Jak naučit chodit za ručičku - dítě zdrhá!!!

Bibika
28.2.10 19:53

Jak naučit chodit za ručičku - dítě zdrhá!!!

Ahoj, dnes jsem poprvé dceru (15 měsíců) vysadila venku z kočárku a k mému údivu ona tryskem pelášila pryč ani se neotočila 8-o Tak jsem ji doběhla a chytla za ručku, že půjdeme zpět ke kočáru, ale ona se mi pořád vytrhávala a šla jinam. Abych ji udržela, musela bych ji tu ruku snad rozdrtit a aby šla směrem kam chci já, musela bych jí asi vykloubit rameno… Nakonec jsem ji vzala na ruce a šly jsme zpět, to už se nebránila (nosí se ráda).
Jak ji naučit chodit za ručičku??? Prostě držet a nepustit a násilím dovléct kam chci já? :think: Těším se moc na jarní procházky, ale nechci za ní jen běhat a chytat ji na poslední chvíli všude možně.
Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

856
28.2.10 19:56

Bibi, podle mě to prostě naučit nejde :-D Teda asi časem se to naučí, ale moje Ella sice nezdrhá, ale zase všechno sbírá a stojí na místě.

Jediné rozumné řešení je takový to vodítko na děti - dokonce existuje baťůžek ve kterém je zakamuflované vodítko. To je z bezpečnostních důvodů docela fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
28.2.10 19:57

Ahoj, bude to znit blbe. kluk chodi na ksirach s voditkem. pro me vyhodny, s pupkem se uz neohnu a ani bych ho nechytla vcas. V CR je to divny, ale tady v UK to pouzivaj, na muj vkus i dost dlouho. pro mrnavy dite je to skvely. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Romulda
28.2.10 20:14

Ano, ano, tohle přesně znám !!!!! U nás, když vyjdu z baráku, musim jít chvilu po silnici, pak je teprve chodník !!!! No měla jsem dycky nervy, aby mi nevlítl pod auto. Ale můžu říct, že se to časem začalo lepšit !!! Dnes sme se drželi za ručičku skoro celou procházku. Ale když se někde zastaví, to je něco pro mě a pro mou trpělivost, např. dnes sme stáli 10 minut u auta, ktery nemělo kolo !!!! Když ono to bylo asi táák zajímavy !!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
17304
28.2.10 20:23

Bibi-já myslím,že to chce čas,že se to naučí…Tím si projdou asi všichni rodiče :mrgreen: My zkoušeli i vodící kšíry,ale na tom se pomalu oběsil.Prostě jsem ho vysadila tam kde si mohl chvilku chodit tam kde chtěl…pak do kočáru a postupně trénovat za ručičku..nám pomohlo hodně,že jsme měli psa na vodítku a ten šel tam kam já :lol: :lol:
Prostě se obrnit trpělivostí…Adámek na moje :Tak já jdu ,ahoj..,řekl:Ahoj!a šel si kam chtěl :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11836
28.2.10 20:30

Já myslím,že jí to časem přejde…náš malej taky nejdřív za ruku vůbec nechtěl ,utíkal a chtěl prostě sám a navíc jen tam,kam se mu zachtělo :mrgreen: Ale teď ,když někam jdeme ,tak jedině za ruku ,chytá se mě sám dobrovolně…takže myslím,že to je jen takový období :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.10 20:37

Taky se přiklaním k holkám, chce to čas.
Malý se taky nechtěl držet za ruku, řešili jsme to krátkými procházkami bez kočárku. Nedalo se hlídat dítě a ještě vézt kočárek. Ani jsem ho nenutila držet se mojí ruky, musel jen jít pěkně po chodníku. A přišel zlom ze dne na den, malý se pěkně zašal držet za ruku, mám pocit že má strach z aut a tak se raději drží u maminky :-D :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9940
28.2.10 20:50

no naprosto mi mluvíš z duše, malý se naučil chodit ve 13měsících a od té doby nebylo možné ho někde udržet, natož v kočáře. Taky už jsem si dělala srandu, že si na něho pořídím to vodítko, ale asi bych tu byla za debila v té naší dedině. Tady by mě byl snad schopný ještě někdo udat za týrání dítěte :-) asi to chce prostě opravdu jen čas. Nepomohlo vysvětlování ani naplácání - bydlíme u hlavní silnice, kde doslova lítají permanentně popeláři apod., takže jsem měla docela strach a časem to přešlo, teď už chodí za ruku dobrovolně, ale nalítala jsem se za ním určitě minimálně ze dva měsíce.Vzala jsem to vždycky ulicí, kde se mohl vyběhat a samozřejmě s patřičnou velkou časovou rezervou, páč všechno bylo nové a zajímavé a trasu, kterou sama ujdu za 15 minut jsme šli dvě hodiny Přeju pevné nervy :wink: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
28.2.10 21:26

Me to dela mala taky ale dedovi a babicce moc ne stema jde za ruku.Asi ze me nema respekt. :nevim: . ale ja ji lehce drzim za kapuci. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23500
28.2.10 21:38

Taky mi malá nechce chodit za ruku, včera i dnes jsme byly venku celý den a já za ní jen lítala. A jak zuří :cert: , u ml.syna jsem to řešila oblečením s kapucí a držela za ni, ale Vikča se vzteká i u toho :roll:

Je to opice :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4140
28.2.10 22:12

U Sabči utíkání řeším taky bundami s kapusí. Ruku mi prostě nedá a kapuce je jedinné rešení.
Snad ji to do léta přejde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17124
1.3.10 09:36

Tak já to tu svou mladší nikdy nenaučila :cert: nepomáhalo to po dobrém ani po zlém.Začala chodit v 10 měsících a jakmile jsme vyrazili z domu,šup z kočárku a už pelášila.Neustále jsem za ní někde běhala :lol: A jako bonus byla čunátko a cestou byla schopná stihnout i objevit vyplivnuté bombony,kdo ví jak staré a po kom :poblion: Tak jsem to vyřešila tím,že jsem s ní ponejvíc byla na zahradě.Tam si mohla běhat jak chce :lol: Ted čekám zase mimi a bydlíme v bytě,tak to by bylo horší :nevim:taky je rozdíl bydlet na vesnici s malým provozem aut nebo ve městě.To je potom opravdu lepší dát kšíry :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
1.3.10 10:59

No jo - to bylo poprvé - to se brzo naučí. Je malá a má radost ze svobody pohybu. nejlépe uděláš, když kočárkem dojedeš na místa, kde si může běhat bez rizika, třeba doprostřed parku, kdy to zaparkuješ a necháš jí proběhnout, nebo na hřišti apod. Tento věk je o tom, že děti UMÍ běhat ale NEUMÍ poslouchat, takže je to náročné..
Já se na to moc těším, protože si od toho slibuji, že konečně zhubnu :dance: :mrgreen: :dance:
první dcera běhala v 10m byl to zápřah - neposlouchala vůbec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
1.3.10 11:07

Já jsem na tom úplně stejně … malá chodí od 11,5 měsíce, ale na venkovní couračku je to až teď posledních pár dní .. a to jsou mety, protože za ruce jsem jí ani nevodila tak za ruku taky nechce chodit … takže když je nejhůř nesují, ale už se dost pronese a nebo jí chytím za kapucu a budu jen doufat, že se brzy za tu ručku naučí chodit :lol: …sice jsem ti neporadila, ale abys věděla, že v tom nejsi sama :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23500
1.3.10 17:16

Takhle peláší to moje zvíře :twisted: Ani se neotočí, vůbec jí nechybím :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama