Pobyt s rodiči, s malou vůbec nepomohou

Anonymní
1.8.13 18:17

jak jim to rici?

Ahoj, pozvala jsem na dovolenou moje rodiče. pobyt platím já. jezdi se po výhledech mým autem. výlety vymýšlím já. mám tu 4, 5 měsíční mimimiminko, naší mi vůbec s ničím nepomohou. chodi se koupat mě to ani nenabidnou, jen zatýkání na můj pokoj a řeknou „jdeme se koupat“… jak jim mám říci že by si mohli více všímat malé či mě… nechci aby malou hlídali celý den.. ale jen pomoci. jsem samozivitelka a zde jsem si chtěla odpočinout. místo toho mám na starosti výlety finance atd. táta mě furt popohani ať delam že se s malou loudam. moc mě to od nich mrzí…vzala jsem je především proto abych nebyla sama… teď je to tu ještě horší. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13075
1.8.13 18:19

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 17:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
1.8.13 18:21

Zrovna tím konrétním zaťukáním to na mě působí, jak kdyby si neuvědomovali, že už jsi dospělá a chovají se k tobě jako k dítěti, kterého se nemusí ptát, ale jen oznamují a čekají souhlas. :nevim: Měla bys jim své pocity říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
1.8.13 18:21

Řekla bych jim to upřímně bez okolků. Slušně, klidným hlasem, nevyčítavě. Třeba bych zítra klepla na ně dřív než oni na Tebe s tím, jestli by Ti pohlídali malou, že se jdeš okoupat. A proč se vlastně nechodíte koupat dohromady? A ten kdo se nekoupe nehlídá dítě? Ty zůstáváš na pokoji, když oni jdou k vodě? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
3158
1.8.13 18:22
@Anonymní píše:
Ahoj, pozvala jsem na dovolenou moje rodiče. pobyt platím já. jezdi se po výhledech mým autem. výlety vymýšlím já. mám tu 4, 5 měsíční mimimiminko, naší mi vůbec s ničím nepomohou. chodi se koupat mě to ani nenabidnou, jen zatýkání na můj pokoj a řeknou „jdeme se koupat“… jak jim mám říci že by si mohli více všímat malé či mě… nechci aby malou hlídali celý den.. ale jen pomoci. jsem samozivitelka a zde jsem si chtěla odpočinout. místo toho mám na starosti výlety finance atd. táta mě furt popohani ať delam že se s malou loudam. moc mě to od nich mrzí…vzala jsem je především proto abych nebyla sama… teď je to tu ještě horší. děkuji

Tamata má pravdu. Ikdyž mně by to bylo taky nepříjemný a hlavně by mi to bylo strašně líto. Ale asi fakt pokud to neřekneš tak se nedopídí. Každopádně vím že kdbych jim to řekla tak už mám zkaženou celou dovolenou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7215
1.8.13 18:23

Určitě by jsi jim to měla říct narovinu a poprosit je, jestli by ti taky někdy malou pohlídali, že si potřebuješ trochu odpočinout…Ale mohlo by je to taky trochu napadnout samotný a né ti ještě říkat, že se loudáš… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8114
1.8.13 18:25

Nevím, jaké máš s rodiči vztahy, ale asi dobré, když si je vzala na dovolenou… Asi jste si měli dopředu vyjasnit podmínky- mami, budu ráda, když se mnou pojedete na dovolenou, vše platím já, ale chtěla jsem poprosit, zda by jste mi s malou vypomohli a občas ji chvilku pohlídali… ráda si zaplavu a chvilku odpočinu… Nebo se připrav a jak zaklepou, tak řekni, že jdeš s nimi a taky si ráda zaplaveš a protáhneš se. Jestli by mohli chvilku hlídat malou…Pokud jsou to normální babi a děda, tak na tom nevidím nic divného a určitě si vnučku užijí… Moji rodiče se takto chovají automaticky, dokonce mě teď mamka nutí, ať si chvilku sednu a odpočívám (ty vedra jsou děs)… Dcerka je sice starší, ale i s malému miminku se věnovali, třeba si ji vzali do kočárku na projížďku… pochovali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
1.8.13 18:26

Spis bych rekla, ze to je pro tebe pouceni pro priste… :nevim: Osobne si nedovedu predstavit, ze by se ke me podobnym zpusobem chovala moje rodina…Nechat si zaplatit dovolenou a pak ani malicko nepomoci s miminem…Myslim, ze pokud nekomu nezcvakavaji urcity veci samy od sebe, tak ani domluvy nepomuzou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 18:26

Právě proto se jim to bojím říci. abych nezkazila dovolenou. je mi to moc líto. prostě mi řeknou jdeme se koupat a jdou..projdou mi to říci oblečení v plavkách. takže nemám šanci se rychle s malou pobalit…

• Nahlásit
  • Citovat
8269
1.8.13 18:27

Asi bych se normalne zeptala: „Mami, muzes prosim te pohlidat malou, ja bych si potrebovala…“, mami, tati, muzete vzit prosim malou ven s kocarem, ja zatim udelam to a to…"
Asi je moc nezadas o pomoc a aktivne nezapojujes, tak maji pocit, ze o pomoc nestojis, fakt je to jen o tom otevrit pusu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
1.8.13 18:27

Souhlasím s holkama, jen bych možná přidala, že bych se neúčastnila všech výletů. Malá je ještě dost malá a tak když vaši vyrazí tvým autem, mimčo bude spát, tak máš možnosti si dělat ty sama osamotě, co chceš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
1.8.13 18:29

Holky nezlobte se, ale jeji maminka taky mela maly dite, tak snad to je ten prvni clovek na svete, co by v tu chvili mel sam od sebe vedet, co nabidnout, ikdyby tusil, ze bude odmitnutej…Zakladatelko promin, ale tohle je fakt ukazka buranstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
1.8.13 18:30

Já bych to asi neformulovala tak, že „já jsem vás tu pozvala a vás ani nenapadne, že bych potřebovala pomoct“, ale třeba dneska u večeře bych nadhodila, jestli by mamka nebyla tak hodná a nepomohla ti večer uložit malou. Nebo jestli by jim nevadilo ji večer nebo zítra na hodinku, dvě pohlídat, že by sis skočila zaplavat - že jste tam vlastně už X dní a ještě jsi ani nebyla ve vodě. Kdyby se to stočilo dobrým směrem, klidně bych hodila do placu i to s tím odpočinkem, že sis představovala, že si odpočineš trošičku víc. Pokud jsou vaši normální, tak jim to dojde…

Mně to mamka dělá taky - vezmu ji po nákupech, že si potřebuju něco koupit na sebe, což s dětma nelze a naráz zjistím, že mám obě děcka s sebou v kabince a babina shoppuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale vždycky stačí říct a je to v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
1.8.13 18:31

Zjednodusene mi to pripomina situaci, kdy se mamy s kocarama musi pomalu doprosovat, aby jim nekdo pomohl s kocarem treba do tramvaje…Nejak se ta elementarni lidska automaticka slusnost zacina vytracet.

Příspěvek upraven 01.08.13 v 18:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
1.8.13 18:31

Ty se bojíš, že jim zkazíš dovolenou a přitom jí kazi oni tobě… otevři pusu a řekni jim to. Jste dospělý, tak jakýpak copak. Nebo se jich bojíš? Nejsi přeci malej fakan aby jsi je poslouchala na slovo a neuměla jim říct, co ti vadí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama