Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Svistice píše:
Pokud mají žádanku na genetickou konzultaci, tak tam bude nějaká zdravotní indikace a to by pak mělo být na pojišťovnu sakumprásk.
Já jsem to pochopila jako @Adelka951 tzn, že @Bunnies má žádanku na standardní genetické vyšetření, které se skládá z UTZ ve 12.tt a k tomu patří i doběr krve asi týden před samotným ultrazvukem. Není to žádná speciální konzultace dle zdravotní indikace. Za to se platí 1.100 Kč a některé pojišťovny to zpětně proplácí.
Absolvovala jsem to samé ![]()
Mám žádanku na genetické vyšetření od své gynekoložky právě kvůli mé nemoci a lékům, které musím užívat.
@Bunnies píše:
Ještě se zeptám, zda není vyšetření až v 12tt nějak moc pozdě? Mám za sebou tři potraty. Poslední docela neobvyklý. Pak se mi rozjela nemoc, která způsobuje malformace plodů a docela dost dalších problémů…
Běžný genetický screening se dělá opravdu až v tom 12.týdnu. Ale podle tvého popisu by tě měl podle mě gynekolog poslat na nějaká doplňková genetická vyšetření. Každopádně bych se ho zeptala…
@Bunnies píše:
Mám žádanku na genetické vyšetření od své gynekoložky právě kvůli mé nemoci a lékům, které musím užívat.
Nebudeš platit nic (regulační poplatek nepočítám). Jinak půjdeš na krev a pak v tom dvanáctém týdnu tě čeká nejprve genetická konzultace a pak ultrazvuk, pokud by byl nějaký problém, vracíš se pak zpátky k té doktorce na genetiku a proberete, co dál.
Držím palce, ať je vše OK ![]()
Jinak pak tě tam čeká ještě UTZ ve 20tt a i tripltesty v 16tt. Oni to tam opět dávají dohromady s tím UTZ, takže je lepší na ty triply jít, aby výsledky byly kompletní.
@Bethuska píše:
Běžný genetický screening se dělá opravdu až v tom 12.týdnu. Ale podle tvého popisu by tě měl podle mě gynekolog poslat na nějaká doplňková genetická vyšetření. Každopádně bych se ho zeptala…
To všechno zajistí v tom gennetu, pokud bude potřeba, to je velké centrum zabývající se reprodukcí obecně.
@Bunnies ahoj, do gennetu jsem chodila a odnesla jsem si od nich miminko
, predali me uz k memu dr,,,co se screeningu tyka, pokud mas zadanku od dr, tak nebudes platit vubec nic, muze pri tom byt manzel a dodatecne pokud budes chtit u sester fotecku, tak za vytisknuti 150,– a za 60,– poslani na e-mail
Děkuji za odpovědi. Radši jsem se zeptala než bych se dostala do nepříjemné situace, že mám zaplatit x tisíc.
@1985bara Gratuluju…Mám taky endometriózu a štítnou žlázu nemocnou.
@Bunnies nemas vubec zac,,jen bych ti prala aby ses dostala k dr nozickovi a ne k johanovy, ta nepatri zrovna k tem prijemnejsim,,,ty nemoci jsou hrozny, ale nastesti si s nimi umi doktori poradit a pomoci ![]()