Jak levně uskladnit odstříkané mateřské mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 10.03.10 21:21
Jak levně uskladnit odstříkané mateřské mléko?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem zamrazujte odstříkané mateřské mléko? Budu potřebovat uskladnit větší množství. Já teď používám Via systém (mám 10 kelímků) od Aventu, jsem s nimi spokojena, ale zdá se mi to docela drahé. Ostatní systémy jsou dle mého názoru cenově srovnatelné. Vím o sáččích, ty jsou ale na 1 použití (a ne moc levné, 20 ks 300 - 400 Kč) a říká se o nich, že jsou méně bezpečné. Pokud jiná možnost není, existuje levná a kvalitní značka, kterou byste doporučily? Kde ji kupujete? Díky moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.10 21:29

Mrazím ve vyvařených skleničkách od jogurtů. Je to sklo, obal od potraviny, takže podle mě bezpečné. Levné.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 10.03.10 21:36

přesně tak. taky jsem mrazila ve vyvařených skleničkách od jogurtů. teď v nich mrazím pro malou polívky a omáčky:)

Vivace
Povídálka 29 příspěvků 10.03.10 21:54

Já mrazím pro změnu:mrgreen: do vyvařených skleniček od přesnídávky

zdenulina
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 10.03.10 22:35

Manžel mi nedávno sháněl sáčky na zmražení mateřského mléka. Existují nějaké speciální, ale jsou prý drahé a my je nesehnali. Paní ve zdravotních potřebách ale poradila koupit sáčky na led, že jsou i lepší než ty speciální. Jsou to sáčky rozdělené na čtverečky a jsou super. Rozehřeji si určitý počet, kolik potřebuji a už vím, že jeden čtverček je zhruba 10ml MM.

harpyje
Extra třída :D 10672 příspěvků 10.03.10 22:40

Callamajko - otevřela jsem tutuo diskuzi bo me zaujalo co je drahého na uskladňování mléka -a vidíš, tohle mne vůbec nenapadlo - až dodnes jsem neslyšela o žádnch systémech na uskaldnění mléka.
já mám pidimrazáček, a mlíka jsem z jedne „dávky“ měla vždy málo, tj jsem hledala něco malého a skaldneho at to nezabere prostor v mrazáčku - naša jsem v laboratorních potřebách - či v lékárně takové šroubovací „lahvičky“ plastové, ve velikosti tlustých stříkaček- vyhovovali skvěle. na větší množství rovněž skleničky od přesnídávek či jogurtů. Nic nebezpečného mi na tom nepřijde :nevim:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 10.03.10 22:48

Já jsem mrazila stejně jako „zdenulina“ - v sáčcích na led. Měla jsem změřené, že jedna kulička je 30 ml, takže jsem pak vyloupla patřičný počet kuliček (nebo čtverečkou, podle toho, jaké jsem zrovna měla) a rozmrazovala tak jen přesné množství. Je to levné, super skladné a neplýtváš.

lenkaky
Kecalka 429 příspěvků 11.03.10 07:26

Ahojky, já zamrazovala ve skleničkách od jogurtů, měla jsem jeden čas i 7litrů zamraženo, ale zabere to hrozně místa.Vždy jsem je i s víčky vyvařila a bylo to. Teď jsem znovu těhu a hrozně se mi líbí ten nápad s pytlíky na led. Určitě to zkusím. Pěkný den Lenka K.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 11.03.10 07:34

Taky jsem používala skleničky od jogurtů a přesnídávek. Když je nedáš plné, tak neprasknou.Na víčko jsem dala cedulku s datumem a množstvím a bylo to. Nějak mě ani nenapadlo investovat do nějakého uskladňovacího systému :lol: Sáčky na led jsou taky super nápad

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 11.03.10 10:15

Taky to mám ve skleničkách od přesnídávek. na 150ml akorát :-D A Pudloslava radila zmrazit v lahvičce od Aventu a pak vyklopit do igeliťáku. Což je taky dobrý nápad jako ty sáčky na led…

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 11.03.10 10:50

jak to tak čtu, tak přemýšlím jak to mlíko do těch sáčků na led dostáváte?? nějak si to nedovedu představit. snad nějakou stříkačkou??? :nevim:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 11.03.10 14:34
saja1 píše:
jak to tak čtu, tak přemýšlím jak to mlíko do těch sáčků na led dostáváte?? nějak si to nedovedu představit. snad nějakou stříkačkou??? :nevim:

Ne, já to lila rovnou ze skleničky kam jsem to odstříkala. Jednou rukou držíš sáček, druhou liješ. Sice raději nad dřezem, ale já už měla takový grif, že nešla ani kapka na zmar… :-) Cokoliv jiného, zdlouhavého by mě otravovalo, páč jsem děsnej lenoch. :oops:

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 11.03.10 20:33

Díky všem za rady, dobré nápady!… Pěkný víkend

Monique1
Závislačka 3588 příspěvků 11.03.10 20:46

Já kupuju sáčky na od nějaké polské firmy 150kč 25 sáčků, jeden je na 210ml. Ale sáček na led je taky dobrá věc. Až všechny sáčky vyplýtvám, začnu dávat do sáčku na led. Je jedno jaké to jsou?

harpyje
Extra třída :D 10672 příspěvků 11.03.10 20:48

tak sáčky na led jsem myslím taky nikdy neviděla - já se tady přiučím - to se kupuje v domácích potřebách? nebo papírnictví? díky

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >