IUI srpen 2021

36
19.7.21 20:56

IUI srpen 2021

Zdravím,

Čeká tu někoho IUI v blízké době? :mavam:
Mezi aktuálními tématy jsem IUI nenašla, tak sem si říkala, že bych mohla založit novou diskuzi a zjistit, zda tu někdo také plánuje nebo má teď za sebou IUI. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
211
20.7.21 16:02

Ahoj, ja byla na IUI 13.7. a jestli nevyjde tak pujdu na dalsi snad v srpnu. Jsem dneska 7DPO, nic mi neni. Tak spis pocitam, ze to nevyslo. Co ty? Jak dloho se snazite? My temer 2 roky, mezitim jedno ZT v 11tt minuly cerven. Pak pul roku pauza a od prosince se zase nedari. Spg mame ok, tak je problem asi u me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.7.21 17:29

@Cassydissy tak to držím palce🙂 třeba to vyjde. To bylo tvoje první IUI?

My se snažíme rok, já nikdy těhotná nebyla. Před rokem sem vysadila po 10 letech antikoncepci (po pěti letech sem vysadila, ale skončila jsem v nemocnici s cystou, tak sem užívala dál). Ale od ty doby to bylo furt něco, krvácení od ovulace do MS, cysta, zánět čípku. Do toho mám nepravidelný cyklus, ale myslím si, že ovulace je. Nicméně pokaždé jindy (28-40 dní cyklus). A mám pravděpodobně i krátkou sliznici.
Jinak mám hodnoty v pořádku, ale spermio nedopadlo. Ale to nám nedělal CAR a prý nebylo vhodné vyhodnoceno, tak mám naplánované na srpen IUI, protože jsem mladá, tak že to zkusíme a rovnou se uvidí co spermiogram a když to bude i teď špatný, tak pak už IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
20.7.21 23:07

Tak jsem moc zvedava, jak v srpnu dopadnete :) :) preju ti, at jsou vysledky co nejlepsi. Ja zacala brat vzdy do ovu jerab ptaci a mam po nem cyklus docela preanej. Ovulaci snad i o den drive. Minuly rok jsem po nem hned otehotnela. Akorat to ZT :( tes ho beru taky, ale zatim nic. Mam taky prirodni zelezo, vitamin E a kyselinu listovou, aby bylo vsechno „ready“, az se zadari :) ja ted 7dpo a nemam ani nejmensi z priznaku. Minule jsem to poznala pred testem, tak 8/9 dpo, ze mi viditelne vystouply zily na prsou a zvetsily a zcervenly bradavky. Presne jsem vedela, ze to klaplo. :D ted vyhlizim a furt nic.. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.7.21 23:17

No já sem taky zvědavá, upřímně s tím moc radši nepočítám, kvůli tomu, že asi to není úplně nejvhodnější metoda pro špatný spermio, ale třeba se zadari, kdo ví :mrgreen: navíc já na tom nejsem taky nejlíp, ale mám clostik a počítám, že mi dají i ten utrogestan. Čím je to blíž, tím sem z toho víc ve stresu :mrgreen: nevím, celou dobu to dávám celkem dobře a teď jsem citlivá a nervózní :mrgreen:
Tak děkuju za typ, to kdyžtak taky zkusím :)
Já byla tenhle cyklus na folikumetrii a bylo mi řečeno, že tam žádný vajíčko neroste. Jenže to jsem byla 13 DC a myslím si, že tenhle měsíc ovu byla ale až 25DC :mrgreen: takže já vlastně nemám ani potvrzenou ovulaci. Ale mám vždy bolesti a do 10-11 dní to dostanu. Tak to asi nebude náhoda :mrgreen: a loni sem dělala i testy a vycházelo by to tak.
To mě mrzí, ale věřím, že se ti brzo zas podari :). A zjistili na tvé straně, proč by se nemělo dařit, případně důvod toho ZT?
I tak držím pěsti a dej vědět, jak si dopadla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 10:34

@Bellinka2 ahoj tak já jsem 15.7 byla na prvním IUI a příští středu mám testit. Snažíme se 6 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
21.7.21 10:38

@Štěpánka1985 tak držím mooc palce :) u vás našli, proč to nešlo přirozeně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 10:44

@Bellinka2 ano přítel horší spermio Asthenozoospermie malá pohyblivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
21.7.21 10:49

@Štěpánka1985 u nás z těch hlavních testu taky nedopadlo spermio. Ale jak sem psala výše, tak metoda vyhodnocení nekorespondovala s dnešními normami, takže oficiálně budu vědět v den IUI.
Jsem upřímně překvapená, já totiž co jsem tak četla, tak sem myslela, že v případě problému na straně partnera se doporučuje rovnou IVF. Ale mě taky teď doporučili IUI (vzhledem k věku, že jsme ještě na ničem nebyli, cena a zátěž na tělo). A pak se uvidí.
Tak pak dej vědět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 10:55

@Bellinka2 tak mi dochazime do CARu teprve třetí měsíc kdy jsem poprvé byla stimulovana léky a buď nám bylo doporučeno Ovitrelle + snažení doma nebo rovnou IUI. A jelikož se snažíme opravdu roky tak jsme se rozhodli pro IUI no uvidíme zatím neztracim naději vždy je možnost IVF. A jak pak ty jsi po IUI? Nebo té to teprv čeká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
21.7.21 11:01

@Štěpánka1985
My byli prvně na začátku června, kdy dělali normální vyšetření a krev. Další cyklus sem byla na průchodnosti vaječníku a folikumetrii. A vlastně ten cyklus furt je, jsem 32DC. Takže já čekám na MS a teprve na IUI půjdu (cca první polovina srpna).
Jinak to chápu, že jste šli po takové době rovnou do IUI, my se snažíme teprve rok, ale nám teda bylo řečeno, že přirozeně to nemá smysl. Že samozřejmě šance je vždy, ale je minimální.
Já taky doufám no, že když by se nedařilo, tak furt je tu ještě IVF, kde jsou šance mnohem vyšší. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 11:03

@Bellinka2 tak to budu držet palečky to čekání je nejhorší ale…. Já už se modlím aby byla středa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
21.7.21 11:06

@Štěpánka1985 moc děkuju. Jinak úplně souhlasím. Musím říct, že ten rok nezdaru, tak nějak celkem snasim. Ale jak se blíží ten zákrok, tak sem nervozni, přecitlivělá, přijde mi to nekonečný. A co potom teprve to čekání na testování :mrgreen:
Tak snad se brzo všechny dočkáme :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 11:10

@Bellinka2 já byla před zákrokem strašně nervózní ale jak bylo po všem tak jsem měla takový dobry pocit. No a od té doby pořad cítím podbrisek. Je to těžký na to nemyslet :) doufám ze budeme ve spojení abych věděla jak pokracujes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
21.7.21 11:18

@Štěpánka1985 já mám celkem obavu, já byla na té průchodnosti, kde mi vlastně zaváděli ten katetr a vypouštěli tu látku, aby viděli. No upřímně já trpěla. Ten katetr nic moc, ale vždy když pustili tu látku, já myslela umřu :mrgreen: a to mi ještě říkali, jak skoro žádnou nespotřebovali. No a IUI funguje na stejny princip, takže to bude pro mě ještě něco :mrgreen:
No to věřím, člověk by řekl, středa je za chvíli, ale toho času na přemýšlení :mrgreen:
Určitě dám vědět, až bude zase něco nového :) doufám, že příští týden se budu moct radovat alespoň s tebou :)
Mě ty úspěšný výsledky vždy dodají naději.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat