Jak moc trvat na porodním plánu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
60142
4.2.17 17:31
@Fjodorka píše:
@Baba Nepsala si nic konkrétně, tak na mě nekruť očima, že ti nevidím do hlavy. Bavíme se o porodním plánu a věci, které jsem zmínila, jsou tam nejčastěji, tak jsem myslela, že píšu k tématu.Tohle žeru, jeden nepíše nic konkrétního a když si to druhý nějak nedomyslí, co bylo myšleno, je za blba ten druhý :lol:

Tys jasne psala - do meho nekomplkovaneho porodu. A ja tvrdim, ze ty to jako rodicka asi tezko vzdycky posoudis.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11439
4.2.17 17:40
@Baba píše:
Tys jasne psala - do meho nekomplkovaneho porodu. A ja tvrdim, ze ty to jako rodicka asi tezko vzdycky posoudis.

Od toho je tam personál, aby mi vysvětlil, proč chtějí co dělat. Když jsem chtěla nechat dotepat pupečník, tak mi na to řekli, že oni tohle nedělají a pupečník hned přestřihli. To je podle tebe v pořádku? Jen proto, že to řekl porodník?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
60142
4.2.17 17:52
@Fjodorka píše:
Od toho je tam personál, aby mi vysvětlil, proč chtějí co dělat. Když jsem chtěla nechat dotepat pupečník, tak mi na to řekli, že oni tohle nedělají a pupečník hned přestřihli. To je podle tebe v pořádku? Jen proto, že to řekl porodník?

Ja u toho nebyla, neposoudim.
A tak v momente prestrihovani pupecniku uz asi na rozbor a vysvetlovani moc casu nebude.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11439
4.2.17 17:55
@Baba píše:
Ja u toho nebyla, neposoudim.
A tak v momente prestrihovani pupecniku uz asi na rozbor a vysvetlovani moc casu nebude.

Nebyl pro to žádný objektivní důvod, jen ten, že oni to tak prostě nedělají. Ale chápu, tebe jako zdravotníka asi nepřesvědčím o tom, že ne všechno, co lékař udělá, je správné a že pacient není nesvéprávný idiot :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
60142
4.2.17 17:59
@Fjodorka píše:
Nebyl pro to žádný objektivní důvod, jen ten, že oni to tak prostě nedělají. Ale chápu, tebe jako zdravotníka asi nepřesvědčím o tom, že ne všechno, co lékař udělá, je správné a že pacient není nesvéprávný idiot :-)

Ne, nemas pravdu. Nemam rada slendrian, vyhorelost, bezduvodnou rutinu… ale taky mam pohled z druhe strany. A vim, ze lidi by si stezovali uplne jinak a na jine veci, kdyby medicine trochu rozumeli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
4.2.17 18:06
@Fjodorka píše:
To ano, to nijak nepopírám, ale aby to bylo přirovnáváno k řízení letadla, to je opravdu přehnané. Nevím, proč bych jako rodička nemohla rozhodovat o tom, jestli bude do mého nekomplikovaného porodu zasahováno, nebo ne. Pořád rodím já, ne cizí muž. On je lékař, oceňuji jeho pomoc při potížích, při komplikacích, ale prostě nechci, aby mi svými zásahy zvyšoval riziko komplikací. Chci, aby lékař vysvětloval a podával informace, ne vyhrožoval a zatajoval, jak je praxí.

Když chcete o všem ohledně Vašeho porodu rozhodovat a chcete, aby lékař nezasahoval a bylo to pouze podle Vás, tak si roďte doma. Lékaři pak budou mít více času na rodičky, kteří jejich pomoc ocení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11439
4.2.17 18:29
@Mišula66 píše:
Když chcete o všem ohledně Vašeho porodu rozhodovat a chcete, aby lékař nezasahoval a bylo to pouze podle Vás, tak si roďte doma. Lékaři pak budou mít více času na rodičky, kteří jejich pomoc ocení.

Já chci odbornou asistenci, proto budu ráda rodit doma s kvalitní porodní asistentkou, děkuji za doporučení :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
60142
4.2.17 18:37
@Fjodorka píše:
Já chci odbornou asistenci, proto budu ráda rodit doma s kvalitní porodní asistentkou, děkuji za doporučení :P

No haha, to je desna sranda :roll: I PA ve spitale musi kolikrat doktori zachranovat pr.del. Doma maji ty moznosti jeste mensi a o schopnostech a hlavne zodpovednosti si iluze uz nedelam :roll:
No tak hodne stesti, bude treba ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11439
4.2.17 19:03
@Baba píše:
No haha, to je desna sranda :roll: I PA ve spitale musi kolikrat doktori zachranovat pr.del. Doma maji ty moznosti jeste mensi a o schopnostech a hlavne zodpovednosti si iluze uz nedelam :roll:
No tak hodne stesti, bude treba ;)

Ročně se doma narodí plánovaně stovky dětí a k tragédii dochází opravdu zcela výjimečně (ačkoliv jasně, skoro každý odpůrce má nějakého známého, komu doma umřelo dítě :lol: ale jakmile zemře dítě v porodnici, chybou porodníka, tak nikdo netvrdí, že rodit v porodnici je hazard, zajímavé! ), nemluvě o tom, že jsem ve velmi slušné dojezdové vzdálenosti několika porodnic, nejbližší je asi 5 minut autem (bez houkačky).

Věřím, že jsem si o tom zjišťovala o dost více, než ty (nevím, ale předpokládám, nepřijdeš mi jako někdo, kdo ve volném čase studuje zrovna toto téma) a věřím, že porodní asistentka s letitou praxí o tom ví ještě víc, než my dvě dohromady.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
60142
4.2.17 19:41
@Fjodorka píše:
Ročně se doma narodí plánovaně stovky dětí a k tragédii dochází opravdu zcela výjimečně (ačkoliv jasně, skoro každý odpůrce má nějakého známého, komu doma umřelo dítě :lol: ale jakmile zemře dítě v porodnici, chybou porodníka, tak nikdo netvrdí, že rodit v porodnici je hazard, zajímavé! ), nemluvě o tom, že jsem ve velmi slušné dojezdové vzdálenosti několika porodnic, nejbližší je asi 5 minut autem (bez houkačky).Věřím, že jsem si o tom zjišťovala o dost více, než ty (nevím, ale předpokládám, nepřijdeš mi jako někdo, kdo ve volném čase studuje zrovna toto téma) a věřím, že porodní asistentka s letitou praxí o tom ví ještě víc, než my dvě dohromady.

Nemas pravdu. Chybu samozrejme muze udelat lekar ve spitale, stejne jako porodni asistentka doma. ;) Akorat doma ma mnohem mensi sanci na napravu. Taky je treba vzit na vedomi, ze ve spitale rodi i rizikove, nemocne tehule. Doma maji rodit jen zdrave, nizkorizikove. Sam pojem nizkorizikovost je trochu zvlastni. Kristalovou kouli nikdo nema a X procent tech nizkorizikovych konci ve spitale. Cislo si uz nepamatuju.
Ver nebo ne, o domporodech sem toho zjistovala sakra dost, vcetne metaanalyz ;) ale dost sem toho uz zapomela, diskuze s domporodkama o mire rizika uz me prestaly bavit. Bylo to furt dokola a vety - verit svemu tela, matka vi, co je pro jeji dite nejlepsi, dojtori strasi… me uz nudily.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11439
4.2.17 21:42
@Baba píše:
Nemas pravdu. Chybu samozrejme muze udelat lekar ve spitale, stejne jako porodni asistentka doma. ;) Akorat doma ma mnohem mensi sanci na napravu. Taky je treba vzit na vedomi, ze ve spitale rodi i rizikove, nemocne tehule. Doma maji rodit jen zdrave, nizkorizikove. Sam pojem nizkorizikovost je trochu zvlastni. Kristalovou kouli nikdo nema a X procent tech nizkorizikovych konci ve spitale. Cislo si uz nepamatuju.
Ver nebo ne, o domporodech sem toho zjistovala sakra dost, vcetne metaanalyz ;) ale dost sem toho uz zapomela, diskuze s domporodkama o mire rizika uz me prestaly bavit. Bylo to furt dokola a vety - verit svemu tela, matka vi, co je pro jeji dite nejlepsi, dojtori strasi… me uz nudily.

V čem nemám pravdu? Já přeci žádné statistiky nesrovnávám, protože to se srovnávat nedá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
60142
4.2.17 22:20
@Fjodorka píše:
V čem nemám pravdu? Já přeci žádné statistiky nesrovnávám, protože to se srovnávat nedá.

Ve vice vecech - ze skoro kazdy odpurce zna nekoho, komu umrelo dite, umrti v porodnici - takhle obecne tezko brat, rodi tam eizikovejsi matky. Ze vis vic ne za je sporne :mrgreen: Ale celjem pochybuju. A porodni asistentky… to je tezke zobecnovat. Umi vest fyziologicky porod, tedy mely by umet, na vsechny komplikace nestaci. A nemyslim jen cisare. A dalo by se pokracovat.

A kdyz se to neda srovnat, tak proc ty statistiky domarodky chtej?

Ja driv pro porod doma i byla, ale domporodky me svym chovanim dokonale znechutily. Chut podporovat domporody me presla - jen diky jim samym :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12921
4.2.17 23:20

@Mišula66 jenze doma nejde v cr rodit legalne s PA a u porodu pokud je bezkomplikaci je doktor zbytecny. Je vhodne aby tam byla PA ktera by mela poznat pripadne komplikace.
@Baba proc se v zahranici rodi jinak

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
4.2.17 23:23
@Baba proc se v zahranici rodi jinak

Téměř ve všem stále zaostáváme za západem, jen v porodnictví jsme nejlepší na světě. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12921
4.2.17 23:23

@Baba ja nastesti nerodila v cr, ale proc se v cr delaji nastrihy, jsou doktori u porody, musi mimno videt pediatr po porodu, proc se nenecha zena at si poradi sama.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková