Hýčkejte si vztah

23
19.5.21 12:17

Hýčkejte si vztah

Nadpis mluví sám za sebe. Po velmi dlouhém vztahu s partnerkou se ocitám na hraně naší společné cesty životem. Téměř 23 let je pryč a výsledek je prázdno a tma. Začalo to vše krásně a idilicky, aby to postupem roků přešlo v jednu velkou bolest. Teď zpětně už dokážu vyhodnotit hlavní chyby. A proto ji už vy, kteří řešíte nějaký problém, nemusíte opakovat. Komunikace je zdaleka tím nejdůležitějším v partnerském vztahu. Mluvte o všem co vás trápí…hned a bez odkladu! Nedopusťte, aby vznik prostor na nějaké domněnky nebo spekulace. Pokud to jen trochu půjde, potlačte vlastní ego, urážlivost. Nemyslete si, že za plotem je tráva zelenější. Už jsem prozřel a dokážu vyhodnotit své chyby. Nicméně pro nás je už pozdě a žádná síla nás neudrží při sobě. Ačkoli jsem si myslel, že je to žena mého života. Smysl mého příspěvku je apel…neopakujte naše chyby, přešlapy, nevěry. Doufám, že budete úspěšnější než jsem byl já. Ušetříte si hodně bolesti. Přeji vám, aby se vám to podařilo. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21480
19.5.21 12:25

Tolik let, myslíš, že jsi se poučil a houby. Tvoje rada - Mluvte o všem co vás trápí…hned a bez odkladu! - hele, to je houpost! Nikdy doma neřeším problémy s horkou hlavou a nehrnu na partnera každou bolístku hned, jak mě napadne. Ono je totiž potřeba nejdřív vystydnout, pořádně si rozmyslet jestli to, co mě trápí je opravdu chyba partnera nebo je to jen můj rozhozený hormonální systém. To, co mi jeden den přijde jako neskutečný problém, to je druhý den úplná prkotina. Jo, komunikovat, přesně definovat problémy je víc než dobrý, ale proboha, ne s horkou hlavou a ne to na druhýho hrnout všechno najednou… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
19.5.21 12:25

Jo, taky lituji svych davnych chyb. Ať je Ti brzy lepe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4368
19.5.21 12:26

Kdosi kdysi řekl, že si stejně musí každý nabít hubu sám. Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
19.5.21 12:26
@Janli píše:
Tolik let, myslíš, že jsi se poučil a houby. Tvoje rada - Mluvte o všem co vás trápí…hned a bez odkladu! - hele, to je houpost! Nikdy doma neřeším problémy s horkou hlavou a nehrnu na partnera každou bolístku hned, jak mě napadne. Ono je totiž potřeba nejdřív vystydnout, pořádně si rozmyslet jestli to, co mě trápí je opravdu chyba partnera nebo je to jen můj rozhozený hormonální systém. To, co mi jeden den přijde jako neskutečný problém, to je druhý den úplná prkotina. Jo, komunikovat, přesně definovat problémy je víc než dobrý, ale proboha, ne s horkou hlavou a ne to na druhýho hrnout všechno najednou… :roll:

On asi myslel takove to letite vytesňovaní, ze se neco deje. To je v mnoha rodinach problem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
19.5.21 12:28
@FlorenceF Jenkins píše:
On asi myslel takove to letite vytesňovaní, ze se neco deje. To je v mnoha rodinach problem

On to bere ode zdi ke zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
19.5.21 12:35
@johnD píše:
Nadpis mluví sám za sebe. Po velmi dlouhém vztahu s partnerkou se ocitám na hraně naší společné cesty životem. Téměř 23 let je pryč a výsledek je prázdno a tma. Začalo to vše krásně a idilicky, aby to postupem roků přešlo v jednu velkou bolest. Teď zpětně už dokážu vyhodnotit hlavní chyby. A proto ji už vy, kteří řešíte nějaký problém, nemusíte opakovat. Komunikace je zdaleka tím nejdůležitějším v partnerském vztahu. Mluvte o všem co vás trápí…hned a bez odkladu! Nedopusťte, aby vznik prostor na nějaké domněnky nebo spekulace. Pokud to jen trochu půjde, potlačte vlastní ego, urážlivost. Nemyslete si, že za plotem je tráva zelenější. Už jsem prozřel a dokážu vyhodnotit své chyby. Nicméně pro nás je už pozdě a žádná síla nás neudrží při sobě. Ačkoli jsem si myslel, že je to žena mého života. Smysl mého příspěvku je apel…neopakujte naše chyby, přešlapy, nevěry. Doufám, že budete úspěšnější než jsem byl já. Ušetříte si hodně bolesti. Přeji vám, aby se vám to podařilo. :hug:

Ahoj, blbý je, že si to člověk uvědomí většinou pozdě. Je opravdu důležité se věnovat tomu druhému. Každý jenom práce, koníčky, ale na rodinu zapomíná. Když má partner/ka příliš volného času, tak je to špatně. Taky mám tu zkušenost. My to ještě dali, ale už to není ono.
Pravidla kterýma se teď řídím.

1. Vděčnost
2. Nelenošit
3. Stále vyznávat lásku
4. Trávit spolu čas
5. Snažit být stále nad věci a nic ji nevyčítat

Pokud se rozvedeme, tak budu muset změnit strategii :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
19.5.21 12:37

@Janli S tím naprosto souhlasím :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4509
19.5.21 12:37

To je vše hezké, ale musí to mít odezvu u druhého partnera, pokud tomu je vše jedno, tak hýčkání vztahu nepomůže, protože to bude jednostranné, a to časem omrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
19.5.21 13:03

Jsou zkušenosti, které jsou nepřenositelné a lidé jsou různí. Já bych si, pokud by mi krachl vztah, dala podmínku zcela opačnou, než ty - nemluvit o každém prdu a trápeníčku hned, naopak vystydnout a zamyslet se, jestli je potřeba zrovna tohle „hovínko“ rozpatlávat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32497
19.5.21 13:06

@johnD souhlasím, hlavně mezi sebou nehrát poziční hry a dělat kvůli všemu nějaké ofrky. Prostě jednat přímo a narovinu. ;) To ale neznamená si slovně ubližovat, člověk musí být k druhému citlivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7459
19.5.21 13:15

@johnD Ahoj,
napsal jsi to dobře. Každý děláme chyby, a děláme je stále. Důležité je se z nich poučit a posunout se dál. Souhlasím, že téměř vše ve vztahu se dá řešit, když spolu partneři s úctou, respektem, pozorností komunikují a mají snahu žít tak, aby se oba cítili spolu dobře.
I když tě to třeba teď bolí, možná je vážně důležité, že jsi takovou zkušeností prošel.
Ať to brzy přebolí a přijde zas nějaká radost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
19.5.21 20:42
@Josefuna píše:
To je vše hezké, ale musí to mít odezvu u druhého partnera, pokud tomu je vše jedno, tak hýčkání vztahu nepomůže, protože to bude jednostranné, a to časem omrzí.

Presne tak… Nekdy se muze jeden snazit jak chce a tomu druhemu je to jedno nebo to bere jako samozrejmost… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
19.5.21 20:51

Podle me to jsou strasny kecy. :nevim: Lidi jsou ruzni, co jednomu vadi, druhy vylozene vyzaduje. :nevim: Nekdo se chce bavit o kazde srajde, nekdo vubec. :think:

Ja si spis myslim, ze vztahy maji obecne nejakou zivotnost, lidi nejsou delani aby zili v paru 40 let, lidi nejsou ani staveni aby zili dele nez 40 let. :mrgreen:
Proste casto se ten vztah zkonzumuje, dojde sve zivotnosti, lidem uz nevyhovuje byt spolu. Co jim drive prislo na partnerovi roztomile, je odpuzuje. Hledaji kazdou blbost a chybu. :think: Vyprsi ten koktejl hormonu a partner/ka je jen otravuje. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
19.5.21 20:52
@LukeR1 píše:
Ahoj, blbý je, že si to člověk uvědomí většinou pozdě. Je opravdu důležité se věnovat tomu druhému. Každý jenom práce, koníčky, ale na rodinu zapomíná. Když má partner/ka příliš volného času, tak je to špatně. Taky mám tu zkušenost. My to ještě dali, ale už to není ono.
Pravidla kterýma se teď řídím.

1. Vděčnost
2. Nelenošit
3. Stále vyznávat lásku
4. Trávit spolu čas
5. Snažit být stále nad věci a nic ji nevyčítat

Pokud se rozvedeme, tak budu muset změnit strategii :D

Nesmysl, nekdo to co pises vyzaduje, druheho by to dusilo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek