Jak moc jste ochotné se zadlužit?

259
6.9.10 16:39

jak moc jste ochotné se zadlužit?

Chtěla bych jen maličký pruzkum pro mě proto že si chci vzít na 25 let hypotéku a každej mě odrazuje.
První 3 roky bych splácela 15000 a pak bych složila milion který dostanu s prodeje a splácela bych třeba už jen 10 let.
Každý mi to vymlouvá že se přece na 20 let nemohu někam upsat když nevim co bude.
Jsem sama a musim se spoléhat jen sama na sebe ale vydělávám si dost ale to se taky muže ze dne na den samozřejmě změnit.
Myslíte si že je to šílenství ?
Na kolik let jste ochotné se upsat?
je zde někdo kdo si myslí že je lepší těch 20 let čekat a splnit si sen až na stará kolena když už děti odejdou a nebo vřítit se do nejistoty a užívat si dokud jsem mladá a mám rodinu?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
6.9.10 16:43

záleží kdo má jaké priorita a jestli to utáhneš proč ne ale je dobré si rozmyslet co bys dělala ,když třebaběhem těch tří let ztratíš práci ,jestli pro tebe bude jednoduché najít druhou 15 000 je na jednoho docela vysoká splátka .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13202
6.9.10 16:44

pokud to je hypotéka a máš dobrý příjem, tak bych do toho šla. přece jenom máš tu nemovitost pořád v záloze a ještě k tomu jak píšeš druhou. my jsme taky zadlužení na 20 let. kdybysme čekali až si našetříme hotovost, tak nebydlíme do smrti a stejné peníze jako teď splácíme vrážíme do podnájmů.
neuznávám krátkodobé půjčky proto, abych si koupila něco do bytu nebo na dovolenou. ale investice do bydlení je jedině rozumná. a upřímně, sice sama nejsem, ale domácnost defacto táhne manžel a taky nikde nemám jistotu, že se něco nestane… ale tuhle záruku ti nedá nikdy nikdo a kdybychom měli takhle uvažovat, tak se nikdy neposuneme dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
6.9.10 16:45

Ahoj, jsem v jiný situaci - jsem vdaná a brzo budeme mít dva příjmy. Nicméně jsme se rozhodli zadlužit ted a pořídit si barák, dokud jsou děti malý a my si ho budeme moct užít. I proto jsme šli do novostavby, protože odmítáme celý život rekonstruovat ruinu byť z vlastních prostředků. Hypo máme na 29 let, relativně nízkou, málo přes milion. Splátka u nás vychází stejně jako nájem resp. poplatky v bytě, takže celkový náklady na barák budou měsíčně cca o 5 tisíc vyšší než jsme měli dosud, což je pro nás o.k. Taky budeme mít brzo možnost prodat dědictví a hypo z velký části uhradit. Za mě ano, spln si sen ted než na starý kolena, ale zvaž i rizika. Na druhou stranu, to že my jsme ted manželé a 2 na splácení, neznamená, že to tak bude navždy. Ale šli jsme do toho a máme z toho radost, po 20.9. nám budou baráček předávat, takže sen už je skoro splněný, ještě vybavit vevnitř a žije se :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
6.9.10 16:46

Ahoj, jsem v jiný situaci - jsem vdaná a brzo budeme mít dva příjmy. Nicméně jsme se rozhodli zadlužit ted a pořídit si barák, dokud jsou děti malý a my si ho budeme moct užít. I proto jsme šli do novostavby, protože odmítáme celý život rekonstruovat ruinu byť z vlastních prostředků. Hypo máme na 29 let, relativně nízkou, málo přes milion. Splátka u nás vychází stejně jako nájem resp. poplatky v bytě, takže celkový náklady na barák budou měsíčně cca o 5 tisíc vyšší než jsme měli dosud, což je pro nás o.k. Taky budeme mít brzo možnost prodat dědictví a hypo z velký části uhradit. Za mě ano, spln si sen ted než na starý kolena, ale zvaž i rizika. Na druhou stranu, to že my jsme ted manželé a 2 na splácení, neznamená, že to tak bude navždy. Ale šli jsme do toho a máme z toho radost, po 20.9. nám budou baráček předávat, takže sen už je skoro splněný, ještě vybavit vevnitř a žije se :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
23505
6.9.10 16:47

Za mě nee, dluhy nemám ráda, takže raději dlouho spořím a až pak kupuji. Jestli bych do něčeho šla, tak hypotéka na bydlení, ale tak max do výše 1/3 příjmů. Reálných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
6.9.10 16:52

ahoj, my také chceme takl za dva rok stavet, nás byt už začíná být malý, všichni nás odrazují, hlavně andyho rodiče kteří jsou spořílkové, barák stavěly z výplaty 10 let, a nepůjčily si ani korunu, ale to je zase jiná kapitola protože postavit si barák před před 20 lety byl trochu jiný job než dneska

za mě ano, jsem toho názoru že kdybychom čekaly , nebo vlatně kdyby všichni čekaly než si naspoří tak nemá postavíno nikdo

když by bylo nejhůř, máě někoho kdo by ti pomohl??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
6.9.10 16:55

Pokud jde o hypotéku, upsala jsem se na 30let. :roll: Tak v skrytu duše počítám s inflací, třeba že za 10 let bude desítka to co je dneska pro mne tisícovka -pakatel 8-) :mrgreen: No a taky proto, že vlastně ty dluhy mám jaksi podložené majetkem. Kdyby se něco stalo, prodáme barák a jdem bydlet zas zpátky do paneláku prostě máme i plány B a C, které počítají s nejhorším, tak se cítím docela klidně. Sice nevíš, co bude, ale představit si to můžeš, ne? Prostě srovnat si, jak by to bylo v případě toho největšího průšvihu a pak se rozhodovat. Samosebou může vypuknout 3. světová s čímž nepočítám, ale to bychom byli v pr…stejně i bez dluhů.
Jinak zadlužení tedy neuznávám - takové to - půjčíme si od Providentu na dovolenou a budem to pak 10 let splácet, to může udělat jen blbec. :zed:
Ale pro užívání jsem dokud jsem mladá, to jo, když něco chci, musím to mít hned, 20 let bych zas na nic nečekala. Trochu paradox, že? No to bude tím, že jsem taaak dokonale zodpovědná a nemám nereálná přání :-P :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
6.9.10 16:56

Za mě ano..my si chceme splnit baráček a koupit si ho z přijmu tak šetrím do 60let a to mi je pak už barák na nic. Chci si ho užít ted a jako nebudeš jediná která de do toho kdy vlastně neví co bude za 20let..ale kdo to ví dnes. A co si ted budu lámat hlavu nad tím co bude za 20let když nevím co bude zítra. Ja žiju pro dnešek..a chci si splnit své sny dokud to de a jsem zdrava…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.9.10 16:57

Ahoj. Čtu dobře, že už máš děti(tj po mateřské?). Tak pokud ti to teď vychází, tak bych do toho asi šla. Nejsem moc pro dluhy, ale taky jsme zadlužení, i když mi splácíme stejně jako jsme předtím platili nájem. Stát se může hodně, to jo. Třeba někoho potkáš a budete na to dva ;) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22839
6.9.10 17:03

Za mě také ano, když jde o hypotéku na bydlení. V dnešní době si bydlení bez půjček může dovolit jen málokdo a v 60 si pořizovat barák je blbost. Nehledě na inflaci, že když člověk spoří takovou dobu tak mu to neustále utíká a utíká.
Hlavně si to spočítej, aby ti to vyházelo. Přeji jen splácet ve dvou je lehčí než sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
6.9.10 17:03

Hypotéka je jediná půjčka, do které jsem ochotná jít.
Tuto věc budem brzy taky řešit a radši se zadlužit, než platit nájem (zvlášť když to vyjde podobně). Každopádně já jsem paranoik, takže bych do hypotéky nešla dřív, než když bych měla nějakou fin. rezervu, kdyby se něco stalo. Já plánuju aspoň min. 12 x měsíční splátka. Rok je dlouhá doba, to se snad práce sežene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5198
6.9.10 17:05

Charlot, (četla jsem i tvou nedávnou diskuzi o hypo) pokud jsi sama s dětma a přesto vyděláváš tolik, aby sis mohla dovolit teď vzít takovouhle půjčku, tak jsi bezesporu schopná ženská. Pokud tě nenavštíví Alzeheimer (a pak už ti to bude jedno), tak stejně schopná zůstaneš, ikdyby se něco stalo… Chci říct, že není určitě předpoklad, že jednou si budeš vydělávat zametáním ulice a bydlet s dětma pod mostem. Ikdyby se kolem tebe všechno úplně podělalo, tak prostě nejhorší varianta je, že o dům přijdete, ale tak pořídíš levnější bydlení a život půjde dál. Ženská jako ty asi na kolena nepadá a kdyby, tak jen velmi krátce a zase se vzchopí. Proč teda nedůvěřovat sama sobě, že to zvládneš?
Navíc, těžko si představit, že následujících 20 let budeš jen sama s dětma…Časem bude zase někdo, o koho se budeš moct třeba trochu opřít a zas na to budete dva.
Zvlášť, pokud máš vidinu umoření hypotéky, tak do toho jdi.

(ale věř, že splácet sama hypo není to nejhorší…nejhorší, co si umím představit, je být sama na tu dostavbu domu…UF…nemít to s kým probírat s kým si rozdělit povinosti při organizaci…tady tě čeká pořádný nářez!!! :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
6.9.10 17:06

Píšeš, že vyděláváš dost: je důležité vědět, jak dlouho tohle „dost“ vydělávat budeš. Jestli je to podnikání nebo zaměstnání, máš smlouvu, je v ní odstupné apod.
Jinak nejlepší by asi bylo evidovat násl. měsíce výdaje, jestli ti na tu hypotéku „zbyde“ a co zbyde, to šetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
6.9.10 17:09

Ahoj, tak my jsme hypotékou zadluženi taky na 30 let a jeden plat jde úplně pryč. Z mého rodičáku jde voda, plyn a vše ostatní. Pokud chceš bydlet ve svym a netísnit se s rodiči v jednom baráku nebo v malém bytě, tak ti nic jiného asi ani nezbyde. My taky nevíme co bude dál, co na nás stát ušije, ale ve třech bysme se k rodičům nevešli (stačilo, že jsme se tam tísnili 2 v jedné místnosti)takže jsme do vlastního jít museli. Ještě nám zbývá 28 let a nemůžeme se dočkat až nám bude baráček říkat 100% pane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama