Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Fjodorka píše:
@Baba Nepsala si nic konkrétně, tak na mě nekruť očima, že ti nevidím do hlavy. Bavíme se o porodním plánu a věci, které jsem zmínila, jsou tam nejčastěji, tak jsem myslela, že píšu k tématu.Tohle žeru, jeden nepíše nic konkrétního a když si to druhý nějak nedomyslí, co bylo myšleno, je za blba ten druhý
Tys jasne psala - do meho nekomplkovaneho porodu. A ja tvrdim, ze ty to jako rodicka asi tezko vzdycky posoudis.
@Baba píše:
Tys jasne psala - do meho nekomplkovaneho porodu. A ja tvrdim, ze ty to jako rodicka asi tezko vzdycky posoudis.
Od toho je tam personál, aby mi vysvětlil, proč chtějí co dělat. Když jsem chtěla nechat dotepat pupečník, tak mi na to řekli, že oni tohle nedělají a pupečník hned přestřihli. To je podle tebe v pořádku? Jen proto, že to řekl porodník?
@Fjodorka píše:
Od toho je tam personál, aby mi vysvětlil, proč chtějí co dělat. Když jsem chtěla nechat dotepat pupečník, tak mi na to řekli, že oni tohle nedělají a pupečník hned přestřihli. To je podle tebe v pořádku? Jen proto, že to řekl porodník?
Ja u toho nebyla, neposoudim.
A tak v momente prestrihovani pupecniku uz asi na rozbor a vysvetlovani moc casu nebude.
@Baba píše:
Ja u toho nebyla, neposoudim.
A tak v momente prestrihovani pupecniku uz asi na rozbor a vysvetlovani moc casu nebude.
Nebyl pro to žádný objektivní důvod, jen ten, že oni to tak prostě nedělají. Ale chápu, tebe jako zdravotníka asi nepřesvědčím o tom, že ne všechno, co lékař udělá, je správné a že pacient není nesvéprávný idiot ![]()
@Fjodorka píše:
Nebyl pro to žádný objektivní důvod, jen ten, že oni to tak prostě nedělají. Ale chápu, tebe jako zdravotníka asi nepřesvědčím o tom, že ne všechno, co lékař udělá, je správné a že pacient není nesvéprávný idiot
Ne, nemas pravdu. Nemam rada slendrian, vyhorelost, bezduvodnou rutinu… ale taky mam pohled z druhe strany. A vim, ze lidi by si stezovali uplne jinak a na jine veci, kdyby medicine trochu rozumeli.
@Fjodorka píše:
To ano, to nijak nepopírám, ale aby to bylo přirovnáváno k řízení letadla, to je opravdu přehnané. Nevím, proč bych jako rodička nemohla rozhodovat o tom, jestli bude do mého nekomplikovaného porodu zasahováno, nebo ne. Pořád rodím já, ne cizí muž. On je lékař, oceňuji jeho pomoc při potížích, při komplikacích, ale prostě nechci, aby mi svými zásahy zvyšoval riziko komplikací. Chci, aby lékař vysvětloval a podával informace, ne vyhrožoval a zatajoval, jak je praxí.
Když chcete o všem ohledně Vašeho porodu rozhodovat a chcete, aby lékař nezasahoval a bylo to pouze podle Vás, tak si roďte doma. Lékaři pak budou mít více času na rodičky, kteří jejich pomoc ocení.
@Mišula66 píše:
Když chcete o všem ohledně Vašeho porodu rozhodovat a chcete, aby lékař nezasahoval a bylo to pouze podle Vás, tak si roďte doma. Lékaři pak budou mít více času na rodičky, kteří jejich pomoc ocení.
Já chci odbornou asistenci, proto budu ráda rodit doma s kvalitní porodní asistentkou, děkuji za doporučení ![]()
@Fjodorka píše:
Já chci odbornou asistenci, proto budu ráda rodit doma s kvalitní porodní asistentkou, děkuji za doporučení
No haha, to je desna sranda
I PA ve spitale musi kolikrat doktori zachranovat pr.del. Doma maji ty moznosti jeste mensi a o schopnostech a hlavne zodpovednosti si iluze uz nedelam ![]()
No tak hodne stesti, bude treba ![]()
@Baba píše:
No haha, to je desna srandaI PA ve spitale musi kolikrat doktori zachranovat pr.del. Doma maji ty moznosti jeste mensi a o schopnostech a hlavne zodpovednosti si iluze uz nedelam
No tak hodne stesti, bude treba
Ročně se doma narodí plánovaně stovky dětí a k tragédii dochází opravdu zcela výjimečně (ačkoliv jasně, skoro každý odpůrce má nějakého známého, komu doma umřelo dítě
ale jakmile zemře dítě v porodnici, chybou porodníka, tak nikdo netvrdí, že rodit v porodnici je hazard, zajímavé! ), nemluvě o tom, že jsem ve velmi slušné dojezdové vzdálenosti několika porodnic, nejbližší je asi 5 minut autem (bez houkačky).
Věřím, že jsem si o tom zjišťovala o dost více, než ty (nevím, ale předpokládám, nepřijdeš mi jako někdo, kdo ve volném čase studuje zrovna toto téma) a věřím, že porodní asistentka s letitou praxí o tom ví ještě víc, než my dvě dohromady.
@Fjodorka píše:
Ročně se doma narodí plánovaně stovky dětí a k tragédii dochází opravdu zcela výjimečně (ačkoliv jasně, skoro každý odpůrce má nějakého známého, komu doma umřelo dítěale jakmile zemře dítě v porodnici, chybou porodníka, tak nikdo netvrdí, že rodit v porodnici je hazard, zajímavé! ), nemluvě o tom, že jsem ve velmi slušné dojezdové vzdálenosti několika porodnic, nejbližší je asi 5 minut autem (bez houkačky).Věřím, že jsem si o tom zjišťovala o dost více, než ty (nevím, ale předpokládám, nepřijdeš mi jako někdo, kdo ve volném čase studuje zrovna toto téma) a věřím, že porodní asistentka s letitou praxí o tom ví ještě víc, než my dvě dohromady.
Nemas pravdu. Chybu samozrejme muze udelat lekar ve spitale, stejne jako porodni asistentka doma.
Akorat doma ma mnohem mensi sanci na napravu. Taky je treba vzit na vedomi, ze ve spitale rodi i rizikove, nemocne tehule. Doma maji rodit jen zdrave, nizkorizikove. Sam pojem nizkorizikovost je trochu zvlastni. Kristalovou kouli nikdo nema a X procent tech nizkorizikovych konci ve spitale. Cislo si uz nepamatuju.
Ver nebo ne, o domporodech sem toho zjistovala sakra dost, vcetne metaanalyz
ale dost sem toho uz zapomela, diskuze s domporodkama o mire rizika uz me prestaly bavit. Bylo to furt dokola a vety - verit svemu tela, matka vi, co je pro jeji dite nejlepsi, dojtori strasi… me uz nudily.
@Baba píše:
Nemas pravdu. Chybu samozrejme muze udelat lekar ve spitale, stejne jako porodni asistentka doma.Akorat doma ma mnohem mensi sanci na napravu. Taky je treba vzit na vedomi, ze ve spitale rodi i rizikove, nemocne tehule. Doma maji rodit jen zdrave, nizkorizikove. Sam pojem nizkorizikovost je trochu zvlastni. Kristalovou kouli nikdo nema a X procent tech nizkorizikovych konci ve spitale. Cislo si uz nepamatuju.
Ver nebo ne, o domporodech sem toho zjistovala sakra dost, vcetne metaanalyzale dost sem toho uz zapomela, diskuze s domporodkama o mire rizika uz me prestaly bavit. Bylo to furt dokola a vety - verit svemu tela, matka vi, co je pro jeji dite nejlepsi, dojtori strasi… me uz nudily.
V čem nemám pravdu? Já přeci žádné statistiky nesrovnávám, protože to se srovnávat nedá.
@Fjodorka píše:
V čem nemám pravdu? Já přeci žádné statistiky nesrovnávám, protože to se srovnávat nedá.
Ve vice vecech - ze skoro kazdy odpurce zna nekoho, komu umrelo dite, umrti v porodnici - takhle obecne tezko brat, rodi tam eizikovejsi matky. Ze vis vic ne za je sporne
Ale celjem pochybuju. A porodni asistentky… to je tezke zobecnovat. Umi vest fyziologicky porod, tedy mely by umet, na vsechny komplikace nestaci. A nemyslim jen cisare. A dalo by se pokracovat.
A kdyz se to neda srovnat, tak proc ty statistiky domarodky chtej?
Ja driv pro porod doma i byla, ale domporodky me svym chovanim dokonale znechutily. Chut podporovat domporody me presla - jen diky jim samym ![]()
@Mišula66 jenze doma nejde v cr rodit legalne s PA a u porodu pokud je bezkomplikaci je doktor zbytecny. Je vhodne aby tam byla PA ktera by mela poznat pripadne komplikace.
@Baba proc se v zahranici rodi jinak
@Baba proc se v zahranici rodi jinak
Téměř ve všem stále zaostáváme za západem, jen v porodnictví jsme nejlepší na světě. ![]()
@Baba ja nastesti nerodila v cr, ale proc se v cr delaji nastrihy, jsou doktori u porody, musi mimno videt pediatr po porodu, proc se nenecha zena at si poradi sama.