Hypotéka a život

Anonymní
24.10.19 20:04

Hypotéka a život

Ahoj holky chtěla bych se zeptat na zkušenosti s hypotékou. Vydelam si cca 25 tisíc, manžel má přes 30 něco málo. Chtěli by jsme si vzit hypotéku na baracek za 3 miliony. Šli by jste do toho. Nic neplatime. Manžel má stavebko cca 300 000 a 200 000 na účtě. Chtěla bych baracek ale mám strach. Každý říká že musí zbýt po zaplacení hypo plus vše kolem tzn voda, elektřina vyplata a půl na žití kdyby náhodou jeden plat vypadl. Je mi přes 30 a chci mimčo takže do budoucna mě čeká mateřská jestli se povede ale chtěla bych jít tak v půl roce pracovat na malý úvazek. Má to někdo podobně a šel do toho? Jsem od narození pesimista takže vidím veškeré černé scénáře ????Na druhou stranu vidím v okolí že někteří mají méně a šli do toho a zbývá jim třeba 8 tisíc na měsíc což mi přijde strašné. Děkuji za odpovědi a pěkný večer :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1273
24.10.19 20:13

200tis rezerva je hrozne mala, jen kolik ti padne jen na vybavicku, pokud nebudes nakupovat v sekacic a bazarech, dum za 3 mil, kdyz vidim nekde v realitce tak jsou v docela spatnem stavu, takze asi budou potreba opravy, a vetsinou jsou to energeticke domy tridy D+ a tam je ta energie fakt randal, pockala bych az mimcu bude 3+ a mela praci, ono jen kolik pak das na udrzbu, jidlo, provoz auta, pojisteni, udrzbu zahrady, samotne vybaveni domu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 20:13

Tak si sedněte s nějakým ověřeným finančním poradcem (žádné Partners apod. :roll: ) a proberte to s ním, on vám dá i přehledy bank, které vám vůbec půjčí, to se pořád mění ty podmínky. Nebo aspoň kalkulačku na netu. Tady ti to nikdo počítat nebude. :nevim: Jako ale chcete při mateřské žít ze 40 tisíc, z toho počítej tak 18 na barák.? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2032
24.10.19 20:16

Tak si z kalkulacky vyhodte kolik mate mesicni splatku a k tomu mate energie (tak 5tis pocitejde, pokud to neni nejaky nizkoenergeticky) a opravy prubezne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 20:17

Šli jsme do toho s o něco větším příjmem, ale jak se píše výš, nechali jsme to až dítě povyrostlo a šla jsem na plný úvazek. Ačkoliv, kdybych se měla znovu rozhodovat, šla bych do toho i pred tou mateřskou, protože je hrozná pohoda mít dítě a tu zahradu. Pro mě je tedy zahrada relax (práce na zahradě), plus jedna velká herna pro dítě, v bytě to bylo pro mě prostě strašný ta mateřská. Ale já jsem vysloveně venkovní, „zahradní“ typ. Prosím respekt anonymu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.10.19 20:18

@Peggy54 No to je asi potřeba si ujasnit, jestli chci teda dům a nebo vybavicku za statisíce. 8o Jako my máme novostavbu za necelé 3, fakt obrovskou, takže se to dá. A za vybavicku jsem platila 10 tisíc za kočár a nosítko, a za zbytek počítám tak 5000, toť vše. Navíc to pak ještě prodáš. Ne každý potřebuje tunu kravin. :mrgreen: Anonym, dům.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.10.19 20:18

Oni finanční poradci jsou hodně benevolentní pro ně není nic problém ba naopak mi ještě říkají že nemáme na čem přemýšlet. Nechtěla jsem aby mně někdo cokoliv počítal jen jestli je někdo na tom podobně a vzal si ji a jak se žije popřípadě s plánovaným materstvim

• Nahlásit
  • Citovat
24.10.19 20:19

Já ti to řeknu tak.. Záleží velmi na to, jaký dům koupíte. My šli do staršího, ovšem hoteve okna, fasáda, nové topení, voda atd. Prostě důležité a drahé položky byli hotové. Ale i tak nám bylo 300tis rezerva velmi málo. Věčně se něco s*re, na našem vztahu se to taky podepsalo. Obzvlášť teď na mateřské kdy je příjem podstatně nižší. Platove jsme na tom dost podobně. Mám malou holčičku 7 měsíců taky teď chodím na zkrácený, aby se to utahlo. Ale velmi mě to mrzí, ze nejsem s ní. A to máme hypo ani ne dva miliony. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Aktuálně toto prožívám a jde to. Jen já měla jste úspory na vybavicku. Pracuju na pidi úvazek z domu, takže k rodicaku ještě něco přihodím a pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
1273
@Anonymní píše:
@Peggy54 No to je asi potřeba si ujasnit, jestli chci teda dům a nebo vybavicku za statisíce. 8o Jako my máme novostavbu za necelé 3, fakt obrovskou, takže se to dá. A za vybavicku jsem platila 10 tisíc za kočár a nosítko, a za zbytek počítám tak 5000, toť vše. Navíc to pak ještě prodáš. Ne každý potřebuje tunu kravin. :mrgreen: Anonym, dům.

tak kazdy to ma jinak, nekdo se spokoji s kocarkem za 10 tis z druhe ruky, nekdo potrebuje za 50 s tisicema cicovinek :roll: myslela jsem kolik ji bude stat i dite po narozeni, komplet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 20:23

Tak jestli se povede mimčo tak bude na 1 místě. Nechci nakupovat po sekacich samozřejmě i tam jsou pěkné věci. Ale chci mu dopřát vše. A nechci aby někdy pocítilo že rodiče platí hypo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.10.19 20:26

No já nevím, my s podobnými příjmy a dvěma malými dětmi měli hypotéku jen 5 tis., splátku auta 2 tis., celkově „nutné“ náklady na měsíc po rozpocitani vycházely na 40 tis. (jídlo, energie, hypotéka, splátka auta, pojištění, nafta i benzín do druhého auta, penzijka, životka, spoření, koníčky, boty…). Takže zvažte kolik chcete dětí, ony ty naklady fakt porostou, ceny všeho jdou nahoru a ty ceny za baráky jsou docela šíleně teď. Anonym-finance.

• Nahlásit
  • Citovat
1001
24.10.19 20:31

Jen splátka bude odhadem 10 tisic a víc, plus poplatky a věci kolem. Pokud se chystáte na miminko, nešla bych do toho. Protože by to znamenalo hodně se uskromnit.
Dneska by kazdej chtěl mít baracek, hypo na krev a celou dobu placení se třást, aby se něco neposralo.
Máme s manželem o půlku vyšší příjem plus poměrně dost bonusu během roku, a šli bychom maximálně do 1, 5 milionu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
24.10.19 20:33
@Anonymní píše:
@Peggy54 No to je asi potřeba si ujasnit, jestli chci teda dům a nebo vybavicku za statisíce. 8o Jako my máme novostavbu za necelé 3, fakt obrovskou, takže se to dá. A za vybavicku jsem platila 10 tisíc za kočár a nosítko, a za zbytek počítám tak 5000, toť vše. Navíc to pak ještě prodáš. Ne každý potřebuje tunu kravin. :mrgreen: Anonym, dům.

To bych taky chtěla, věci pro dítě za 15 tisíc. Jsem skoro na 40 a to opravdu nekupuju žádné kraviny, obyčejný kocar, autosedačka a postýlka s nábytkem vyslo lehce přes 30k. Takže já upřímně netuším, kdr bych jako mohla víc ušetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7937
24.10.19 20:34

Kdyby bylo po dětech, tak asi jo, ale takhle mi to přijde málo, už vzhledem k dost malým úsporám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama