Gelové nebo akrylové nehty?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1
11.2.15 01:15

Ahojte, akrylové nehty dělám již dvacet let a kdysi mi obchodní zástupkině americké firmy distribující akryl i gel vysvětlila na školení rozdíl(který se mi v průběhu praxe potvrdil),tak doslovně řekla:,,gelové nehty jsou na suché a křehké lámavé nehty, akryl na měkké a vlhké nehty. Podle pevnosti- gelové, akrylové a do extrémních podmínek akrylikové, ale ty umí málokdo udělat.´´ Dnes už akryl má vlastnosti akryliku a samozřejmě záleží na kvalitě čili výrobci, kterých jsou jako u gelu mraky. Taky jsem zkusila za svou praxi gel i akrygel, ale nic mým zákaznicím tak dokonale nedrželo. A ještě mám takovou teorii: nehet má strukturu podobnou cibuli (vrstvy) a když (jak to učí na kurzech nehtařek) odbrousím většinu vrstev, které brání odpařování tělních tekutin (voda, tuk, soli, atd.),tak to podle zákonů lepení čehokoliv na cokoliv (zdrsnění a odmaštění!!!) nemůže držet. A ještě jedna teorie, české přísloví:,,Kdo neumí-učí´´ a naučit se dělat akryl vyžaduje výtvarné schopnosti a i tak to chce nějakou dobu praxe a scítění s materiálem a pak můžete s akrylem kouzlit i 3D. Já proti vietnamcům nic nemám, protože jsem viděla jejich práce. Přišli ke mně zákaznice s hezkými nehty(vadilo jim jen že se s nimi nedorozumí),ale také s úplnými paskvily, které dokáží udělat i v českých salónech. U mně má každá zákaznice svůj pilník, to je luxus na úkor objednávek, ale já se snažím vyhovět i objednávkám typu:,,dobrý den potřebuji nehty dnes´´ a paradoxně díky vietnamcům se už tolik nehoním a mám víc volného času. Takže bych dala i návod pro slečnu, která neví jestli akryl nebo gel. Pokud nemáte výtvarné schopnosti a trpělivost, ale víte o perfektním gelu(nevím značku ani cenu)tak dělejte gel a pokud chcete dobrý materiál za dobrou cenu a cítíte se na akryl tak jděte do akrylu a přeju hodně spokojených zákaznic. M. Drápalová :mavam: :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1
10.8.15 15:25

No držet by to chvili melo ale musis nehet pod tim zbrousit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1
30.1.18 18:23

Akrylovky

Ahoj holky… chtela bych se zeptat, cim pak lakovat akrylovky? Staci klasicke laky a pak pretrit bezbarvym aby byly leske nebo jsou nejake specialni? Je mozne lakovat gellakem? Musi se gellak zapekat?? Dekuji za radu :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
555
30.1.18 19:28

@NikyH já mám nehty acrylové a na ně klidně použiju jak gel, tak gellak :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová