Jak na stereotyp v životě?

12.11.19 13:35

Jak na stereotyp v životě?

Ahoj, trápí mě stereotyp v životě - do práce, z práce, vyzvednout dítě ze školy, úkoly, domácí práce, večeře, o víkendech dopolední vaření, uklízení v bytě, návštěva DD… Stále dokola, pak se mi zdá, že čas hrozně rychle letí. Je to takové náročné, šedivé… V létě to ještě jde, to jezdíme na koupaliště, na dětské hřiště, na kolo, na výlet apod. Ale jak si to jindy oživit? Mmch, chtělo by to aktivity, které nejsou finančně náročné, protože opravdu nemáme na víkendy v lázních, na dovolenou, na drahé výlety… Díky za rady. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

MaM
117
12.11.19 13:44

Tak před dvěma lety tu byla diskuze o „mikrodobrodružství“ - koukni na to, pár tipů tam bylo, jak si trošku zpestřit život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25412
12.11.19 13:49
@Alverita píše:
Ahoj, trápí mě stereotyp v životě - do práce, z práce, vyzvednout dítě ze školy, úkoly, domácí práce, večeře, o víkendech dopolední vaření, uklízení v bytě, návštěva DD… Stále dokola, pak se mi zdá, že čas hrozně rychle letí. Je to takové náročné, šedivé… V létě to ještě jde, to jezdíme na koupaliště, na dětské hřiště, na kolo, na výlet apod. Ale jak si to jindy oživit? Mmch, chtělo by to aktivity, které nejsou finančně náročné, protože opravdu nemáme na víkendy v lázních, na dovolenou, na drahé výlety… Díky za rady. :mavam:

Já mám stereotyp (řád) vcelku ráda, dodává mi klid, takže neporadím.
Ale podle mých zkušeností je největší pruda ta péče o domácnost. My jsme třeba odbourali víkendové vaření. V sobotu vždycky někam jdeme, v neděli si buď uvaříme něco, na co máme chuť, nebo taky někam jdeme. Nevěřila bys, jak to prodlouží víkend. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3608
12.11.19 13:52

Někdy stačí malá změna a je to fajn. Třeba místo víkendového vaření koupit grilované kuře a získaný čas využít procházkou v parku, dát si někde cestou kafe… Nebo si v týdnu po práci a škole domluvit nějakou menší návštěvu, pokecat hodinku s kamarádkou, děcka si pohrají… Prostě malé věci, které člověka vyvedou z toho kolotoče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 13:54

Jo, to jo, o víkendu nevařit, to je fajn! U nás se to spíše povede tak, že jdeme na oběd k babičce, ale to je párkrát do roka… Se stereotypem ve všední dny se asi budu muset smířit, ale chtěla bych to oživit hlavně o víkendech. Ale co dělat v zimě? Zatím mě napadá jen bazén a kino (ale tam se nedá chodit každý víkend, i když na bazén bych to brala i několikrát týdně, jen kdyby to nestálo tolik peněz). Po návštěvách nechodíme, nemáme kam, nikdo nemá děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 14:00

Ja teda stereotypem nijak netrpim, spis nestiham, co bych ráda, v prumeru jednou za mesic se setkavame s pribuznymi, takze cely vikend chystani, zábava a zase uklizeni, potom jsou prilezitosti- vyroci republiky, mikulas, advent - uklizeni, zdobeni, chystani, mezitim koncerty, divadla, v lete dovolene, zveme pribuzne, deti, kamaradky, zahrada, chalupa. Vlastne cely zivot je stereotyp, ale kdyz clovek ty veci dela rad, tak je to krasne. Jinak hrajeme na nastroje, ja pisu, zacala jsem plist atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
12.11.19 14:08

Mám ráda režim, takže máme zajeté týdenní aktivity + vyzvedávání apod. na celý školní rok. Každý týden se ale snažím o nějaké „zpestření“. Ze školky zajedu s dětmi do kavárny nebo na návštěvu ke známým. Jako zpestření bere dcera i nákupy :). S miminky se zase někdy sejdeme dopoledne s kamarádkou. Každý víkend se snažím vymyslet nějaký program, ať nesedíme pořád doma - jednu stanici vlakem na zmrzku a zpět pěšky, v létě na kole na pizzu (já v „doprovodném vozidle“ s miminkem), vzdálenější hřiště… Sleduji na FB akce pro maminky s dětmi v okolí, dětská představení, chodí mi newsletter od města se seznamem akcí. Každý měsíc mám další zpestření jen já - kadeřnice, kosmetika, nehty, pedikúra, masáž, večeře s kamarádkami apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25412
12.11.19 14:21
@Alverita píše:
Jo, to jo, o víkendu nevařit, to je fajn! U nás se to spíše povede tak, že jdeme na oběd k babičce, ale to je párkrát do roka… Se stereotypem ve všední dny se asi budu muset smířit, ale chtěla bych to oživit hlavně o víkendech. Ale co dělat v zimě? Zatím mě napadá jen bazén a kino (ale tam se nedá chodit každý víkend, i když na bazén bych to brala i několikrát týdně, jen kdyby to nestálo tolik peněz). Po návštěvách nechodíme, nemáme kam, nikdo nemá děti…

My třeba jezdíme každý víkend na velký nákup. (nemáme pak už čas nakupovat v týdnu). No a když už se nakupovat musí, jedeme pokaždé do jiného OC. Je to blbost, ale potěší. :mrgreen: V každém jsou jiné možnosti jídel, třeba na Chodově jsme teď objevili, že dělají plněné brambory na německý způsob.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25412
12.11.19 14:25

Jinak léto je, co se aktivit týče, v pohodě. Naopak. To si toho vždycky naplánuju a stihnu sotva půlku. Zato ta studená část roku je oříšek. Advent super, ale pak leden až březen? utrpení!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 14:31
@Bábrdl píše:
My třeba jezdíme každý víkend na velký nákup. (nemáme pak už čas nakupovat v týdnu). No a když už se nakupovat musí, jedeme pokaždé do jiného OC. Je to blbost, ale potěší. :mrgreen: V každém jsou jiné možnosti jídel, třeba na Chodově jsme teď objevili, že dělají plněné brambory na německý způsob.

Já už jsem nákupy vzdala, objednávám Rohlik, měla jsem pocit, že mě to obírá o můj čas, navíc s dětma je to fakt někdy na nervy :-)

Ale jinak souhlasím, já občas děti vyvezu do Ikei, dáme si tam oběd a pak je hodím na 2 hodinky do dětskýho koutku a jdu si to tam prohlídnout, koupit třeba žárovky, nebo něco :-)
jinak my třeba v zimě chodíme dost bruslit, když napadne sníh tak i bobovat, ale to je v Praze tak 2-3× do roka :-) jo a na podzim pouštět draka :-) jednou za čas i nějaká kulturní akce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 14:33

Když je sníh, tak taky bobujeme, ale toho sněhu je málo. V zimě máme ještě dětské karnevaly, pak už mě nic nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 14:43
@dana.dv píše:
Mám ráda režim, takže máme zajeté týdenní aktivity + vyzvedávání apod. na celý školní rok. Každý týden se ale snažím o nějaké „zpestření“. Ze školky zajedu s dětmi do kavárny nebo na návštěvu ke známým. Jako zpestření bere dcera i nákupy :). S miminky se zase někdy sejdeme dopoledne s kamarádkou. Každý víkend se snažím vymyslet nějaký program, ať nesedíme pořád doma - jednu stanici vlakem na zmrzku a zpět pěšky, v létě na kole na pizzu (já v „doprovodném vozidle“ s miminkem), vzdálenější hřiště… Sleduji na FB akce pro maminky s dětmi v okolí, dětská představení, chodí mi newsletter od města se seznamem akcí. Každý měsíc mám další zpestření jen já - kadeřnice, kosmetika, nehty, pedikúra, masáž, večeře s kamarádkami apod.

To je super. :palec: @Alverita to je asi způsobeno i „podzimní depresí“ Ty dny jinak utíkají, když můžete být s dětmi do noci venku a nebo odcházíš za tmy, přicházíš za tmy, venku se nedá být moc dlouho, děcka prudí… :nevim: Asi je cesta najít si nové koníčky, jezdit na nový místa (nemusí to být jen předražené wellnes, dá se jet třeba do vedlejšího města do cukrárny nebo na bazén), těšit se i na ty návštěvy u příbuzných a nebrat to jen jako otravnou povinnost. Prožívat období roku - dušičky, mikuláš, vánoce, zima, velikonoce…na všechno dělat výzdoby, povídat si o tom s dětmi. (jestli napíšeš, že jsi na zdobení levá tak si to chce prostě najít tu svou roli) - sport, zvířata, kultura, kosmetika, vzdělávání, vaření nových jídel, předělávání bydlení. :nevim: Úplně se tomu stereotypu asi nevyhneš, jestli nejsi povaha „domácí vzdělávání - stěhujeme se do Austrálie…“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25412
12.11.19 14:51
@welovefashion píše:
Já už jsem nákupy vzdala, objednávám Rohlik, měla jsem pocit, že mě to obírá o můj čas, navíc s dětma je to fakt někdy na nervy :-)Ale jinak souhlasím, já občas děti vyvezu do Ikei, dáme si tam oběd a pak je hodím na 2 hodinky do dětskýho koutku a jdu si to tam prohlídnout, koupit třeba žárovky, nebo něco :-)
jinak my třeba v zimě chodíme dost bruslit, když napadne sníh tak i bobovat, ale to je v Praze tak 2-3× do roka :-) jo a na podzim pouštět draka :-) jednou za čas i nějaká kulturní akce :-)

Jenže na Rohlik bych musela čekat. Pro nás je to dobrá záminka, proč se dopoledne (ráno chodí muž běhat, každé ráno, i když mrzne 8o,) vykopat ven (neb máme hlad). Najíme se, nakoupíme, dáme nákup do kufru. Pokud je hezky, odjíždíme dát nákup domů a tradá za zábavou.

Když je hnusně, nespěcháme, jdeme na kafe. Dítě omrkne dětský koutek, když je kino, jdem do kina, nebo tam bejvají nějaké atrakce.

Takže jsme ve taková ta rodina, co „tráví čas v nákupáku“ (což když je hnusně dělá půl Prahy, ale nepřizná). :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
12.11.19 15:20

Třeba to víkendové vaření by šlo zrušit jednou za čas. Buď se jen něčím zaplácnout, nebo si dojet pro čínu a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
12.11.19 15:24

@Alverita Chapu, podle me to dela i to posmourno, sedivo, ktere v cr zacina v rijnu a konci v dubnu. Kdyz jsem zila jinde, kde sice byla tez v zime zima ale prakticky kazdy den slunecny ( aspon na chvili), tak jsem tyto pocity nemela. Tez nad tim aktualne premyslim, u nas je to o tom, ze ani ja ani muz nejsme prilis akcnki a kdyz uz mame neco podniknout, musim to navrhnout ja a kolikrat manzel nechce (opravnena unava z prace), takze trajdam s dcerou a s nekym jinym. Od stereotypu me pomaha jet na vikend k mamce ( stejne mesto), ale uz je to zase zmena. Jinak to chce fakt aktivity, my hodne chodime na mensi vystavy. To se da kolikrat sfouknout i do 50Kc za vstupne a to mas jedno, jestli to je olejomalba krajinky, i 3 lete dite se na to muze podivat. Casto tam maj nejakou malou dilnicku pro deti. Ted kolem vanoc je hodne vystav na tema vanoce. Pak hodne obchazime volne vstupy do historickych pamatek. Je to s frontou, ale to pokecame. Podle me dneska, jak je tech akci hodne primo pro deti, tak si na to deti navykly a pak je nejaka nedetska vystava nezajima. Ja ze jsem vyrostla po vystavach, prohlidkach a tak (jeste za komancu), tak jsem to s dcerou tez delala a uz ve dvou letech zvladala kde co. Takze tot za me.-) Ale my zijeme v Praze, takze tady toho mas hodne a vsechno dostupne mhd. Chodime treba i krmit labute, na Vysehrad, na Prazsky hrad. Zajedeme si tramvaji treba na hodku, dve na prochazku pred obedem a ono to jako aktivita na den staci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama