Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
@WontTell píše:
Jo, přišlo jí to fer.
Fér řešení to určitě je, pro bezdětný pár ![]()
Tak si o tu hypotéku zažádejte společně.
že si hypotéku berete oba dva, ne jen on.
@Janiiska zakladatelka psala, že mají důvod proč žádat spolu nemůžou
@neila aha,tak tím pádem, pokud bude hypotéka, koupě bytu napsaná před svadbou jen na něj, tak zakladatelka pak nebude mít na nic nárok, ne? ![]()
@Janiiska ne nebude. Ale mají možnost byt napsat na oba, protože podílet se na placení bude i zakladatelka, nebo to vyřešit třeba jako Wontell ![]()
@WontTell To je ale geniální nápad! Děkuju za tip! Navrhnu a hádám, že projde!
Moc díky! ![]()
Dobrý den, chtěli bysme s přítelem převzít hypotéku po jeho rodičích, ale v bance nám sdělili, ze i když prevezmeme hypotéku, tak v katastru budou porad napsání jako majitele jeho rodiče. Nevíte jestli to jde nějak ošetřit? Mate někdo s tím zkušenosti?
@Lenca13: asi měli na mysli, že zástavní smlouva bude pořád na rodiče. Nicméně banka by měla umět vyměnit i zástaví smlouvy na KN, nebude to zadarmo, ale snad by to šlo. Úplně nejjistější a nejspíš i nejlevnější refinancování hypotéky u jiné banky, již na Vaše jméno ![]()
@Lenca13 to musíte ošetřit jinak, třeba prodejem nebo darováním. KÚ potřebuje nabývací titul, na jehož základě změní údaje.
@Vrtacka Jenže to by bylo taky drahý, protože je tam fixace na 3 roky. Tak teda nevim ![]()
@Lenca13 píše:
@matkabagristy Jenže dar můžou kdykolivsebrat ne?
To teda fakt ne. Pouze za přesně definovaných podmínek, třeba byste se k nim museli chovat hodně hnusně a šlo by to přes soud.
No jenže jeho otčím je docela rapl, který je schopny to vzít kdykoliv zpět. Myslíte, ze by to šlo ošetřit jinak?