Reklama

Jak moc trvat na porodním plánu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maminka0713
Povídálka 40 příspěvků 10.01.17 09:38
Jak moc trvat na porodním plánu???

Zdravím,
pokusím se to zkrátit :oops:

Můj první porod před 4 lety probíhal dost fofrem. V 18h první „asi kontrakce“ ve 20:30h příjezd do porodnice a „jste na devět prstů, jdeme rodit“ a ve 21:50h jsem měla dceru na světě :* Do porodnice jsem dorazila tak unavená, že mi bylo hodně věcí fuk, ale příteli jsem řekla, že bych nechtěla oxytocin, epidural stejně nestíháme a nástřih by si taky mohli odpustit :) Já ale jako prvorodička netušila jak moc si na tom můžu trvat ( všichni tam byli hned se vším hotoví ) a přítel byl „vyveden z míry a lehce disfunkční“ - jen mi opakoval, co doktorka a asistentky říkají :lol:
Ihned po příchodu na sál se mě nikdo neptal, jen mi prostě naordinovali oxytocin, kyslík, váleli se mi po břiše a nastřihli mi spodek, že jsem si měsíc nesedla :? Mimochodem, zpětně jsem se dozvěděla, že jsem dýchala „do hlavy“, takže jsem byla překysličená a když mi k tomu dali kyslík, během celého porodu jsem při každém větším nádechu ztratila vědomí a moc si z něj nepamatuji.. :( :( :(

Teď jsem opět těhotná a chtěla bych mimo jiné třeba přiložit mimčo ihned po narození. Tak, jak moc si můžu trvat na něčem, co v této porodnici rozhodně není standardem? :( Chtěla bych tentokrát rodit více přirozeně…

Přečtěte si článek: Jak sestavit porodní plán?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Reakce:

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 10.01.17 09:42

Jít do jiné porodnice?

Pro mě osobně jsou porodní plány absolutní nesmysl a přijde mi to jako buzerace personálu. Nevím, ale já i při porodu byla schopna si říct co ano a co ne.

Martia007
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 15 inzerátů 10.01.17 09:44

Až přijedeš do porodnice, tak popros porodní asistentku. Řekni jí, že chceš miminko přiložit, že pokud to bude možnè,tak nechceš oxy a nástřih a další požadavky. Ve finále bude stejně záležet, jak bude probíhat porod. V případě komplikací jdou tvá přání stranou a doktor rozhodne, co bude nejlepší.

Black Cat
Kelišová 6518 příspěvků 10.01.17 09:46

@maminka0713 No tak hlavní je ten porodní plán sepsat… a trvat na jeho podepsání při příjmu.
Já ho měla dost stručný. S tím, že jsem personál slušně požádala, aby mi podrobně vysvětlili všechno, co se mnou hodlají dělat, co a hlavně PROČ mi chtějí ordinovat, seznámit mě s léky, které hodlají podávat a proč. Podání oxytocinu jen přes můj výslovný souhlas… a pak jsem na konci tohoto jim popřála hezkou službu. :nevim:

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 09:48

A ty jdeš rodit do stejné porodnice? Asi bych šla radši rodit jinam, pokud chceš jiný porod než předtím. Třeba mě se přímo ptali v porodnici, jestli chcu oxytocin na urychlení. A ne že by mi ho píchli bez ptaní, když to nebylo nutné pro život miminka. Spíš mi řekli, že bez oxytocinu budu možná rodit až do druhého dne :? Tak jsem s infúzí souhlasila.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 10.01.17 09:50

Já přemýšlela u první, jestli si něco psát, měla jsem stejně nudné požadavky jak ty - co nejvíc přirozeně. PA mi řekla, že vše co chci, je standardní postup. Nakonec to bylo tak jak jsem chtěla, až na mini nástřih. Takže za mě zbytečnost, pokud je v tomhle porodnice ve 21.století.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 09:51
@Natálka26 píše:
Jít do jiné porodnice?Pro mě osobně jsou porodní plány absolutní nesmysl a přijde mi to jako buzerace personálu. Nevím, ale já i při porodu byla schopna si říct co ano a co ne.

Proč buzerace personálu? Aspoň má personál černé na bílém, jak si porod představuju a co je pro mě OK a co ne. Ústní komunikace se nevylučuje. Já jsem třeba na porodním plánu nějak zvlášť netrvala, spíš jsem to brala jako ideální verzi porodu a tak jsem to i personálu podala - že jsem smířená s tím, že třeba věci půjdou jinak.

maminka0713
Povídálka 40 příspěvků 10.01.17 09:51
@Natálka26 píše:
Jít do jiné porodnice?Pro mě osobně jsou porodní plány absolutní nesmysl a přijde mi to jako buzerace personálu. Nevím, ale já i při porodu byla schopna si říct co ano a co ne.

Jsme rodina, která to zrovna nepřehání s léky a pokud to není akutní, vystačíme si s bylinkami ;) Proto jsem se chtěla vyvarovat (za mně, u normálního porodu, zbytečného) oxytocinu, epiduralu a jiných chuťovek :) Chtěla jsem rodit ve Varech, ale stihli jsme dojet sotva do Chebu. A obávám se, že pokud bude druhý porod rychlejší, musela bych před varskou porodnicí tak týden stanovat..

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 10.01.17 09:54

Tak asi rodit doma, nebo v lese do roští :roll: promin, ale sama pises, ze si z porodu moc nepamatujes…ale hlavne vis, ze ti zcela zbteytecne skakali po brise a pichali oxytocin. Nevim ja bych Vam damy prala nejake klidne zapadni zdravotnictvi (uk, canada..) nebo naopak vychod, aby jste si konecne vazily, toho co zde mame ;) a ad prirozeny prubeh, kdyby kazda maminka radeji poradne dychala, delala co ma, namisto rvani jako s prominutim kr.va a reseni, ze lekari budou poslouchat ji, razem by ubylo nastrihu apod.

Tahle neskutecne drza buzerace personalu porodnic je silenost.

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 10.01.17 09:59

@Shaari90

Proč buzerace? Výpisu tam seznam svých přání (většina z nich je naprosto běžná praxe), a pokud to není přesně podle mých představ tak hned všude kricím jak porodnice je strašná, PA je strašná, doktoři špatní, prostě všechno špatně. Přitom říct to na sále nebo před porodem snad není problém?

@maminka0713

Já to chápu, ale nechápu proč jim to neřekneš, k tomu nepotřebuješ žádný papír a ještě uvidíš že to budou brát daleko lépe než když jim dáš podepsat papír s tvými pranimi.

maminka0713
Povídálka 40 příspěvků 10.01.17 10:00
@saadet píše:
Tak asi rodit doma, nebo v lese do roští :roll: promin, ale sama pises, ze si z porodu moc nepamatujes…ale hlavne vis, ze ti zcela zbteytecne skakali po brise a pichali oxytocin. Nevim ja bych Vam damy prala nejake klidne zapadni zdravotnictvi (uk, canada..) nebo naopak vychod, aby jste si konecne vazily, toho co zde mame ;) a ad prirozeny prubeh, kdyby kazda maminka radeji poradne dychala, delala co ma, namisto rvani jako s prominutim kr.va a reseni, ze lekari budou poslouchat ji, razem by ubylo nastrihu apod.Tahle neskutecne drza buzerace personalu porodnic je silenost.

Jen podotknu, že dcera měla apgar 9-10-10, žádná komplikace a já měla na prvorodičku dost rychlý a dobře postupující porod.

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 10.01.17 10:02

Měla jsem to stejně jako @Nowuka2 Rodila jsem v Liberci. Na předpor. kurzech jsen zjistila, že vše, co jsem chtěla, je tam standard. Přesto jsem měla stručný plán. PA ho převzala a probrala to se mnou. Nic nedělali bez mého souhlasu (oxytocin, malý nástřih kvůli klesajícím ozvám mimi). Žádné skákání po břiše. Je to opravdu o porodnici bohužel.

Nikol79
Kecalka 142 příspěvků 10.01.17 10:06

Me teda porodní plán prijde spíš drzost.Mam zkusenost, že mi o vsem, co jak, proč delají bylo řečeno, na vsechny otázky zodpovezeno… fakt tyhle porodní plány nechápu. Stačí proste komunikovat.

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 10.01.17 10:06

@maminka0713 ale sama pises, ze si toho moc nepamatujes. Dalsi, hodne rychly porod casto byva s nastrihem, nebo osklivym natrzenim a velmi zalezi jak rodicka tlaci/dycha/spo­lupracuje. Ale samozrejme to neni tak vzdy… Nevim, jak jiz bylo zmineno, ve vetsine porodnic je standard rodit „v klidu“.

Me zkratka vadi ta nadrazenost matek, ja mam v brise dite ja sem buh a lekar/porodni as jsou jen poskoci co me budou poslouchat.

Mozna prave proto reaguji takto. Kazdopadne samozrejme preji pohodovy porod ;)

Bonulinka
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.01.17 10:08

@maminka0713 U posledního porodu jsem přání měla sepsaná spíš proto, abych si ujasnila, co bych, pokud to bude trochu možné, opravdu ráda a co rozhodně nechci. Při příjmu jsem ho ani dávat nechtěla, ale ptala se mě na něj dětská sestra. Tak jsem ho předala, přečetla si ho pak i druhá směna, mohla jsem se soustředit na porod a věděla jsem, že mi nebudou zbytečně nic nabízet. Po porodu proběhl bonding, tak jak jsem chtěla, i na šestinedělí dodrželi, že u všech vyšetření miminka budu přítomna já, anebo můj partner, což v dané porodnici není běžné. Miminko bylo pořád se mnou. Na porod a šestinedělí mám krásné vzpomínky.
Jsem ráda, že jsem porodní přání měla sepsaná a seznámila jsem s nimi i partnera.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama