Interupce ze zdravotních důvodu

Anonymní
14.7.21 11:54

Interupce ze zdravotních důvodu

Zdravím všechny, zjistila jsem, že jsem v 6 tt těhotenství, problém je, že v minulém těhotenství jsem měla cholestazu, nyní užívám lithium a sertralin ( Bipolární porucha) měla jsem hnusnou chřipku ted ( chřipku ne Covid) a rentgenovali mi břicho. Rozhoduji se zdá jít na interupci nebo ne, nevím vůbec ani jak to funguje a tak. SESTŘIČKA mě objednala až na 20.7, tak se modlím abych případně stihla pilulku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7334
14.7.21 12:00

No tak to je po poradě s lékařem ne? Jestli chceš jít na potrat, mas to říct hned, aby tě objednala už nejlépe na zítra ke gyndari. Na to se nečeká x dní/tydnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21501
14.7.21 12:30

Pokud chceš na potrat, musíš to hlásit, objednají tě hned, jinak až na 8tt. Zavolej tam znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 12:31

Tam jdu až 20.7, setricka mi říkala, ze dříve než v 5 týdnů, tam doktorka nic neuvidí. Tak nevím, jak to počítala. Že dříve tam nic není vidět. Jsem to asi měla oznámit rovnou máš pravdu děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
24296
14.7.21 12:41
@Anonymní píše:
Tam jdu až 20.7, setricka mi říkala, ze dříve než v 5 týdnů, tam doktorka nic neuvidí. Tak nevím, jak to počítala. Že dříve tam nic není vidět. Jsem to asi měla oznámit rovnou máš pravdu děkuji.

ano měla jsi to ohlásit zrovna, ona tě objednala tak, jako bys v těhotenství chtěla pokračovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 12:42

Děkuji všem mockrát. Mě strašně zmátlo, jak říkala, ze nic nebude vidět.

• Citovat
  • Nahlásit
4797
14.7.21 12:43
@Anonymní píše:
Děkuji všem mockrát. Mě strašně zmátlo, jak říkala, ze nic nebude vidět.

No protoze na prvni kontrolu se objednava pozdeji, aby uz slo videt srdicko, a zena se nestresovala, ze je neco spatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12725
14.7.21 12:45

Chřipku jsi mít nemohla, letos nebyl případ chřipky. Na to, jestli medikace, kterou užíváš může poškodit zárodek, se můžeš zeptat. To samé rtg. nemyslím si, že potrat je z těchto důvodů bezpodmínečně nutný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
14.7.21 12:47
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, zjistila jsem, že jsem v 6 tt těhotenství, problém je, že v minulém těhotenství jsem měla cholestazu, nyní užívám lithium a sertralin ( Bipolární porucha) měla jsem hnusnou chřipku ted ( chřipku ne Covid) a rentgenovali mi břicho. Rozhoduji se zdá jít na interupci nebo ne, nevím vůbec ani jak to funguje a tak. SESTŘIČKA mě objednala až na 20.7, tak se modlím abych případně stihla pilulku.

Tohle bych teda rozhodně konzultovala s doktorem, hlavně ten rentgen a léky na bipolární poruchu. Jinak já cholestázu měla, u dalšího dítěte jí mít nemusíš. Navíc to není žádná kontraindikace k dalšímu těhotenství, jenom bereš léky na podporu jater. Já měla dokonce těžší formu, asi 4× jsem byla hospitalizovaná. Spíš si udělej jasno jestli vůbec dítě chceš nebo ne (bez ohledu na cokoliv) a pak řeš jestli se mu nemohlo nějak ublížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
14.7.21 12:49

A omlouvám se, ale rozhodně bych to nenazvala interupcí ze zdravotních důvodů. To se nezlob. Přece je tvoje právo se rozhodnout jak chceš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
14.7.21 15:07
@Anonymní píše:

Protože jsi nenahlásila že to nechceš, nevidel by nic co by mu řeklo zda je to prosperující těhotenství. Nejdřív si ale ujasni jestli to vůbec chceš..tohle není potrat ze zdravotních důvodu. Ani nemůžeš vědět jestli ti léky ovlivnily plod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
14.7.21 20:01
@eva valoi píše:
Chřipku jsi mít nemohla, letos nebyl případ chřipky. Na to, jestli medikace, kterou užíváš může poškodit zárodek, se můžeš zeptat. To samé rtg. nemyslím si, že potrat je z těchto důvodů bezpodmínečně nutný.

teda, na tyhle výroky typu: „Chřipku jsi mít nemohla, letos nebyl případ chřipky“, jsem fakt alergická :cert:
To jsme jako kde, abys určovala co kdo mít mohl a nemohl? Plno lidí k lékaři nejde, tudíž si s nějakými záznamy klidně vytapetuj :zed:
Chřipka nevymizela ze světa, a to, že NENÍ ZÁZNAM, neznamená, že ji někdo nemůže mít v reálu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
14.7.21 20:08
@eva valoi píše:
Chřipku jsi mít nemohla, letos nebyl případ chřipky. Na to, jestli medikace, kterou užíváš může poškodit zárodek, se můžeš zeptat. To samé rtg. nemyslím si, že potrat je z těchto důvodů bezpodmínečně nutný.

teda, na tyhle výroky typu: „Chřipku jsi mít nemohla, letos nebyl případ chřipky“, jsem fakt alergická :cert:
To jsme jako kde, abys určovala co kdo mít mohl a nemohl? Plno lidí k lékaři nejde, tudíž si s nějakými záznamy klidně vytapetuj :zed:
Chřipka nevymizela ze světa, a to, že NENÍ ZÁZNAM, neznamená, že ji někdo nemůže mít v reálu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 20:13
@nototo píše:
Tohle bych teda rozhodně konzultovala s doktorem, hlavně ten rentgen a léky na bipolární poruchu. Jinak já cholestázu měla, u dalšího dítěte jí mít nemusíš. Navíc to není žádná kontraindikace k dalšímu těhotenství, jenom bereš léky na podporu jater. Já měla dokonce těžší formu, asi 4× jsem byla hospitalizovaná. Spíš si udělej jasno jestli vůbec dítě chceš nebo ne (bez ohledu na cokoliv) a pak řeš jestli se mu nemohlo nějak ublížit.

Já měla taky těžkou formu brala jsem 18 léků denně, vyvolání porodu 36+2 tak se bojím právě.

• Citovat
  • Nahlásit
607
14.7.21 20:27
@Anonymní píše:
Já měla taky těžkou formu brala jsem 18 léků denně, vyvolání porodu 36+2 tak se bojím právě.

Je to o tom jestli dítě chceš nebo ne. Ano vím, nic příjemného, ale mít jí znovu nemusíš. Pokud dítě žena chce, je schopná ledasco obětovat. Dneska u cholestázy nejde o život ani matce ani dítěti, to jsou daleko horší diagnózy. Rozhodně to není důvod proč jít na potrat, pokud ho nechceš z jiných důvodů. A to ani u bipolární poruchy. Víš kolik holek má s bipolární poruchou dítě?
Hele já ti to nerozmlouvám, spíš mám dojem, že si to před sebou potřebuješ nějak obhájit. Je přece naprosto legitimní jít na potrat, když se na další dítě necítíš, to je tvoje svatá volba. Ale u tebe mi přijde, že úplně rozhodnutá ještě nejsi a hledáš důvody proč na potrat jít. Je to takovéto hledání „proč jsem MUSELA jít na potrat“. Ne, nešla by jsi na potrat ze zdravotních důvodů, tohle ti žádná pojišťovna neuzná. Pokud půjdeš na potrat, tak proto, že ses tak dobrovolně rozhodla a také si ho zaplatíš. Cholestáza, bipolární porucha a po konzultaci ani rentgen nejsou důvodem k přerušení těhotenství. Tvoje rozhodnutí nemít další děti ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat