Hubnutí (cílené) při kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendulák
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 30.09.11 15:56
Hubnutí (cílené) při kojení?

Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenost jestli při kojení jde cíleně hubnout? Všude jsem se dočetla víceméně jen to, že při hubnutí ze sebe tělo vylučuje škodlivé látky a při kojení je tedy vyloučí tím pro něj nejsnažším způsobem, tedy do mlíčka :-(. A já bych tedy kojení ani malou rozhodně nijak ohrozit nechtěla, ale přeci jen už mám docela dost velkou nadváhu. A zrovna včera jsem si stoupla na váhu a tam +3kg 8-o. Tedy u mě rozhodně neplatí to že se při kojení hubne :-(. A přitom nemám pocit že bych jedla nějak moc, tak nějak normálně… Spíš občas mám docela chutě na sladký :oops:. I když poslední dobou to není takové jako dřív.
Nenašel by se někdo kdo by se nou kdyžtak šel aspoň do nějaké zdravé stravy a víc pohybu? A vzájemě se podpořit? http://fora.babinet.cz/…s/vissla.gif :wink:

Reklama

Najdete v encyklopedii: Hubnutí při kojení

Reklama

Reakce:

Lenka512
Echt Kelišová 7549 příspěvků 30.09.11 16:10

Určitě to jde !!
Jen si nesmíš vsugerovávat myšlenku, že kojením spálíš hodně kalorií, tudíž můžeš sladké !!…to jsem si myslela já…a jak jsem dopadla…rok po porodu a stále 11kg nahoře…

říkáš, že jíš normálně…co to je ?? pro někoho 6 knedlíků k oběd a pro někoho plátek masa se salátem… :wink:

Jeden čas (při kojení) se mi ale dařilo hubnout. Nesmíš jíst velké porce, jíst zeleninu, ovoce…vynechat sladké :-P a hlavně pohyb…
hodně mi pomáhalo, že jsem každý den 2× denně 2 hodiny chodila s kočárkem…a ty kila jdou opravdu dolů…

při kojení nesmíš držet drastické diety - třeba celý den nejíst - ale přiměřená a zdravá strava a pohyb hodně pomůže…

to jsou rady co ?? dobře se to radí, ale blbě dodržuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

teď už kojím jen ráno, takže už jím všechno , jen omezuji večer alkohol a rozhodla jsem se, že budu hubnout - začla jsem chodit do Expresky a opravdu omezuju jídlo, nasazuji zeleninu a chodím denně s kočárem ven.....a začíná to pomalu jít dolů…

tak držím palec :kytka:

Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 30.09.11 16:27

Ahoj, tak já bych do toho šla, ale opatrně, spíš ten pohyb. Jsem tři týdny po porodu a zhubla jsem 13 kilo (porodem 8 a teď ještě 5), ale šlo to nějak samo a teď se bojím, jestli nepřijdu o mlíčko, tak piju a piju no a taky jsem začala víc jíst, tak abych nepřibrala to, co se samo tak krásně ztratilo …

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 30.09.11 16:41

no ja teda sem mohla delat co sem chtela pri kojeni a ani kilo dolu (pohybu sem mela az az, sladky nejedla ani velky porce ani nic)…kojila jsem malou do pul roku..a pak behem dvou mesicu aniz bych delala cokoliv jinyho nebo specialniho me zmizlo 8 kg co se me porad drzelo. tak nevim nevim :nevim:

lara74
Kecalka 117 příspěvků 30.09.11 19:47

Ahoj, tohle jsem po porodu hodně řešila, hledala informace. Je důležité hubnout zvolna. Je nutné držet min. příjem kJ na 7000. U diety nekojící ženy by měl být denní energetický příjem zhruba 5000 kJ. Kojící matka musí přidat 2000 kJ. Na konci šestinedělí jsem měla 14kg navíc a po 6 měsících jsem byla na své původní váze. Obden jsem ale doma běhala 30 min. na orbitreku. Aerobní zátěž dětem nevadila. Mléko jim chutnalo i po cvičení. Držím palce! Jde to, ale je to o disciplíně :wink:

Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 05.10.11 09:58
Vendulák píše:
Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenost jestli při kojení jde cíleně hubnout? Všude jsem se dočetla víceméně jen to, že při hubnutí ze sebe tělo vylučuje škodlivé látky a při kojení je tedy vyloučí tím pro něj nejsnažším způsobem, tedy do mlíčka :-(. A já bych tedy kojení ani malou rozhodně nijak ohrozit nechtěla, ale přeci jen už mám docela dost velkou nadváhu. A zrovna včera jsem si stoupla na váhu a tam +3kg 8-o. Tedy u mě rozhodně neplatí to že se při kojení hubne :-(. A přitom nemám pocit že bych jedla nějak moc, tak nějak normálně… Spíš občas mám docela chutě na sladký :oops:. I když poslední dobou to není takové jako dřív.
Nenašel by se někdo kdo by se nou kdyžtak šel aspoň do nějaké zdravé stravy a víc pohybu? A vzájemě se podpořit? http://fora.babinet.cz/…s/vissla.gif :wink:

Ahoj, tak jak ti to jde? já jsem byla v pondělí na 1,5hod procházce a dneska se chystám zase. Mlíčko se mi vrátilo, ale nebudu to pokoušet omezováním jídla, holt musím vyběhat. Jinak nic nového :think:

Vendulák
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 05.10.11 14:55

Ahoj, já chodím teď každý den tak na hodinovou a půl procházku :wink:. A snažím se i to jídlo nějak zlepšit. Ani né tak omezit, jako jíst zdravěji a trošinku míň, ale zase častějš :-). Ale na váhu jsem ještě nestoupla :-). Taky jsou to asi jen 4 dny co se s tím jídlem fakt snažím :-).
Akorát dnes asi procházku vynecháme, protože mě dooost bolí v krku, tak to nechci pokoušet, bojím se o malou, abych jí pak ještě nenakazila. Navíc je dnes po očkování a je taková nějaká umňoukaná a spavá. Tak snad se ale k procházce zase zítra vrátím.
Přemýšlela jsem že bych zkusila i zumbu, ale na to asi zatím odvahu nemám :oops:.

kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 05.10.11 15:01

Já bych se taky přidala :lol: Ne že bych chtěla hubnout nějak drasticky moc, ale tak 4kila bych dala dolů ráda…

Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 05.10.11 19:06

Ahoj, no vítej :mavam:
Tak já dala procházku lážo plážo s kočárkem a se psem a pak cvíčo hodinu, naštěstí mimino spalo :dance:
Já mám teda jakž takž režim od pondělka, protože o víkendu byla návštěva a grilovačka, no známe to … naštěstí spoustu věcí nemůžu, tak mě to ani moc neláká …
Každý den teda po obědě piju plnotučné mléko s několika lžícema Nesquiku, ale bez toho už bych umřela na zdravou stravu, fuj … :mrgreen:

kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 05.10.11 19:55

No jo, já dost hřeším na stravě, ani ne že bych se přežírala, ale sladký mi teda chutná :lol: Dneska teda chtě nechtě byl i výdej energie - byla jsem s malým na kontrole u pediatra a to je do moooc pěkného kopce. A chodím pěšky, protože je to nejrychlejší, jinak je tam hrozně blbý spojení :lol: Tak aspoň něco..

Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 06.10.11 11:05

Mně chutná sladký a tučný :zed: a vždycky musím mít sladkou tečku po obědě, no jo no …
Ale proti těm hrůzám, co jsem jedla před těhu i během těhu :oops: se teď fakt fakt držím, kvůli prdům i kvůli tomu, že si nemůžu sama nakupovat a manželovi se stydím říct o dobroty :lol:

a vy už, ženy, máte větší miminka, stíháte mít čas i na sebe? můj chlapeček zatím dost spí, takže když chci, tak se toho stihnout dá hodně, ale bojím se později …

kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 06.10.11 16:49

Jak se to vezme, ale docela to jde. Když byl maličkej, tak víc spal, tak bylo času o něco víc, ale zase já neměla moc energie něco podnikat, protože v noci ho trápilo bříško. Ale zase teď si už docela vyhraje i sám, tak to jde taky.

Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 07.10.11 13:13

Tak super, já tušila, že to nebude tak příšerné,jak hodně ženských říká :palec:

Dneska se zase chystám na super dlouhou procházku rychlou chůzí …hned jak kojnu :dance:

kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 07.10.11 15:15

Ale jo, asi pokud nemáš vyloženě extra řvoucí dítě, tak si myslím, že to jde :lol: Jj, procházky, dokud byl takhle malinký, byly super :lol: Svižně a v tempu, a docela dlouho. Tohle je teď trochu horší, protože už moc nechce být v kočárku, leze a strašně by všechno zkoumal. Ale taky jsme teď byli venku, i když počasí nic moc :-?

Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 07.10.11 22:32

Aha, tak rychle vycvičit, ať si pak můžem lebedit, že jo :-P
No já jsem to dneska asi přehnala, bolí mě jizva po císaři jako čert, tak si dám zítra oraz … a taky jsem se večer nacpala, fuj :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Celý život jsem byl ošklivý, říká nejvíc sexy muž roku Blake Shelton

Country zpěvák Blake Shelton (41) se zařadil k hvězdám jako Brad Pitt,... číst dále >

Koupelna bez teplé vody a všude zima. Mise pomohla tátovi s malým synem

Svého drogového období Julián (29) lituje. Jenže nezůstalo bez následků, ze... číst dále >

Reklama