Hubnutí, vůle vydržet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kimme
Kecalka 267 příspěvků 13.10.14 10:56
hubnutí, vůle vydržet

Ahoj holky… Říjnový test opět ukázal negativní a tak jsem se rozhodla něco schodit… Abych si trošku pozvedla sebevědomí… Už jsem se o to několikrát pokusila s výsledkem třeba 10 kilo… Ale potom už jsem neměla vůli pokračovat… Pojďte do toho se mnou…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 13.10.14 10:58

Ahoj, jak jsi to udelala, tech 10 kilo? (potrebovala bych odstanit pneumatiku :oops: :) )
Nejake cviceni nestiham, litam kolem rodiny, sanci vidim jenom ve zmene jidelnicku.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 13.10.14 10:59

@Kimme čeká mi 10 kg, takže začnu makat.. mám po 6ti nedělí, třeba se sebou něco udělat :mrgreen:

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 13.10.14 11:07

@nakukovatelka abych pravdu řekla… Denně jsem jedla jen rýži se špenátem, a cvičila s kamarádkou denně par dřepu (10_20) a tak.. Ale to me popravdě začalo ubijet a ejhle z JoJo efektu mám nahoře 18kilo takže holky začnem makat. :D

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 13.10.14 11:11

@Kimme jéžiši, takze mam tomu rozumět tak, ze když prestanu zrat, tak se mi to pak vrati?
Ja tohle nikdy nemusela resit, ale vek (je mi 43) asi zacina delat svoje, asi uz mam horsi spalovani a zacina se mi to kolem brich pekne ukládat :roll:

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 13.10.14 11:18

Myším ze ano vrátí, a este s pořádnou porci navíc, takže jsem na to šla asi špatně… ;) takže hledám vzkušenosti

Peczka
Nováček 13.10.14 11:27

Tak to jsem na tom stejně :) Těhotenství pořád v nedohlednu a taky jsem se rozhodla se sebou něco udělat.
V roce 2012 jsme shodila 8kg, jenže minulý rok na podzim jsme se přestala ovládat a kila jsou zpět :roll:

Jinak já cvičila doma a jedla jsem pořád to samé jen v menších porcích. Můj problém je totiž přejídání se a nevím, kdy mám dost :D

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 13.10.14 11:37

Holky, tak já jsem začala v pátek, koupila jsem si knížku Domácí krabičková dieta a přestože nemusím zeleninová a taková ta zdravě vypadající jídla, tak už podle ní jedu 4.den a dokonce mi to jídlo opravdu chutná. Vařím pro celou rodinu, jenom manželovi dávám 2× takovou porci :-)Potřebuju shodit aspoň 25 kg

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 13.10.14 11:37

@Peczka tak to koukam ze jsi stejný případ… Přejídání se je můj nepřítel… Ale když je to tak dobré, je škoda to nesnist :D

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 13.10.14 11:39

@Teruna000 také jsem o tom přemýšlela ale já jsem na to hroznej lajdak az se stydim :oops:

Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 13.10.14 11:40

@Kimme z toho co jsi tu napsala (ryze+spenat JENOM + trochu cviceni), ano, delas to blbe. Telo vyhladovis, zhubne ale jak zacnes jist normalne tak se honem nabali zpet pro pripad dalsiho takovyho hladoveni. Hubnuti musi byt o zmene v hlave, ne o tom ze se rozhodnes jeden mesic na sobe makat… Napr co se tyce nakupovani, nekupovat domu chipsy, bonbony a tak, zkusit najit recepty na ryzove / zeleninove apod pokrmy ktere nebudes jist z donuceni ale protoze ti chutnaj…Zapojit pohyb, najit si aktivitu co te bavi a mas na ni cas a to delat protoze chces, ne protoze ze je cas a musis

Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 13.10.14 11:41
@Kimme píše:
@nakukovatelka abych pravdu řekla… Denně jsem jedla jen rýži se špenátem, a cvičila s kamarádkou denně par dřepu (10_20) a tak.. Ale to me popravdě začalo ubijet a ejhle z JoJo efektu mám nahoře 18kilo takže holky začnem makat. :D

Velká chyba. Drastické omezení jídelníčku je k ničemu. Navíc jsi úplně vynechala nejzásadnější složku potravy - a to bílkoviny.

Dělat to „správně“ v zásadě není tak těžké. Chce to jíst pravidelně, dostatečně. Zaměřit se na přísun zeleniny a bílkovin nejen ze živočišných zdrojů. A chce to pohyb. Bez něj to jde, ale není to ono a hrozí to jojo efektem vždy.
A nejzásadnější věc je jíst správně a hýbat se po celý život. Ne jen dokud se nezhubne. A hlavně nevěřit žádným dietám a netrápit s nimi tělo. Jídlo má pomáhat tělu, aby bylo zdravé a silné, ne naopak. Hlavní motivace by měla být mít zdravé a funkční tělo, nikoliv „hubené a pěkné“ - to už většinou bývá jen vedlejší efekt a přidaná hodnota ;-)

Omrkni pár blogů, v zásadě na tom není zas až tak moc těžkého, pokud nemáš zdravotní problémy, rozhozený endokrinní systém nebo nefunkční metabolismus..
Např.
http://www.mojetelo.cz/
http://veg-ethique.blogspot.cz/
http://www.marrifit.blogspot.cz/
 http://fitnessgirl-lifestyle.blogspot.com/

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 13.10.14 11:43

@Meluzinecka :palec: :palec:
v tom s tebou souhlasím, mě se taky jedná o změnu životního stylu a ne teď od - do budu držet dietu a pak se zase začnu cpát. Proto si taky třeba dám k svačině kousek bábovky (když ji peču pro syna), ale nepřecpu se jí a tak.

Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 13.10.14 11:45
@Kimme píše:
@Peczka tak to koukam ze jsi stejný případ… Přejídání se je můj nepřítel… Ale když je to tak dobré, je škoda to nesnist :D

Tak toho nevař tolik. Já vždy vařím tak, aby se to snědlo najednou. A víc není prostě. Pokud má chlap nebo kluk ještě hlad (což se nestává), tak si dají třeba ještě jogurt, nebo ovoce, co je prostě..
Pokud jíš v restauracích, tak tomu se chce vyhnout. To je mor. Tam v zásadě je problém, že v ČR se dávají přehnaně veliké porce a navíc nevíš, co v tom jídle je. I když se tváří zdravě, může to být přesně naopak (záleží i na způsobu přípravy). A do kuchyně ty nevidíš.

Kimme
Kecalka 267 příspěvků 13.10.14 11:59

Holky já vím, vím že jsem to dělala špatně a taky jsem na to doplatila… A proto taky jsem založila tuto diskusi… Myslím že s podporou kterou doma nemám mi to půjde líp… :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >