce u nas byly tabu, taky mu vadila hlasita hudba a moc lidi.. Resila jsem to i s doktorkou, poradila at ho zvykam postupne a nelamu to pres koleno. Ted jsou mu ctyri a je v pohode. Je sice stydlin porad, ale uz je to mnohem lepsi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14479
1.5.17 21:43

Malej je uplnej opak, jak vidi nekoho znamiho tak, maminka prestava existovat :D zvykali sme ho od narozeni, pouceli sme ho chovat kamaradum, kolegum, aby si zvykal a nebyl zavyslej porad mamince za zadkem :D ale dej tomu cas, je stydlivejsi, ale celej zivot se te za ruku drzet nebude ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
1.5.17 22:11

U obou dcer v tomto veku uplne stejne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 22:21

No jo, kdyz z nich delate mamanky a chudacky od narozeni… kdyby chudinek nebyl hned litovanej pokazdy, co jsi nekde na navsteve a on zacne knourat, tak by to nedelal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
1.5.17 22:46

Moje dcera se bála lidí, když byla menší, tak rok, rok a půl. Ne že by nějak brečela, ale měla odstup. Že by měla přímo strach z lidí, jak popisuješ, to ne. Teď je jí 2,5 roku a bojí se třeba ohňostroje, ale myslím si, že to je normální u většiny dětí, i ta hudba, jak říkáš, není asi nic divného. Podle mě je to o dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2444
1.5.17 22:59

@AndelaCerna Ty s nimi na návštěvu chodíš a víš, že chlapečka všichni litujou? :roll:
@Pinguina Asi bych synka zkoušela zvykat postupně. Aby třeba kamarádka přišla nejdříve k vám domů a pak vy k nim. Můj starší syn byl taky citlivější povaha, časem z toho vyrostl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
1.5.17 23:21

Jéžiš to jsou zase kecy jak zvykat od mala :roll: prostě to je dítětem a jeho povahou. To se nedá naucit. Mam doma podobný pripad, vyroste z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
2.5.17 07:08

Myslim si, ze je to normalni, ale taky si myslim, ze by to clovek sice mel chapat, ale na stranu druhou by nemel kvuli tomu zit v izolaci. Moje nejstarsi dite bylo to same, ale chodili jsme mezi lidi, chodili jsme na navstevy, na ruzne akce i na hriste. Od roka a pul chodilo do soukrome skolky a postupne si na kolektiv zvykalo. Dneska je diteti 5 let, stydet se uz neumi, kolektiv naopak vyhledava a ma vudci sklony. Kdyz si dnes prohlizim fotky z navstev, na kterych breci, mam pocit, jako kdyby nam to dite vymenili. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
6.5.17 20:36

@Pinguina Syn taky nemá rád hlasité věci, takže nějaký maškarní nebo akce, kde někdo mluví do mikrofonu jsou pro něj utrpení. Nakrabuje a říká pa pa, jako že chce jít pryč. Jinak cizí návštěvy jsou v pohodě, jen ty hlasité věci prostě nemusí. Taky věřím, že se to v budoucnu otočí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama