Jak dlouhou dávat Stoptusin?

2067
3.10.21 10:38

Jak dlouhou dávat Stoptusin?

Ahojte, mám dilema ohledně kašle naší 3leté. Už týden má kašel. Na začátku jsem začala dávat na doporučení Stoptusin plus fenistil (měla náběh na laringitidu) když přešel ten nejhorší kašel cca po 3 dnech jsem už dávala jen Stoptusin, ale nevím jestli ho dávat dál nebo to změnit. Dávala jsem ho od soboty do pátku a včera jsem ho přes den zkusila vyměnit za Mucosolvan, ale ten její kašel je takový, že jednou vykašle hezky a pak to zas vykašlat nejde. Co dáváte na kašel vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1991
3.10.21 10:43

Stoptussin, taky. Ale u malý se ten kašel pak vždycky zlepšil. Kdyby se nelepšil nebo horšil, tak bych taky uvažovala o výměně. Ale asi se taky poradila s dr. Nechala příp. poslechnout. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
3.10.21 10:45

Občas fakt pomůže nedávat nic. Možná to zní divně, ale stává se nám, že je ten organismus už natolik celkově předrážděný léky, že blbne asi z principu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
3.10.21 10:53
@Kamkam píše:
Stoptussin, taky. Ale u malý se ten kašel pak vždycky zlepšil. Kdyby se nelepšil nebo horšil, tak bych taky uvažovala o výměně. Ale asi se taky poradila s dr. Nechala příp. poslechnout. :think:

K doktorce budu volat zítra. Ale asi se vrátím zpátky k Stoptusinu, protože umí začít kašlat až ji vyskočí slzičky a jde jí to špatně vykašlat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
3.10.21 10:54
@JanaDaR píše:
Občas fakt pomůže nedávat nic. Možná to zní divně, ale stává se nám, že je ten organismus už natolik celkově předrážděný léky, že blbne asi z principu.

Nezní to divně. Kdyby pěkně odjašlavala tak už ji nic nedávám. I staršího syna ti tak dělám. Jakmile začne pěkně odkašlávat přestanu dávat léky a dycky se to doléčilo samo. Ale malé zatím to odkašlávání ještě úplně nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
3.10.21 10:56

@PeBa12 v téhle fázi musí opravdu hodně pít, pije? Víc než běžně je ideál. Variantou je třeba přírodnější Hedelix.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1991
3.10.21 11:02
@PeBa12 píše:
K doktorce budu volat zítra. Ale asi se vrátím zpátky k Stoptusinu, protože umí začít kašlat až ji vyskočí slzičky a jde jí to špatně vykašlat.

Držím palce, ať to pomůže. Chudinka. Možná ji ten mucosolvan nesedí no. Ale můžu ti říct, že jsme si z hřiště na konci srpna přinesli takový kašel (a to malý jedinkrát do obličeje ošklivě zakašlal jeden chlapeček, seděli spolu na houpačce). Že jsme měli problém to vykašlat i my dospělí i přes léky. Ale zase ta fáze těžkýho vykašlávání netrvala dlouho. Pár dní, abych tě neděsila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
3.10.21 11:11

Já mám dobrou zkušenost s Stopkašel pro děti. Plus teda láduju vitaminem C. Pani v lékárně mi jednou doporučila na doléčení jen vit. C a průduškový čaj a od té doby při jakémkoli náznaku kašle nasadím céčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1623
3.10.21 11:17
@PeBa12 píše:
Nezní to divně. Kdyby pěkně odjašlavala tak už ji nic nedávám. I staršího syna ti tak dělám. Jakmile začne pěkně odkašlávat přestanu dávat léky a dycky se to doléčilo samo. Ale malé zatím to odkašlávání ještě úplně nejde.

ja Ti nevim, jsem mela jednou nekdy okolo osmy tridy fakt kasel, ze to nebylo ze zacatku hezky a nasledne jsem kaslala jeste tak dva mesice… u doktroky nic nezjisitli, sla jsem na alergologii a tam taky nic, myslim, ze mi delali i rentgen a taky nic… proste jsem kaslala dva tri mesice v kuse. Prasky jsem nemela, sirupy a pod taky nic.
Jestli chces udelej ji cibulovy caj, prestan ji davat uplne vsechno a zitra zavolej na detsky a poptej se jak dal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15242
3.10.21 11:23

Po tydnu uz bych nedavala nic.
Davam teda cecko a lichorerisnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
3.10.21 11:50
@JanaDaR píše:

Souhlasím, začátkem září měli oba kašel a rýmu, zkoušela jsem taky stoptusin, Sinecod, Prospan atd a plácali jsme se v tom 2 týdny :zed: Minuly týden zase začali pokaslavat, nedávám už žádný sirup, max na noc fenistyl a výsledek stejný. Posledně jsem za všechno nechala v lékárně snad ke 2 tisícům a v podstatě nic neucinkuje 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5636
3.10.21 12:19

Ráno bych dal ev. 1 dávku Mucosolvanu (nebo jiného mukolytika), na noc Levopront, aby se vyspala. Jinak často se osvědčuje nedávat vůbec nic, nehledě na to, že akutní kašel u dětí může trvat i měsíc. Stoptussin je taková farmakologická hříčka, obsahuje totiž látky (butamirát + guaifenesin), které jdou účinkem proti sobě, navíc butamirátu (proti kašli) je tam 10× méně než např. v Sinecodu. Jedinou racionální indikací Stoptussinu je psychogenní kašel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
3.10.21 12:32

Nám doktorka radí, když kašel přetrvává, tak po týdnu sirup změnit. Tělo si na nej prý zvykne. Takže tyden stoptusin, pak třeba acc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
3.10.21 12:46
@JanaDaR píše:
@PeBa12 v téhle fázi musí opravdu hodně pít, pije? Víc než běžně je ideál. Variantou je třeba přírodnější Hedelix.

Jo na pití ji upozorňuji aby pořád pila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
3.10.21 12:48
@Leenvecka píše:
ja Ti nevim, jsem mela jednou nekdy okolo osmy tridy fakt kasel, ze to nebylo ze zacatku hezky a nasledne jsem kaslala jeste tak dva mesice… u doktroky nic nezjisitli, sla jsem na alergologii a tam taky nic, myslim, ze mi delali i rentgen a taky nic… proste jsem kaslala dva tri mesice v kuse. Prasky jsem nemela, sirupy a pod taky nic.
Jestli chces udelej ji cibulovy caj, prestan ji davat uplne vsechno a zitra zavolej na detsky a poptej se jak dal..

Ona nepije žádné čaje. Jediný co do ní dostanu je voda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat